بانجی جامپینگ برای اولین بار در سال 1387 در تهران شروع به کار کرد. پیمان ابدی حرفه ای ترین بدلکار ایران اولین کسی بود که این تفریح و ورزش را انجام داد. پس از این مورد به قدری بانجی جامپینگ در میان مردم مشهور شد که جایگاه ویژه ای نزد مردم پیدا کرد. حالا پرشین هتل سایت رزرو تفریحات کیش همراه تخفیف فوق العاده می خواهد به شرح کامل بانجی جامپینگ بپردازد.

تاریخچه بانجی جامپینگ

بانجی جامپینگ و تاریخچه ی آن به دهه 1950 میلادی بر می گردد که توسط ورزشکاران در آن دوره برگزار شد. پس از ابداع این ورزش در همان زمان فردی به نام دیوید فردریک اتنبور این تفریح را به جهانیان معرفی کرد. این معرفی در یکی از مستند های شبکه بی بی سی انجام پذیرفت.

مستند بانجی جامپینگ پخش شده مربوط به جمهوری وانواتو بوده است. در آن مستند ورزشکاران پس از بستن طناب کشی به پاهای خود، خود را به پایین پرتاب می کرده اند. همین اتفاق باعث هیجان اکثر افرادی که این برنامه را تماشا کردند شد و آن ها را به سمت این تفریح جذب کرد. با این حال اگر بخواهیم تاریخ دقیق زمانی که این ورزش به صورت ایمن و مدرن انجام شد را بگوییم باید به آوریل سال 1979 میلادی اشاره داشته باشیم.

بانجی جامپینگ در این سال توسط 4 نفر که از اعضای کلوپ ورزش های پر خطر بودند انجام داده شد. این 4 نفر به سرگروهی دیوید کیرک در دید عموم مردم از روی پل معلق کلیفتون به پایین پریدند. اما پس از این حرکت پر خطر افراد مذکور توسط پلیس دستگیر شدند.

عینک واقعیت مجازی و لذت تصاویر

دیوید نیز به دلیل علاقه بسیار زیاد به این ورزش ساکت ننشست و پس از دستگیری ورزشکاران، به آمریکا سفر کرد. وی با انجام این حرکت از روی پله های گلدن گیت و رویال جورج این ورزش هیجان انگیز را در بین مردم آمریکا نیز محبوب و به سمت خود جذب کرد.

این تفریح از چه سالی ایمن انجام شد؟

بانجی جامپینگ و این پرش های هیجان انگیز در سال 1986 شکل تجاری به خود گرفت و مردم برای انجام این کار به صورت ایمن و استفاده از آن باید هزینه ای را پرداخت می کردند. فردی نیوزلندی به نام ای جی هکت با پرش از روی پل گرین هیت اولین پرش سازمان دهی شده را انجام داد.

بانجی شوتینگ، یادآور بازی انگری برد

وی آنقدر این کار را در سازه های بلند نظیر برج ایفل تکرار کرد تا این ورزش به یک تفریح عمومی تبدیل شد. در نهایت این همه تلاش به نتیجه رسید و اولین مرکز تفریحی این آیتم، در پل معلق کاوارا جرج نیوزلند ایجاد گردید.

بانجی جامپینگ و آوازه آن در سال 1990 به آفریقا رسید و مورد استقبال مردم قرار گرفت. بلندترین بانجی جهان نیز در روی پل بلو کرانز تاسیس شد. حالا این ورزش با این قدمت و محبوبیت زیاد در اختیار ما ایرانیان قرار گرفته و با گذشت 70 سال روز به روز به هیجان آن افزوده می شود. پس پیشنهاد می کنیم در جزیره کیش از این تفریح هیجان انگیز به راحتی گذر نکنید.

پینت بال، جنگ رنگ ها

سایت بانجی جامپینگ کیش و جایزه های بین المللی

سایت بانجی جامپینگ کیش با دریافت مجوز بین المللی در دو سکو به ارتفاع 40 و 60 متری ایجاد شده است. در این سایت نهایت ایمنی در آن رعایت شده به طوری که از همه لحاظ مورد تایید می باشد. در این تفریح جذاب و پر هیجان شما پس از پوشیدن لباس های مخصوص به بالای سکو می روید.

ترامپولین و تقویت عضلات

به کمک مربیان این بخش مسائل ایمنی مانند بستن بندها و کش به خود و پس از توضیحات مربیان و آموزش های لازم با آمادگی کامل به پایین پریده و هیجان فوق العاده ای را تجربه خواهید کرد. بدون شک این پرش هیجان انگیز، خاطره ای تکرار نشدنی و حالی بسیار خوش را برای شما به ارمغان می آورد که هیچ کجا آن را تجربه نخواهید کرد.

ساعات کار این مجموعه در کیش همه روز از ساعت 17 تا 24 آماده پذیرش گردشگران و افراد شرکت کننده در این تفریح بی نظیر می باشد. قیمت بلیط این مجموعه در سانس های مختلف آن همگی یکسان بوده است که افراد می توانند در ساعاتی مشخص از این تفریح فوق العاده نهایت لذت را ببرند.

تونل وحشت کیش و اوج هیجان

ممکن است شما پس از پوشیدن لباس و دیدن ارتفاع از پریدن منصرف شوید و یا تردید هایی در درون شما ایجاد شود که همه ناشی از استرس است. ولی سعی کنید با ایجاد این استرس و تردید ها در خود، لذت پریدن را از خودتان صلب نکنید. بدون کوچک ترین تردیدی از پریدن لذت ببرید زیرا پس از پرش از این ارتفاع هیجان آن را درک خوهید کرد و  پشیمان نخواهید شد.

باگی کیش و آهوهای زیبا

وسایل به کاربرده شده و مورد نیاز در بانجی جامپینگ کیش

وسایل مورد نیاز برای استفاده از تفریح منحصر به فرد بانجی جامپینگ شامل یک عدد طناب ویژه و مخصوص از جنس فنر با پوششی پلاستیکی که ظرفیت فشار ناگهانی را دارا می باشد، قوزک بند و ساق بند که پوشیدن آن ها الزامی است، طناب هم به قوزک و هم به جلیقه وصل می شود، جلیقه هایی هارنس فول بادی که هنگام پرش بر تن می کنید. تمامی هزینه های گرفته شده از شما بابت همین امکانات بسیار و ایمن می باشد و هزینه اضافی از شما درخاست نخواهند کرد

منابع :