بهترین زمان سفر به کیش و شناخت آن، مهم ترین مسئله ای است که پیش از هر مورد دیگری برای سفر به این جزیره باید در نظر داشته باشید. چرا که این موضوع می تواند تاثیر بالایی در کیفیت سفر شما و لذت از این جزیره زیبا داشته باشد. اما با وجود این مسئله، هنوز بسیاری از گردشگران هستند که بدون در نظر گرفتن زمان مناسب، به جزیره کیش سفر می کنند و پس از ورود به جزیره، با مشکلاتی مواجه می شوند. 

آشنایی با راهنمای مسافر کیش

نا آگاهی از بهترین زمان سفر به کیش می تواند شما را از بسیاری لذت های این جزیره محدود کند و یا حتی نتوانید سفری باب میل خود را انجام دهید. به عنوان مثال برخی از تفریحات تنها در زمان های مشخصی از سال صورت می گیرند و با سفر در زمان نا مناسب، امکان استفاده از تفریح مورد علاقه خود برای شما عزیزان وجود نخواهد داشت. اگر شماهم از آن دسته گردشگرانی هستید که مدت ها، قصد سفر به این جزیره را دارید، اما هنوز زمان مناسب برای سفر به کیش را پیدا نکرده اید، با پرشین هتل تا انتهای مطلب همراه شوید.

کدام شرایط آب و هوایی بهترین زمان سفر به کیش را فراهم می کند؟

برای شناخت بهترین زمان سفر به کیش، ابتدا می بایستی تا آب و هوای این جزیره در ایام و فصل های مختلف مورد بررسی قرار دهید. چرا که تمامی عوامل تاثیر گذار در شکل گیری بهترین زمان برای سفر به این جزیره را آب و هوا تشکیل می دهند. با توجه به قرار گیری جزیره کیش در جنوبی ترین قسمت کشور، می توان گفت شرایط آب و هوایی گرم و شرجی دارد که گاهی این موضوع می تواند آزار دهنده باشد. به گونه ای بارندگی های بسیاری در جزیره رخ می دهد و گاهی مانع حرکت کشتی ها به سمت آن خواهد شد. 

بهترین زمان سفر به کیش
کیش در زمان بارندگی

البته که بهترین زمان سفر به جزیره کیش بر اساس آب و هوا، بسته به هدف هر شخص از سفر به این جزیره می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی، می توان گفت فصل بهار و پاییز به دلیل متعادل بودن تقریبی هوا، به اصطلاح فصل سفر به این جزیره است و زمانی عالی برای تجربه روزهای خوش در جزیره کیش محسوب می شود. بهتر است تا ابتدا هدف خود از سفر به جزیره را مشخص کنید و سپس اقدام به رزرو تور کیش نمایید. در ادامه به شرایط کیش در فصل های مختلف بیشتر خواهیم پرداخت.

چرا پاییز و بهار را فصل سفر به کیش می دانند؟    

همانطور که گفته شد، جزیره کیش یکی از مقاصد گردشگری در جنوب ایران است که به همین دلیل، آب و هوایی بسیار گرم و شرجی دارد. به گونه ای که می توان گفت هوای سرد در این جزیره معنایی ندارد و اغلب نیز کلمه ی هوا سرد است را درباره این جزیره نخواهید شنید. از این رو در فصل تابستان، جزیره کیش به اوج گرما می رسد و قدم زدن در خیابان های آن، گاهی طاقت فرسا خواهد شد. 

سفر به کیش چه مقدار هزینه دارد؟

با توجه به این موضوع اغلب گردشگران فصل های پاییز و بهار را برای سفر به این جزیره انتخاب می کنند که از نظر گرما، جزیره کیش به شرایطی متعادل خواهد رسید. همچنین از اوایل ماه فروردین تا انتهای اردیبهشت و یا حتی تیر، هنوز از بادهای شدید، بارش و یا شرجی بودن هوا در جزیره خبری نیست و امکان استفاده از تمامی تفریحات در این جزیره برای گردشگران وجود دارد.

تعطیلات نوروزی باعث شده تا گردشگران بسیاری در این فصل به جزیره سفر کنند و زمان بیشتری برای گذراندن وقت داشته باشند. از این رو اگر به دنبال بهترین زمان سفر برای استفاده از آب و هوای خوب در جزیره کیش را دارید، بهار و یا پاییز را مورد انتخاب قرار دهید.

بهترین زمان سفر به کیش
کیش در فصل پاییز و خلوتی

آیا در فصل پاییز امکان استفاده از تفریحات وجود دارد؟

فصل پاییز، یک فصل عجیب و  غریب در جزیره کیش است که نمی توان آن را از پیش تشخیص داد. به گونه ای که آب و هوا در این فصل، شدیدا در حال تغییر است که گاهی امکان استفاده از تفریحات آبی وجود دارد، گاهی هم به دلیل شرایط جوی نا مساعد و دریای به اصطلاح خراب به همراه باد و طوفان و بارش، چنین امکانی برای گردشگران وجود نخواهد داشت. 

از این رو می توان گفت بهترین زمان سفر به کیش برای آن دسته از افرادی که تنها قصد استفاده از هوای پاکیزه جزیره کیش را دارند، فصل پاییز خواهد بود. در این فصل شما همش علاقه مند هستید تا در خیابان های این جزیره قدم بزنید و یا به خرید در بازار ها بپردازید. ضمن اینکه برای جذب بیشتر گردشگران در فصل پاییز به جزیره کیش، بیشترین جشنواره ها و تخفیفات در فصل پاییز ایجاد شده اند که فرصتی عالی برای خرید در جزیره خواهند بود. 

بهترین زمان سفر به کیش برای خرید

همانطور که ذکر شد، فصل پاییز بهترین زمان سفر به کیش برای خرید است که شما می توانید با توجه به شرجی بودن هوا، زمان خود را با گشت در بازار های سرپوشیده جزیره سپری نمایید. اینگونه نهایت بهره را در طول سفر خود خواهید برد و از تلف کردن وقت در زمان سفر، پشیمان نمی شوید. 

بهترین زمان سفر به کیش
بازار گردی در کیش

بهترین زمان سفر به کیش برای شنا و استفاده از تفریحات آبی

اگر قصد سفر طولانی به جزیره کیش را ندارید و تنها سفری چند روزه به منظور استفاده از تفریحات این جزیره را سپری خواهید کرد، بهترین زمان سفر برای شما عزیزان تابستان می باشد. چرا که در این فصل، کمتر شرایط جوی در دریا دیده می شود و به همین دلیل نیز اکثر تفریحات آبی صورت خواهد گرفت. البته آن دسته از افرادی که از گرما فراری هستند، به هیچ عنوان در این فصل به جزیره سفر نکنند، چرا که گاهی ممکن است مجبور به تحمل دمایی 50 درجه شوند.

فرودگاه کیش را بیشتر بشناسید 

تصور کنید که زمان کوتاهی، محدود به چند روز را به جزیره سفر کرده اید و هنگام استفاده از تفریح مورد علاقه خود مانند غواصی کیش، به شما گفته شود که در حال حاضر زمان مناسب برای استفاده از این تفریح نیست؛ این موضوع می تواند برای شما بسیار آزاردهنده باشد. از این رو اگر می خواهید چنین اتفاقی در سفر به این جزیره رخ دهند، سعی کنید تا تابستان را به عنوان زمان مناسب برای سفر به کیش انتخاب کنید. استفاده از آفتاب در سواحل جزیره طرفداران بسیاری دارد که باعث درصد چشم گیری از گردشگران تور کیش در این فصل شده است. 

بهترین زمان سفر به کیش
غواصی کیش

برگزاری جشنواره و جاذبه های کیش در فصل تابستان

یکی دیگر از مزیت های سفر در فصل تابستان، جشنواره ها و تخفیفات بسیار در این فصل است که از 15 تیر آغاز شده و تا 15 شهریور ادامه دارد. در واقع به دلیل گرمای بسیار هوا در این فصل و کاهش گردشگران برای سفر دیده می شود که به همین دلیل، جشنواره ها و تخفیفات در تفریحات مختلف، باعث ترغیب آن ها برای سفر خواهد شد. 

کدام فصل، بهترین زمان سفر به کیش با قیمت ارزان است؟

اگر قصد سفر به کیش با ارزان ترین قیمت را دارید و یا می خواهید تجربه اقامت در هتل های خاص این جزیره را داشته باشید، فصل زمستان را برای سفر خود انتخاب کنید. چرا که در این فصل به دلیل بارش های بسیار، محدویت های بسیاری از نظر تفریحات وجود دارد و اغلب گردشگران ترجیح می دهند تا بیشتر وقت خود را در هتل کیش سپری نمایند. 

به همین دلیل نیز افراد بسیار کمی در فصل زمستان به جزیره کیش سفر می کنند که در این صورت، پرواز ها و هتل ها، با ظرفیت خالی مواجه می شوند و تصمیم می گیرند تا برای جذب مسافران، قیمت های خود را کاهش دهند. از این رو در فصل زمستان، قیمت تور کیش به حداقل نرخ ممکن می رسد و بهترین فصل برای سفر ارزان به جزیره کیش خواهد بود. 

سفر به کیش در اواسط هفته

در فصل زمستان و یا ماه هایی مانند ماه بهمن یا اسفند، بهترین زمان سفر به کیش با قیمت ارزان خواهد بود. مخصوصا اینکه در اواسط هفته این سفر را انجام دهید که در این صورت، تعداد انگشت شماری گردشگران را در جزیره مشاهده خواهید کرد و می توانید از آرامش حاکم در این جزیره همراه با قیمت ارزان نهایت لذت را ببرید. بنابراین اگر علاقه مند به گذراندن اوقات خود در خلوتی و آرامش هستید، این ایام بهترین گزینه برای سفر شما می باشند. 

بهترین زمان سفر به کیش
کیش در فصل سرما

رنت خودرو کیش و تور کیش همزمان امکان پذیر است؟

سفر به کیش پس از تعطیلات

در زمان تعطیلات و ایام پیک، گردشگران بسیاری به جزیره سفر می کنند که پس از اتمام این ایام، تمامی گردشگران از سفر بازگشته و جزیره با خلوتی مواجه می شود. از این رو علاوه بر فصل زمستان، ماه هایی مانند اواخر فروردین، مرداد ماه و یا ماه مهر، گزینه مناسبی برای سفر می باشد. چرا که در این ایام نیز جزیره خلوت بوده و علی رقم آب و هوای متنوع، قیمت تور کیش نیز ارزان خواهد بود. 

آیا ممکن است برخی از تفریحات در فصل هایی از سال انجام نشوند؟

چندین بار در بخش هایی از بالای مقاله درباره برگزار نشدن برخی از تفریحات در ایام مختلف فصل ها، توضیحاتی را بیان کردیم. اما به طور کلی بیشترین تفریحاتی که از سمت گردشگران محبوبیت بالایی دارند و اغلب نیز افراد نگرانی های بابت برگذار نشدن این نوع تفریحات مواجه می شوند، شامل غواصی کیش، شاتل کیش، بنانا کیش و این دسته از تفریحات آبی می باشند. 

می توان گفت تفریحاتی مانند شاتل، بنانا و ... در صورت آفتابی بودن هوا در تمامی ایام سال با خیال راحت برگذار می شوند و هیچگونه ممنوعیتی، غیر از مواقعی که دریا طوفانی است نخواهند داشت. اما تفریحی مانند غواصی که یکی از محبوب ترین تفریحات کیش به شمار می رود، در ایام ماه رمضان و یا برخی از روز ها به دلیل تجمع عروس مرجان ها، برگذار نمی شود. 

بهترین زمان سفر به کیش
کیش در تابستان
بیشتر بخوانید :
منابع :