واژه سافاری از کلمه ی زبان سواحلی که مفهومی از سفر، وحش گشت و سفر گردشگری را می رساند استخراج شده است. این نوع تفریح اولین بار در آفریقا انجام می شده که خواستگاه بسیاری از حیوانات است. در گذشته و در زمان استعمار سافاری را به عنوان یک بازی بزرگ که حیوانات توسط ارتش های کوچک محلی شکار می شدند می شناختند.

می توان گفت سافاری از فعالیت های خوب به حساب نمی آمده است، ولی با گذشت زمان، توجه و نگرانی کارشناسان محیط زیست، این تفریح را دیگر به شکار مربوط نمی دهند. این تفریح درحال حاضر نه برای شکار استفاده می شود و نه برای هیچ مورد غیر اخلاقی دیگری. می توان گفت امروزه این تفریح، همچنان با حیات وحش و طبیعت در ارتباط می باشد ولی مفهوم آن به کلی تغییر کرده است.

سافاری
سافاری در آفریقا و دیدن حیوانات وحشی

ماشین سافاری از چه نوع است؟

سافاری از دسته هایی همچون گِیم درایو، گِیم ویویینگ، پرنده نگری، سافاری پیاده روی و قایق سواری کانو و ماکورو تشکیل شده است که هرکدام کابردی متفاوت دارند. در سفرهای گردشگری یا همان وحش گشت، از خودروهای دو دیفرانسیل استفاده می شود که از قدرتی بالا برخوردار هستند. این خودرو ها شامل موستانگ، تویوتا لندکروز و ... می شود.

سافاری
تویوتا لندکروز ماشین مخصوص صحرا

سافاری در کویر چیست؟

سافاری در کویر، یک تفریح فوق العاده است که با برخورد شن های بیابان، آدرنالین مطلوبی را در خون شما ترشح می کند تا لذت بیشتری ببرید. سافاری کویر همانطور که از نامش پیدا است در دل شن های صحرا برگزار می شود. این تور با ماشین های غول پیکر دو دیفرانسل انجام می گردد. چون قدرتی بسیا بالا داشته و از نظر امنیت هم فوق العاده می باشند.

رزرو تفریحات کیش با تخفیف ویژه

سافاری در ایران، کجاها برگزار می شود؟

سافاری در ایران مانند دیگر کشورهای جهان از طرفداران بسیاری برخوردار است که در چند شهر ایران مانند مشهد (منطقه نمونه گردشگری چالیدره)، جزیره کیش (مجموعه پارس سافاری) و شهر یزد برگزار می شود. در این میان سافاری کیش از دیگر سافاری در ایران مجهز تر بوده و از تنوعی بالا برخوردار است. این تنوع ها را در ادامه مطلب به طور مختصر شرح داده ایم تا بتوانید با توجه به سلیقه خود، پکیج مربوط به این تفریح بیابانی را تهیه کنید.

معنای سافاری چیست؟

سافاری معنا و کابرد های مختلفی دارد، اما در اینجا بطور معمول به برنامه و گردش تور که در طول آن شرکت کنندگان تور، به وسیله خودرو ها و یا استفاده از حیوانات به اصطلاح چهار پایان، با عبور از یک راه مشخص شده از مکان ها و جاذبه های طبیعی زیبا بازدید می کنند.

سافاری
وحش گشت معادل فارسی سافاری

معرفی مجموعه پارس سافاری کیش

اکنون می خواهیم به معرفی یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین مجموعه تفریحی پر هیجان در جزیره کیش بپردازیم. این مجموعه در خود یک فضای شاد و مفرح را ایجاد کرده که از تمامی سنین مخصوصاً جوانان و نوجوانان، طرفدار دارد. این مکان، امکان تجربه ورزش های تازه و هیجان انگیز را برای علاقه مندان به وجود می آورد.

مجموعه پارس سافاری کیش، یک منطقه ای فوق العاده وسیع است که انواع تفریحات سافاری را می توان در این مجموعه برگزار کرد. همانطور که می دانید جزیره کیش دارای اقلیم بی نظیر و زیبایی های منحصر به فردی است که هر گردشگری زبان به تحسین آن می گشاید. این مجموعه تفریحی در کیش، امکانات عالی را در خود ایجاد کرده تا یک انتخاب فوق العاده برای تمام سلیقه ها باشد.

مجموعه پارس سافاری کیش در فروردین 92 پا به عرصه تفریحات گذاشت و از همان شروع کار، با استقبال گسترده ی گردشگران تور کیش مواجه شد. این مجموعه تفریحی و گردشگری کیش زمینی به مساحت 500000 متر مربع دارد. ان مجموعه تفریحی برای اولین بار در ایران شکل گرفت که هزینه های بسیاری را برای مالکان خود در بَر داشت.

سافاری
مجموعه سافاری پارس کیش

مجموعه تفریحی پارس سافاری کیش، یکی از جاذبه های شهر کیش به حساب می آید. به منظور جذب گردشگر، این مجموعه با امکانات بسیار پیشرفته و پیست های امن برای تمامی رده های سنی توانسته بسیاری را به سمت خود بکشاند. جزیره کیش به دلیل شرایط اقلیمی مناسب و موقعیت خاص و خوبی که دارد این امکان را برای شرکت سافاری ایجاد کرده تا با برنامه ریزی و سرمایه گذاری تور سافاری را در این جزیره ایجاد کنند. بدون شک این جزیره منحصر به فرد استعداد بی نظیری در برگزاری این تور ها داشته است.

معروف ترین تور سافاری در دل صحرا

تفریح safari از اجزای مختلفی تشکیل شده که تور صحرا را به عنوان معروف ترین آن ها می شناسند. محل و مسیری که برای این تور در نظر گرفته شده نقاط صحرایی می باشد. با استفاده از انواع وسیله های نقلیه از جمله خودروهای دودیفرانسیل مانند: لندروور، نیسان پاترول، هامر، تویوتا لندکروز، تویوتاfj  کروز و یا حتی شتر انجام می شود.

سافاری
تور سافاری در شن های داغ

موتور سواری و اتومبیلرانی در این مجموعه تفریحی

مجموعه پارس کیش با کمک پیست آفرود برای کسانی که علاقه مند به موتور سواری دارند بهترین امکانات را ایجاد کرده است. این محیط بسیار مناسب و امن بوده و با موتور هایی مانند کراس، باگی، تریل وatv  برگزار می شود. بدون شک موتور سواری در دل کویر و جاده های پرپیچ و خم، یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین تفریحات در شهر کیش به حساب می آید.

مجموعه پارس کیش چند پیست آسفالت دارد که مطابق با تمامی استاندارد های تعیین شده طراحی و ساخته شده است. همین امر شرایطی ایجاد کرده تا علاقه مندان بتوانند ورزش و تفریح مورد علاقه ی خود در زمینه های اتومبیلرانی و موتور سواری را انجام دهند. همچنین این مجموعه تفریحی سافاری برای به چالش کشیدن و محک زدن قابلیت خودروهای لندکروز خود، راهی سخت و پر از پستی و بلندی را درون خود ایجاد کرده تا دوستداران این نوع تفریح بتوانند چالش هیجان انگیزی را تجربه کرده و از فضای مجموعه نهات استفاده و لذت را ببرند.

سافاری
اتومبیل سواری و کارتینگ در سافاری کیش

تورvip سافاری کیش، راحتی بیشتر

تور vip، توری است که در آن گردشگران و شرکت کنندگان از محل اقامت یا همان هتل کیش با استفاده از خودروی لندکروز در شهر گردشگری کیش، به گشت و گذار و می پردازند و پس از اتمام وقت تایین شده و گشت در جزیره، مجدداً به محل اقامت خود با همان خودروی لندکروز باز خواهند گشت. لازم به ذکر است این تور فقط صبح برگزار می شود و شرکت کنندگان برای رزرو آن باید از یک روز قبل اقدام نمایند.

پیست موتور های atv و موتور های تریل

پیست موتور های atv ایجاد شده در مجموعه سافاری پارس کیش پیستی است که در آن چهار نوع موتور با مشخصات مختلف و پیست های جدا از هم به وجود آمده اند. این مسئله به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا بتوانند بر اساس سلیقه و میزان آشنایی و علاقه مندی در رده ی سنی خود، یکی از این وسیله ها را برای تفریح انتخاب کنند.

سافاری
موتور آی تی وی در سافاری کیش

موتورهای تریل هم برای آقایان در نظر گرفته شده تا بتوانند سوار بر اینموتورهای پر قدرت شوند و از پیچ و تاب جاده ها، نهایت لذت و هیجان را در اوج ایمنی ببرند. نا گفته نماند منظور از موتور های atv موتور های چهار چرخ اتوماتیکی است که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

پیست سافاری قشم تجربه ای هیجان انگیز

تور باگی در مجموعه پارس کیش

تور باگی را به منظور سیاحت در این منطقه به وجود آورده اند که رانندگی با ماشین های قرار گرفته در این بخش نیاز به مهارت خاصی ندارد. با اندک مهارت خود می توانید از این نوع ماشین ها استفاده کنید. مدت تعیین شده برای این تور 15 تا 20 دقیقه است که شرکت کنندگان می توانند با خیالی آسوده سوار بر ماشین های دو سر نشین بشوند. مشاهده منظره بکر و زیبای جزیره در مسیر، می تواند فوق العاده لذت بخش باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره باگی کیش لطفا به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

سافاری
باگی در مجموعه پارس جزیره کیش

بانجی شوتینگ مجموعه پارس کیش

اسلینگ شات که یکی از بخش های سافاری کیش می باشد از خانواده بانجی جامپینگ محسوب می شود و به آن بانجی شوتینگ می گویند. این نوع بانجی از دو ستون فلزی به ارتفاع 15 متر که فاصله ای 20 متری نیز بین آنها قرار دارد تشکیل شده است. شرکت کننده با پوشیدن یک جلیقه مخصوص از دو طرف به طناب های  متصل شده به ستون ها وصل می شود و به سمت پایین پرتاب خواهد شد. پس از معلق شدن در هوا، یک جا ثابت نخواهد ماند و مانند یویو به بالا و پایین پرتاب می شود. این بازی هیجان انگیز با یک پرتاب حساب شده بدون شک خاطره ای تکرار نشدنی و ماندگار را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

پینت بال در سافاری کیش

پینت بال یک بازی هیجان انگیز مانند یک جنگ بین دو گروه می باشد که در آن گروه ها با شلیک گلوله های رنگی به سمت هم بازی را آغاز خواهند کرد. این بازی فوق العاده دارای سناریو های مختلفی می باشد که از معروف ترین آنها می توان به فتح پرچم اشاره نمود. شرکت کنندگان پس از پوشیدن لباس و کلاه های ایمن و مناسب به دو دسته تقسیم می شوند.

سافاری
بازی پینت بال در مجموعه پارس سافاری کیش

با تحویل گرفتن سلاح های پر شده از گلوله های رنگی شروع به بازی می کنند. هر گروهی که زودتر بتواند پرچم را فتح کند برنده بازی است. پارس سافاری کیش با ایجاد این بازی در فضای خود این امکان را فراهم کرده تا افراد بالای 8 سال و همچنین زن و مرد بتوانند با تجربه ی آن نهایت لذت و هیجان را تجربه کنند. 

موتور های تریل 50 و 80 برای بانوان و کودکان

موتور های تریل یا همان دو چرخ 50 مخصوص کودکان در رده های سنی 5 تا 10 سال می باشد که برای امنیت و حفظ تعادل بیشتر سرنشینان، دو چرخ کمکی در عقب آن نیز قرار گرفته است. با شرکت دادن کودکان خود در این بخش از مجموعه پارس سافاری کیش تجربه ای خاطره انگیز را برایشان به ارمغان آورید.

سافاری
موتور تریل 80 در مجموعه سافاری برای بانوان

موتور تریل 80 از دیگر موتور های قرار گرفته در این مجموعه است که برای شرکت زنان و نوجوانان نیز مناسب می باشد. این موتور ها دارای گیربکس نیمه اتوماتیک بوده و محدودیت آن تا وزن 90 کیلو تعریف شده است. کودکان بالای 10 سال می توانند به راحتی از آن استفاده کنند و تجربه ای فوق العاده را از شرکت در این بخش از مجموعه تفریحی پارس کیش به دست آورند. 

تونل وحشت و حس رعب و وحشت همراه هیجان

تونل وحشت در پارس سافاری کیش یکی دیگر از بخش های هیجان انگیز آن است. همانطور که از نامش پیدا است، حس رعب و وحشت، هیجان بسیار بالایی را برای شما ایجاد می کند. این تونل مخصوص کسانی می باشد که به هیجان ناشی از وحشت علاقه مند هستند و از آن لذت می برند. یک سازه هرمی شکل به نام مومیایی در این بخش طراحی و ساخته شده است. در زیر هرم تونل تنگ و تاریکی با پیچ و خم های زیاد قرار دارد تا افراد شرکت کننده و علاقه مند بتوانند نهایت وحشت همراه با هیجان را در این مکان منحصر به فرد تجربه نمایند.

سافاری
تونل وحشت در مجموعه سافاری کیش

شتر سواری در پارس سافاری کیش

شتر سواری بخشی دیگر از مجموعه پارس سافاری کیش می باشد که مانند دیگر بخش ها از هیجان و شگفتی خاصی برخوردار نیست و صرفاً جهت تجربه شتر سواری در دل بیابان مانند سیاحت انسان ها در قرن های گذشته ایجاد شده است. در این بخش شرکت کنندگان می توانند سوار بر شتر ها در محیطی بیابانی حرکت کنند و تجربه ای تازه را برای خود به ارمغان آورند. همچنین در این حال می توانند عکس های زیبا و متفاوتی از خود به یادگار تهیه کنند که بدون شک خاطره ای دلنشین را رقم خواهد زد.

ترامپولین و نردبان معلق سافاری کیش

ترامپولین یا همان تشک های های فنری یا جامپینگ، وسیله ای است که در آن شرکت کنندگان می توانند در تمامی رده های سنی با پرش بر روی تشک حالت بی وزنی یا سبکی و جهش تا ارتفاع نسبتا زیادی را تجربه کنند. ترامپولین علاوه بر تفریح، ک ورزش نیز به شمار می رود که بسیار مفرح می باشد.

سافاری
ترامپولین و لذت بازی کودکانه

نردبان معلق یکی دیگر از بخش های جذاب در پارس سافاری کیش می باشد. در نردبان معلق، افراد از نردبانی نسبتاً افقی با طناب و بدون تعادل در ارتفاع حدوداً 4 متری صعود نمایند. برای ایمنی بیشتر شرکت کنندگان در زیر آن یک تشک بادی قرار گرفته تا در صورت سقوط، افراد آسیبی نبینند. 

با توجه به لرزش و چرخش نردبان صعود از آن بسیار کار دشواری می باشد و تنها افراد بسیار سریع و چابک می توانند امکان صعود از این نردبان را داشته باشند. پس از صعود به بالاترین نقطه نردبان و در آوردن صدای زنگ مخصوص، جوایزی تنها به رسم یاد بود به این افراد تعلق می گیرد. علاوه بر شرکت کنندگان این بازی جذاب و فوق العاده، همراهان نیز می توانند از تماشای آن لذت کافی را ببرند.

عینک واقعیت مجازی، دنیایی زنده

عینک واقعیت مجازی به وسیله ای گفته می شود که در آن بشر، سعی برای برداشتن مرزها بین فضای واقعی و فضای مجازی است. با استفاده از این عینک و دیدن فیلم های 3 بعدی که مخصوص همین عینک ها ساخته شده، شخص بیننده را در فضای واقعی فیلم قرار می دهد. همین اتفاق موجب می شود با توجه به صحنه های فیلم واکنش مناسب را نشان دهد. ایجاد این بخش در سافاری پارس کیش موجب محبوبیت بین گردشگران شده و طرفداران زیادی نیز دارد.

سافاری
عینک واقعیت مجازی و وجود داشتن در فیلم های مهیج

آمفی تئاتر و رستوران صحرایی در پارس سافاری کیش

آمفی تئاتر مکانی در پارس سافاری کیش است که برنامه های شاد و کمدی را اجرا می کند. هنرمندان کشورمان در ساعات پایانی وقت این مجموعه، مشغول به سرگرم کردن میهمانان می شوند. همین اتفاق موجبات شادی و نشاط را برای شرکت کنندگان و بازدید کنندگان این مجموعه فراهم می آورد.

رستوران صحرایی در مجموعه پارس سافاری کیش حدود 950 نفر ظرفیت دارد و در زمینی به وسعت 4000 متر مربع بنا شده است. این رستوران دارای نمایی زیبا و منحصر به فرد می باشد که از سبک کمپ های سنتی عربی در طراحی آن به کار رفته است.

این مکان با فضای گرم و صمیمی که در خود ایجاد کرده، حسی دلنشین را در هنگام میل کردن غذا به میهمانان منتقل می کند. همچنین کافی شاپ و سفره خانه مجموعه پارس کیش موجب شده تا تفریحی تمام و کمال را در این مجموعه تجربه کنید. لازم به ذکر است موسیقی زنده در دو مکان یاد شده برگزار می شود.

خدمات جانبی پارس سافاری کیش

در این مجموعه تفریحی، خانه کودک به همراه مربیان با تجربه در محیطی شاد ایجاد شده تا گردشگران بتوانند در هنگام شرکت در تور های سافاری با خیالی آسوده کودکان خود را به خانه کودک بسپارند و بدون دغدغه و بروز مشکلی به فعالیت های مورد علاقه خود در مجموعه پارس سافاری کیش بپردازند.

همانطور که می دانید یکی از هنر های زن های جنوبی کشیدن نقش حنا است. در این مجموعه بخشی وجود دارد تا علاقه مندان به هنر های حنا بتوانند با مراجعه به این مکان، دست و پاهای خود را به زیبا ترین شکل ممکن حنا ببندند و زیبایی خود را دوچندان کنند.

سافاری
زیبایی نقش حنا بر روی دست از خدمات جانبی سافاری

آتلیه عکس مزرعه ی حیوانات: مکانی است تا بازدید کنندگان این مجموعه با حیوانات خاص و منحصر به فرد نظیر مار پیتون و ایگوانا عکس یادگاری بیندازند. از دیگر تفریحات این مجموعه می توان به بولینگ، دارت، فوتبال دستی، هرم مومیایی، غرفه صنایع دستی و برگزاری کلاس های آموزشی پینت بال و آفرود اشاره کرد.

در کنار این تفریحات تردستی و شعبده بازی توسط یک شعبده باز با تجربه و بسیار معروف توجه گردشگران را به سوی خود جلب می کند که خاطره ای دلنشین را برای تمامی شرکت کنندگان در این مجموعه رقم خواهد زد.

سافاری
خانه کودک جهت نگهداری اطفال در مجموعه پارس کیش

پارس سافاری کیش کجا قرار دارد؟

آدرس این مجموعه تفریحی در بلوار امام خمینی، بلوار سافاری، جنب فاز 3 صنعتی واقع شده است. لازم به ذکر است برای رفاه هرچه بیشتر میهمانان، سرویس رفت و برگشت به مجموعه را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد. همچنین برای تمامی گردشگرانی که پکیج مجموعه را خریداری کرده اند، این ترانسفر رایگان انجام می شود. جهت رزرو تفریحات کیش یا رزرو هتل با قیمت هایی استثنایی، می توانید به سایت پرشین هتل مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید :
سافاری چیست؟ اوج هیجان و لذت در سافاری کیش
کشتی آرتمیس کیش، دارای برترین رستوران دریایی
تونل وحشت سافاری کیش، تجربه ای ترسناک همراه با اوج هیجان
باگی کیش و دیدن آهوان زیبا
جنگ شبانه پازل شو کیش، پازلی گلچین شده از ستارگان
جنگ پرشین شو کیش
دینامیت شو کیش، با تجربه ترین جنگ شبانه در کیش
پینت بال کیش و جَنگی دوستانه
بانجی شوتینگ سافاری کیش و خاطره بازی اَنگِری بِردز
ترامپولین تفریحی هیجانی در سافاری کیش
عینک واقعیت مجازی سافاری کیش، فضایی واقعی در دنیای مجازی
بانجی جامپینگ چیست؟ تفریحی هیجانی یا پرشی دیوانه وار
جُنگ های شبانه کیش و ساعاتی طنز آمیز
کشتی های تفریحی جزیره کیش، خاطره ای دلنشین در دل دریا
کشتی تفریحی اوستا کیش
آیا باغ پرندگان کیش در پارک دلفین ها است؟ قیمت و تخفیف بلیط باغ پرندگان
رزرو تخفیف دار بلیط کشتی تارا کیش، یک انتخاب لوکس
کشتی امپراطور کیش، جدید ترین کشتی تفریحی کیش با تخفیف
کشتی نوید دریا کیش
کشتی تفریحی خصوصی کیش، بهترین گزینه برای سورپرایز
منابع :