سافاری کیش یکی از مهم ترین تفریحات کیش به شمار می رود که مجموعه ای کامل از تفریحات بیابانی را شامل می‌شود. اگر از تفریحات در سواحل کیش یا پارک آبی اوشن کیش خسته شده اید، وقت آن است تا هیجانی وصف نشدنی را در سافاری کیش تجربه کنبد.

سافاری کیش بسیار محبوب گردشگران می باشد که همین امر باعث شد تا در مجله گردشگری پرشین هتل، مقاله ای را به آن اختصاص دهیم. همچنین پس از خواندن اطلاعات سافاری کیش، با تاریخچه سافاری از گذشته تا کنون آشنا خواهید شد.

معرفی سافاری کیش

سافاری کیش یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین مجموعه های تفریحی و پر هیجان در جزیره کیش است. این مجموعه تفریحی در دل خود یک فضای شاد و مفرح را ایجاد کرده که تمامی سنین مخصوصاً جوانان و نوجوانان، می توانند از این تفریح نهایت استفاده را ببرند. امکان تجربه ورزش های تازه و هیجان انگیز در این مجموعه تفریحی همراه تخلیه هیجان امکان پذیر است.

سافاری کیش
مجموعه تفریحی سافاری کیش

سافاری کیش، یک منطقه ای فوق العاده وسیع است که انواع تفریحات سافاری را می توان در این مجموعه برگزار کرد. همانطور که می دانید جزیره کیش دارای اقلیم بی نظیر و زیبایی های منحصر به فردی است که هر گردشگری زبان به تحسین آن می گشاید. مجموعه سافاری کیش، امکانات عالی را در خود ایجاد کرده تا یک انتخاب فوق العاده برای تمام سلیقه ها باشد.

مجموعه پارس سافاری کیش در فروردین 92 پا به عرصه تفریحات گذاشت و از همان شروع کار، با استقبال گسترده ی گردشگران تور کیش مواجه شد. مجموعه پارس سافاری کیش زمینی به مساحت 500000 متر مربع دارد. سافاری کیش مجموعه تفریحی برای اولین بار در ایران شکل گرفت که هزینه های بسیاری را برای مالکان خود در بَر داشت.

مجموعه سافاری کیش، یکی از جاذبه های شهر کیش به حساب می آید. به منظور جذب گردشگر، این مجموعه با امکانات بسیار پیشرفته و پیست های امن برای تمامی رده های سنی توانسته بسیاری را به سمت خود بکشاند. جزیره کیش به دلیل شرایط اقلیمی مناسب و موقعیت خاص و خوبی که دارد این امکان را برای شرکت سافاری ایجاد کرده تا با برنامه ریزی و سرمایه گذاری تور سافاری را در این جزیره ایجاد کنند. بدون شک این جزیره منحصر به فرد استعداد بی نظیری در برگزاری این تور ها داشته است.

​​سافاری کیش
اتومبیلرانی در سافاری کیش

موتور سواری و اتومبیلرانی سافاری کیش

مجموعه پارس سافاری کیش با کمک پیست آفرود برای کسانی که علاقه مند به موتور سواری دارند بهترین امکانات را ایجاد کرده است. این محیط بسیار مناسب و امن بوده و با موتور هایی مانند کراس، باگی، تریل وatv  برگزار می شود. بدون شک موتور سواری در دل کویر و جاده های پرپیچ و خم، یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین تفریحات در شهر کیش به حساب می آید.

مجموعه پارس کیش چند پیست آسفالت دارد که مطابق با تمامی استاندارد های تعیین شده طراحی و ساخته شده است. همین امر شرایطی ایجاد کرده تا علاقه مندان بتوانند ورزش و تفریح مورد علاقه ی خود در زمینه های اتومبیلرانی و موتور سواری را انجام دهند. همچنین این مجموعه تفریحی سافاری برای به چالش کشیدن و محک زدن قابلیت خودروهای لندکروز خود، راهی سخت و پر از پستی و بلندی را درون خود ایجاد کرده تا دوستداران این نوع تفریح بتوانند چالش هیجان انگیزی را تجربه کرده و از فضای مجموعه نهات استفاده و لذت را ببرند.

​​سافاری کیش
ماشین سواری درسافاری کیش

تورvip سافاری کیش، راحتی بیشتر

تور vip، توری است که در آن گردشگران و شرکت کنندگان از محل اقامت یا همان هتل کیش با استفاده از خودروی لندکروز در شهر گردشگری کیش، به گشت و گذار و می پردازند و پس از اتمام وقت تایین شده و گشت در جزیره، مجدداً به محل اقامت خود با همان خودروی لندکروز باز خواهند گشت. لازم به ذکر است این تور فقط صبح برگزار می شود و شرکت کنندگان برای رزرو آن باید از یک روز قبل اقدام نمایند.

پیست موتور های atv و موتور های تریل

پیست موتور های atv ایجاد شده در مجموعه سافاری پارس کیش پیستی است که در آن چهار نوع موتور با مشخصات مختلف و پیست های جدا از هم به وجود آمده اند. این مسئله به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا بتوانند بر اساس سلیقه و میزان آشنایی و علاقه مندی در رده ی سنی خود، یکی از این وسیله ها را برای تفریح انتخاب کنند.

موتورهای تریل هم برای آقایان در نظر گرفته شده تا بتوانند سوار بر اینموتورهای پر قدرت شوند و از پیچ و تاب جاده ها، نهایت لذت و هیجان را در اوج ایمنی ببرند. نا گفته نماند منظور از موتور های atv موتور های چهار چرخ اتوماتیکی است که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

​​سافاری کیش
موتور آی تی وی در سافاری

پیست سافاری قشم تجربه ای هیجان انگیز

بانجی شوتینگ سافاری کیش

اسلینگ شات که یکی از بخش های سافاری کیش می‌باشد از خانواده بانجی جامپینگ محسوب می شود و به آن بانجی شوتینگ می‌گویند. این نوع بانجی از دو ستون فلزی به ارتفاع 15 متر که فاصله‌ای 20 متری نیز بین آنها قرار دارد تشکیل شده است.

شرکت کننده با پوشیدن یک جلیقه مخصوص از دو طرف به طناب های  متصل شده به ستون ها وصل می شود و به سمت پایین پرتاب خواهد شد. پس از معلق شدن در هوا، یک جا ثابت نخواهد ماند و مانند یویو به بالا و پایین پرتاب می شود. این بازی هیجان انگیز با یک پرتاب حساب شده بدون شک خاطره ای تکرار نشدنی و ماندگار را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

​​سافاری کیش
باگی سواری سافاری کیش

تور باگی در مجموعه پارس کیش

تور باگی را به منظور سیاحت در این منطقه به وجود آورده اند که رانندگی با ماشین های قرار گرفته در این بخش نیاز به مهارت خاصی ندارد. با اندک مهارت خود می توانید از این نوع ماشین ها استفاده کنید. مدت تعیین شده برای این تور 15 تا 20 دقیقه است که شرکت کنندگان می توانند با خیالی آسوده سوار بر ماشین های دو سر نشین بشوند. مشاهده منظره بکر و زیبای جزیره در مسیر، می تواند فوق العاده لذت بخش باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره باگی کیش لطفا به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

پینت بال در سافاری کیش

پینت بال یک بازی هیجان‌انگیز مانند یک جنگ بین دو گروه می‌باشد که در آن گروه‌ها با شلیک گلوله‌های رنگی به سمت هم بازی را آغاز خواهند کرد. این بازی فوق العاده دارای سناریوهای مختلفی می‌باشد که از معروف ترین آن‌ها می‌توان به فتح پرچم اشاره نمود. شرکت کنندگان پس از پوشیدن لباس و کلاه‌های ایمن و مناسب به دو دسته تقسیم می‌شوند.

​​سافاری کیش
پینت بال، جنگ رنگ ها

با تحویل گرفتن سلاح های پر شده از گلوله های رنگی شروع به بازی می کنند. هر گروهی که زودتر بتواند پرچم را فتح کند برنده بازی است. پارس سافاری کیش با ایجاد این بازی در فضای خود این امکان را فراهم کرده تا افراد بالای 8 سال و همچنین زن و مرد بتوانند با تجربه ی آن نهایت لذت و هیجان را تجربه کنند. 

موتور های تریل 50 و 80 برای بانوان و کودکان

موتورهای تریل یا همان دو چرخ 50 مخصوص کودکان در رده‌های سنی 5 تا 10 سال می‌باشد که برای امنیت و حفظ تعادل بیشتر سرنشینان، دو چرخ کمکی در عقب آن نیز قرار گرفته است. با شرکت دادن کودکان خود در این بخش از مجموعه پارس سافاری کیش تجربه‌ای خاطره‌انگیز را برایشان به ارمغان آورید.

​​سافاری کیش
موتور تریل 80 برای بانوان در سافاری کیش

موتور تریل 80 از دیگر موتورهای قرار گرفته در مجموعه سافاری کیش است که برای شرکت زنان و نوجوانان نیز مناسب می‌باشد. این موتورها دارای گیربکس نیمه اتوماتیک بوده و محدودیت آن تا وزن 90 کیلو تعریف شده است. کودکان بالای 10 سال می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند و تجربه‌ای فوق العاده را از شرکت در این بخش از مجموعه تفریحی پارس سافاری کیش به دست آورند. 

تونل وحشت و حس رعب و وحشت همراه هیجان

تونل وحشت در پارس سافاری کیش یکی دیگر از بخش های هیجان انگیز آن است. همانطور که از نامش پیدا است، حس رعب و وحشت، هیجان بسیار بالایی را برای شما ایجاد می کند. این تونل مخصوص کسانی می‌باشد که به هیجان ناشی از وحشت علاقه‌مند هستند و از آن لذت می‌برند. یک سازه هرمی شکل به نام مومیایی در این بخش طراحی و ساخته شده است. در زیر هرم تونل تنگ و تاریکی با پیچ و خم‌های زیاد قرار دارد تا افراد شرکت کننده و علاقه‌مند بتوانند نهایت وحشت همراه با هیجان را در این مکان منحصربه فرد تجربه نمایند.

​​سافاری کیش
تونل وحشت سافاری کیش

شترسواری در سافاری کیش

شترسواری بخشی دیگر از مجموعه پارس سافاری کیش می‌باشد که مانند دیگر بخش‌ها از هیجان و شگفتی خاصی برخوردار نیست و صرفاً جهت تجربه شتر سواری در دل بیابان مانند سیاحت انسان‌ها در قرن‌های گذشته ایجاد شده است. در این بخش شرکت کنندگان می‌توانند سوار بر شترها در محیطی بیابانی حرکت کنند و تجربه‌ای تازه را برای خود به ارمغان آورند. همچنین در این حال می‌توانند عکس‌های زیبا و متفاوتی از خود به یادگار تهیه کنند که بدون شک خاطره‌ای دلنشین را رقم خواهد زد.

ترامپولین و نردبان معلق سافاری کیش

ترامپولین یا همان تشک های فنری یا جامپینگ، وسیله‌ای است که در آن شرکت کنندگان می‌توانند در تمامی رده‌های سنی با پرش بر روی تشک حالت بی وزنی یا سبکی و جهش تا ارتفاع نسبتا زیادی را تجربه کنند. ترامپولین علاوه بر تفریح، ورزش نیز به شمار می‌رود که بسیار مفرح می‌باشد.

نردبان معلق یکی دیگر از بخش های جذاب در پارس سافاری کیش می باشد. در نردبان معلق، افراد از نردبانی نسبتاً افقی با طناب و بدون تعادل در ارتفاع حدوداً 4 متری صعود نمایند. برای ایمنی بیشتر شرکت کنندگان در زیر آن یک تشک بادی قرار گرفته تا در صورت سقوط، افراد آسیبی نبینند.

​​سافاری کیش
ترامپولین بازی جذاب کودکان

با توجه به لرزش و چرخش نردبان، صعود از آن بسیار کار دشواری می‌باشد و تنها افراد بسیار سریع و چابک می‌توانند امکان صعود از این نردبان را داشته باشند. پس از صعود به بالاترین نقطه نردبان و در آوردن صدای زنگ مخصوص، جوایزی تنها به رسم یاد بود به این افراد تعلق می‌گیرد. علاوه بر شرکت کنندگان این بازی جذاب و فوق العاده، همراهان نیز می‌توانند از تماشای آن لذت کافی را ببرند.

عینک واقعیت مجازی، دنیایی زنده

عینک واقعیت مجازی به وسیله‌ای گفته می‌شود که در آن بشر، سعی برای برداشتن مرزها بین فضای واقعی و فضای مجازی است. با استفاده از این عینک و دیدن فیلم‌های 3 بعدی که مخصوص همین عینک‌ها ساخته شده، شخص بیننده را در فضای واقعی فیلم قرار می‌دهد. همین اتفاق موجب می‌شود با توجه به صحنه‌های فیلم واکنش مناسب را نشان دهد. ایجاد این بخش در سافاری کیش موجب محبوبیت بین گردشگران شده و طرفداران زیادی نیز دارد.

​​سافاری کیش
عینک واقعیت مجازی کیش

آمفی تئاتر و رستوران صحرایی در پارس سافاری کیش

آمفی تئاتر مکانی در پارس سافاری کیش است که برنامه‌های شاد و کمدی در آن اجرا می‌شود. هنرمندان کشورمان در ساعات پایانی وقت این مجموعه، مشغول به سرگرم کردن میهمانان می‌شوند. همین اتفاق موجبات شادی و نشاط را برای شرکت کنندگان و بازدید کنندگان این مجموعه فراهم می‌آورد.

رستوران صحرایی در مجموعه پارس سافاری کیش حدود 950 نفر ظرفیت دارد و در زمینی به وسعت 4000 متر مربع بنا شده است. این رستوران دارای نمایی زیبا و منحصربه فرد می‌باشد که از سبک کمپ‌های سنتی عربی در طراحی آن به کار رفته است.

این مکان با فضای گرم و صمیمی که در خود ایجاد کرده، حسی دلنشین را در هنگام میل کردن غذا به میهمانان منتقل می کند. همچنین کافی شاپ و سفره خانه مجموعه پارس کیش موجب شده تا تفریحی تمام و کمال را در این مجموعه تجربه کنید. لازم به ذکر است موسیقی زنده در دو مکان یاد شده برگزار می‌شود.

خدمات جانبی سافاری کیش

خانه کودک : در این مجموعه تفریحی، خانه کودک به همراه مربیان با تجربه در محیطی شاد ایجاد شده تا گردشگران بتوانند در هنگام شرکت در تورهای سافاری با خیالی آسوده کودکان خود را به خانه کودک بسپارند و بدون دغدغه و بروز مشکلی به فعالیت‌های مورد علاقه خود در مجموعه پارس سافاری کیش بپردازند.

​​سافاری کیش
نقش حنا در سافاری کیش

غرفه نقش حنا : همانطور که می‌دانید یکی از هنرهای زنان جنوبی کشیدن نقش حنا است. در این مجموعه بخشی وجود دارد تا علاقه‌مندان به هنرهای حناکاری بتوانند با مراجعه به این مکان، دست و پاهای خود را به زیباترین شکل ممکن حنا ببندند و زیبایی خود را دوچندان کنند.

آتلیه عکس مزرعه‌ی حیوانات: مکانی است تا بازدید کنندگان این مجموعه با حیوانات خاص و منحصربه فرد نظیر مار پیتون و ایگوانا عکس یادگاری بیندازند. از دیگر تفریحات این مجموعه می‌توان به بولینگ، دارت، فوتبال دستی، هرم مومیایی، غرفه صنایع دستی و برگزاری کلاس‌های آموزشی پینت بال و آفرود اشاره کرد.

در کنار این تفریحات تردستی و شعبده بازی توسط یک شعبده‌باز با تجربه و بسیار معروف توجه گردشگران را به سوی خود جلب می‌کند که خاطره‌ای دلنشین را برای تمامی شرکت کنندگان در این مجموعه رقم خواهد زد.

​​سافاری کیش
تفریحات کودکانه در سافاری کیش

تاریخچه سافاری کیش

واژه سافاری از کلمه‌ی زبان سواحلی که مفهومی از سفر، وحش گشت و سفر گردشگری را می‌رساند استخراج شده است. این نوع تفریح اولین بار در آفریقا انجام می‌شده که خواستگاه بسیاری از حیوانات است. در گذشته و در زمان استعمار، سافاری را به عنوان یک بازی بزرگ که حیوانات توسط ارتش‌های کوچک محلی شکار می شدند می‌شناختند.

می‌توان گفت سافاری از فعالیت‌های خوب به حساب نمی آمده است، ولی با گذشت زمان، توجه و نگرانی کارشناسان محیط زیست، این تفریح را دیگر به شکار مربوط نمی‌دهند. این تفریح درحال حاضر نه برای شکار استفاده می‌شود و نه برای هیچ مورد غیر اخلاقی دیگری. می‌توان گفت امروزه این تفریح، همچنان با حیات وحش و طبیعت در ارتباط می‌باشد ولی مفهوم آن به کلی تغییر کرده است.

​​سافاری کیش
معنی سافاری چیست

ماشین سافاری از چه نوع است؟

سافاری از دسته هایی همچون گِیم درایو، گِیم ویویینگ، پرنده نگری، سافاری پیاده روی و قایق سواری کانو و ماکورو تشکیل شده است که هرکدام کابردی متفاوت دارند. در سفرهای گردشگری یا همان وحش گشت، از خودروهای دو دیفرانسیل استفاده می شود که از قدرتی بالا برخوردار هستند. این خودرو ها شامل موستانگ، تویوتا لندکروز و ... می شود که در سافاری کیش تویوتا لندکروز استفاده می گردد.

سافاری در کویر چیست؟

سافاری در کویر، یک تفریح فوق العاده است که با برخورد شن های بیابان، آدرنالین مطلوبی را در خون شما ترشح می کند تا لذت بیشتری ببرید. سافاری کویر همانطور که از نامش پیدا است در دل شن های صحرا برگزار می شود. این تور با ماشین های غول پیکر دو دیفرانسل انجام می گردد. چون قدرتی بسیا بالا داشته و از نظر امنیت هم فوق العاده می باشند.

رزرو تفریحات کیش با تخفیف ویژه

​​سافاری کیش
سافاری، دیدن حیات وحش

سافاری در ایران، کجاها برگزار می شود؟

سافاری در ایران مانند دیگر کشورهای جهان از طرفداران بسیاری برخوردار است که در چند شهر ایران مانند مشهد (منطقه نمونه گردشگری چالیدرهجزیره کیش (مجموعه پارس سافاری) و شهر یزد برگزار می شود. در این میان سافاری کیش از دیگر سافاری در ایران مجهز تر بوده و از تنوعی بالا برخوردار است. البته نباید از پیست سافاری قشم هم غافل شد.

معنای سافاری کیش چیست؟

سافاری معنا و کابرد های مختلفی دارد، اما در اینجا بطور معمول به برنامه و گردش تور که در طول آن شرکت کنندگان تور، به وسیله خودرو ها و یا استفاده از حیوانات به اصطلاح چهار پایان، با عبور از یک راه مشخص شده از مکان ها و جاذبه های طبیعی زیبا بازدید می کنند.

معروف ترین تور سافاری در دل صحرا

تفریح safari از اجزای مختلفی تشکیل شده که تور صحرا را به عنوان معروف ترین آن ها می شناسند. محل و مسیری که برای این تور در نظر گرفته شده نقاط صحرایی می باشد. با استفاده از انواع وسیله های نقلیه از جمله خودروهای دودیفرانسیل مانند: لندروور، نیسان پاترول، هامر، تویوتا لندکروز، تویوتاfj  کروز و یا حتی شتر انجام می شود.

​​سافاری کیش
ماشین های قدرتمند برای کویر گردی

سخن پایانی درباره سافاری کیش

از این که تا بدین جای مطلب همراه ما بوده اید سپاسگذاریم از این رو خوشحال می شویم تا نظرات شما درباره سافاری کیش، تجربیات شخصی خود و ... را از طریق راه های ارتباطی مانند اینستاگرام و تلگرام و واتساب با ما به اشتراک بگذارید.

منابع :