جت اسکی کیش یکی از هیجان انگیز ترین و جذاب ترین تفریحات آبی کیش به شمار می رود. همچنین از پر مخاطب ترین تفریحات در جزیره زیبای کیش محسوب می شود. البته جت اسکی شمال هم طرفداران بسیاری دارد که این تفریح در بیشتر شهرهای ایران انجام می شود. هیجان و سرعتی که این تفریح دارد، حس نشاط و سر زندگی غیر قابل وصفی را در هر فرد به وجود می آورد.

غواصی کیش و دیدن شگفتی های زیر آب

جت اسکی قابلیت های فراوانی دارد که می توانید هم به صورت 1 سرنشین و هم به صورت 3 سرنشین از آن استفاده کنید. البته توضیحات کامل تر جت اسکی کیش در عنوان های بعدی داده شده است. اگر تمایل به رزرو این تفریح دارید، با یک کلیک همین الان رزرو تفریحات کیش تخفیف ویژه را انجام دهید.

جت اسکی
جت اسکی کیش

جت اسکی و تاریخچه آن

جت اسکی از کجا شکل گرفت؟ چه شرکتی آن را ساخت؟ پاسخ تمام این سوالات در سطر ذیل می باشد. اولین بار طرح جت اسکی توسط شرکت معروف کاوازاکی ژاپن به بازار روز عرضه شد. طولی نکشید که این موتور قایقی فوق العاده، خیلی سریع به صنایع کل دنیا معرفی شد.

پس از رونمایی اولین جت اسکی، شرکت کاوازاکی ژاپن در سال 1973 تصمیم گرفت نوع پیشرفته تری از این دستگاه را بازار عرضه کرد. این دستگاه از جنس فایبر گلاس ساخته شد که قدرت مانور بیشتری دارد. در طی زمان نوع فایبرگلاس این دستگاه از محبوبیت بیشتری برخوردار شد و طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرد.

فلای بورد کیش و هیجان بالا

جت اسکی
تفریح جت اسکی کیش تک نفره

جت اسکی موتور است یا قایق؟

جت اسکی در واقع نوعی موتور است که بر روی آب حرکت می کند. دلیل این مسئله هم شرکت های مهم موتورسازی هستند که موتور سیکلت هایی همچون هوندا ژاپن، بنلی ایتالیا، یاماها و ... را تولید می کنند. پس در خواهید یافت این دستگاه مکانیکی تفریحی، قایق نیست، بلکه موتور است که قابلیت حرکت بر روی موج و آب های دریا را دارد.

جت اسکی به نوعی ورزش نیز محسوب می شود چون باید حرکات آکروباتیک و نمایشی بر روی امواج بلند دریا را انجام دهید. برخی فکر می کنند این تفریح مخصوص 1 سرنشین است، ولی علاوه بر این جت اسکی هایی هستند که ظرفیت 3 سرنشین داشته و قدرتی فوق العاده دارند. علاوه بر شرکت کاوازاکی که پیشتاز این موتور قایقی بوده شرکت دیگری نظیر بومباردیر و سیدو نیز آن را تولید می کند.

شاتل کیش، تفریحی خانوادگی

جت اسکی سیدو و نوع های مختلف آن

جت اسکی سیدو، محصولی از شرکت سیدو که نوع های مختلفی دارد. این محصول سیدو قابلیت 3 سرنشین داشته و طول آن به 3.5 متر و عرض آن به 1.2 متر می رسد. وزن این موتورهای قایقی بیش از 440 کیلوگرم می باشد که در نوع خود، اَبَر موتور به شمار می روند. پیشرانه جت اسکی سیدو 1494 سی سی سوپر شارژ می باشد. انواع سیدو به مدل های GTI35 و ... دسته بندی می شوند.

کیبل اسکی کیش و برخورد با امواج

جت اسکی
تفریح jet ski همراه خانواده

سرعت جت اسکی چقدر است؟

تصور کنید سوار بر این موتور قایقی هستید و با سرعتی بیش از 100 کیلومتر در حال حرکت هستید. چقدر لذت بخش است تفریح بر روی موج های دریا و وزش خنک نسیم دریایی که صورت شما را لمس می کند. البته در برخی مدل های پیشرفته این دستگاه، سرعت جت اسکی به بیش از 130 کیلومتر می رسد. توجه داشته باشید لباس مناسب به تن داشته باشید، زیرا در هنگام سواری ممکن است امواج دریا شما را خیس کند.

بنانا کیش و تیوپ سواری

"موتور جت اسکی" فوق العاده قوی است، زیرا هماطور که ذکر شد وزن این موتور های قایقی به بیش از 440 کیلوگرم بوده که به طبع، نیازمند موتوری قوی است. همین امر سبب شده تا شرکت ای مختلف موتورسازی که چندی پیش نام آن ها برده شد، مبادرت به ساخت موتورهایی قوی کنند تا هرچه بیشتر، قدرت نمایی برند خود را به رخ یکدیگر بکشند.

جت اسکی
جت اسکی سیدو در کیش

رزرو تور کیش با بهترین قیمت

نکات مهم استفاده از جت اسکی کیش

افرادی که این تفریح آبی را انتخاب می کنند باید به نکات و قوانین آن دقت ویژه ای به خرج دهند تا در زمان استفاده از این تفریح دچار مشکل نشوند. نکته اولی که باید رعایت شود، فاصله 100 متری از هر شناوری روی آب مثل: کشتی، قایق ها، ساحل، اسکله، شناگران، جت اسکی سواران دیگر و زباله های شناور روی آب است.

کریزی بوت یا قایق دیوانه

نکته دوم: سواری کردن به صورت موازی ساحل ممنوع بوده و حتما باید فاصله 100 متری رعایت شود. مگر این که هنگام شروع و پایان تایم این تفریح در کیش باشد. نکته سوم: تنها در منطقه ای که مشخص شده می توانید از این تفریح لذت ببرید و از آن استفاده نمایید. نکته چهارم: حرکات نمایشی آکروباتیک، پرش در صورت حرفه ای نبودن فرد و دور درجا زدن کاملاً ممنوع است.

پاراسل کیش کجا برگزار می شود؟

چرا که باعث پس گرفتن جت اسکی، سوختن الباقی تایم و پرداخت جریمه می شود. نکته پنجم: اگر در هنگام سواری، موتور قایقی چپ کرد، دسته های آن را رها کرده تا خود به روی آب آمده و به حالت اولیه اش بازگردد. دراین هنگام از پشت مجدد می توانید سوار شوید. اگر دسته های آن را ول نکنید آب به داخل موتور رفته و باعث سوختن آن می شود.

جت فلایر و هیجان بالا

جت اسکی
جت یا اسکی؟ تلفیقی از دو دستگاه

رزرو بلیط جت اسکی کیش همراه تخفیف را از چه سایتی بگیریم؟

برای رزرو کردن بلیط جت اسکی کیش با قیمت هایی فوق العاده به سایت پرشین هتل مراجعه نمایید. سپس با انتخاب گزینه تفریحات و بعد کلیک بر روی تفریحات کیش، خیلی راحت این تفریح کیش و دیگر تفریحات جزیره کیش با قیمت هایی استثنایی را رزرو کنید. تمام قیمت تفریحات کیش واقعی بوده و بدون هیچ هزینه ی اضافه تری، می توانید به صورت 100 درصد آنلاین آن ها را تهه نمایید. توجه داشته باشید که با رزرو یکی از هتل های کیش به نام هتل مارینا پارک کیش، می توانید تمامی این تفریحات حتی جت اسکی کیش را انجام دهید.

منابع :