باغ پرندگان کیش در مجموعه پارک دلفین کیش واقع شده است. این باغ یکی از بهترین جاذبه های گردشگری جزیره مرجانی کیش به شمار می رود. گردشگران زیادی روزانه برای بازدید از باغ پرندگان به پارک دلفین ها در کیش مراجعه می کنند تا علاوه بر آن از قسمت های مختلف آن نیز دیدن نمایند. اگر به دنبال رزرو تفریحات کیش همراه قیمت و تخفیف ویژه هستید، همین الان وارد شوید.

باغ پرندگان کیش بیش از 3 هکتار مساحت دارد و در ضلع جنوب شرقی جزیره زیبای کیش واقع می باشد. این مجموعه در سال 1380 ساخته شده و پرندگان نادری، برای بازدید مردم در معرض دید قرار گرفت. این مجموعه در سال 1393 به سید عبدالرضا موسوی، مالک شرکت هواپیمایی زاگرس واگذار گردید.

باغ پرندگان کیش
نمایی جذاب از باغ پرندگان کیش

باغ دیدنی پرندگان کیش جزء زیبا ترین و بزرگ ترین باغ پرندگان در خاور میانه محسوب می شود که در بین گردشگران بسیار معروف و محبوب است. این باغ دوست داشتنی جزیره کیش از دو قسمت جداگانه تشکیل شده که به قسمت پرندگان حبس شده و قسمت پرندگان آزاد، دسته بندی می شوند.

معرفی جایگاه پرندگان محبوس در باغ پرندگان

در قسمت اول باغ خواستنی پرندگان، قفس های پرنده هایی را مشاهده خواهید کرد که امکان فرار در فضای باز را دارند. در روی هریک از این قفس ها اطلاعاتی از نوع زیستن، ویژگی ها، غذای مورد علاقه و نژاد آن ها در دسترس می باشد. در مسیری که برای بازدید از این پرندگان محبوس طی می کنید چمنزار، درختان خرم  و باطراوتی را نیز مشاهده خواهید کرد. همین امر سبب شده تا لذت بیشتری از دیدن پرندگان ببرید.

پارک دلفین های کیش و دیدن دلفین های بازیگوش

باغ پرندگان کیش
طاووس سفید در باغ خیره کننده پرندگان کیش

پرندگان آزاد در جایگاهی متفاوت

در قسمت دوم باغ جذاب پرندگان، مساحت بیشتری به اندازه 2 هکتار برای پرنده ها اختصاص داده اند. زیرا گونه هایی از پرنده های بزرگ که قادر به پرواز نیستند، نگهداری می شوند. دیدن آزادی این پرنده ها حس خوبی را به شما انتقال می دهد. چراکه خوشحالی آن ها به چشم دیده می شود. همچنین اینکه فضای طبیعی را برای این پرندگان اختصاص داده اند تا آن ها را مجاب کنند که انگار سرزمین خودشان است و زیست راحت تری داشته باشند.

​​باغ پرندگان کیش
پلیکان قرمز در باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش به دلیل فضای سرسبز و دلبازی که دارد، بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. تصور کنید در باغی با درخت ها و چمن زار های سبز قدم گذاشته اید و پرندگان زیبایی را مشاهده خواهید کرد. این پرندگان در ترکیب رنگ های خارق العاده، عظمت آفرینش خداوند را به خوبی نشان می دهد.

تم پارک آبی اوشن کیش و لذت یک روز پر هیجان

در باغ زیبای پرندگان کیش پرندگانی از جنس آرامش وجود دارند که در یک برهه زمانی، شروع به سر دادن آوازش می کنند. زمانی که به قدم زدنتان ادامه می دهید صدای طنین انداز و دلنشین این پرندگان به گوشتان می رسد. حتما به این فکر خواهید کرد که به چه محیطی آرامش بخش و رویایی پا گذاشته اید و از این انتخاب شایسته سرخوش خواهید شد.

​​باغ پرندگان کیش
تجمع پلیکان ها در باغ زیبای پرندگان کیش

در باغ پرندگان جزیره کیش، بیش از 57 گونه نادر پرندگان گردآوری شده اند. هرکدام از این پرنده ها، راه طولانی را برای رسیدن به کشورمان طی کرده اند. اکثر این پرندگان از قاره آفریقا، برخی از نقاط قاره آسیا، استرالیا و آمریکا جمع آوری شده اند. دیدن هر کدام از این پرندگان رنگارنگ، شما را قطعاً سر ذوق خواهد آورد.

در باغ پرندگان چه گونه هایی وجود دارد؟

در باغ رنگارنگ پرندگان جزیره کیش گونه های مختلفی وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره می شود. انواع درنا های تاج دار، انواع لک لک ها مارابو و سدلبیلد، پلیکان های پا خاکستری و سفید، فلامینگو ها، طاووس های زیبا، انواع گونه های قو، انواع طوطی ‌های سبز، ماکائو، کاسکو، قرقاول چینی، کاکاتو آلبا، توکان، پنگوئن‌های پا سیاه، مرغ شاخ‌ دار و ... در این مجموعه زندگی می کنند.

باغ پرندگان کیش
همزیستی طاووس های سفید و آبی باغ پرندگان در جزیره مرجانی کیش

این گونه های گیاهی رو به انقراض هستند که با مراقبت های زیاد تحت محافظت شدید قرار گرفته اند تا نژاد شان همواره پایدار باشد. این موجودات زیبا پوشیده از پَر، خلقت های عجیب خداوند به شمار می روند که زیبایی رنگ و شکل آن ها، زبان را قاصر از وصف این همه شگفتی می کند. در ادامه با برخی از این گونه های جانوری آشنا خواهید شد.

هاپ آن و هاپ آف کیش یا اتوبوس های روباز

​​باغ پرندگان کیش
طوطی های رنگارنگ باغ دیدنی پرندگان در کیش

مقاله مرتبط: پارک دلفین های کیش با حیواناتی باهوش

پنگوئن های پا سیاه پرندگانی دوست داشتنی

وجود پنگوئن های پاسیاه در این باغ، جذابیت بیشتری را برای گردشگران به ارمغان آورده است. این پنگوئن ها بسیار بامزه و باهوش هستند و طریقه راه رفتشان بسیار جالب و خنده دار می باشد. شاید بگویید پنگوئن ها در نقطه های سردسیر زندگی می کنند، پس چرا در جزیره وجود دارند؟ پاسخ سوال این می باشد که شرایط مطلوبی برای زندگی این پرندگان ایجاد شده است.

قوها از دیگر پرندگان این باغ

ناگفته نماند تماشای قوها قطعاً مورد توجه تان قرار خواهد گرفت. به قوها پرنده های عاشق نیز می گویند. آن ها با شنا کردن در برکه مصنوعی باغ زیبای پرندگان، دلربایی خاصی از شما می کنند. این پرنده های پاک با معصومیت ظاهری که دارند، چشمان هر فردی را به خود جذب می نمایند.

​​باغ پرندگان کیش
پرندگان متنوع در باغ پرندگان کیش

ضیافتی در قسمت آزاد باغ پرندگان

در قسمت آزاد باغ جذاب پرندگان، می توان گفت میهمانی برپا شده تا این گونه های جانوری به شادی بپردازند. در قسمت آزاد فلامینگو های سفید و خاکستری و همچنین درناهای تاج دار به دور برکه گرد هم می آیند و آواز سر می دهند. درناهای تاج دار نحوه راه رفتنشان به گونه ای غرور آمیز است که انگار در قلمرو خود گام بر می دارند. آن ها با تاج هایی که دارند خود را شبیه به مالک برکه و محوطه ی آن می پندارند.

حیوانات دیگری نیز در این باغ خیره کننده کیش نگهداری می شوند که شامل: آهو ها، تمساح گاندو (پوزه کوتاه) و میمون ها هستند. قبل از ورود به این باغ، قطعاً در تصورتان بازدید از پرندگان با نژاد های مختلف است. اما با دیدن تمساح ها، آهو ها و میمون ها شگفت زده خواهید شد. دیدن میمون های بازیگوش در قفس و آهو های زیبای آسیایی که به صورت دسته ای حرکت می کنند و مدام در حال غذا خوردن هستند؛ برایتان بسیار جالب خواهد بود.

​​باغ پرندگان کیش
پرندگان نژاد آفریقایی در باغ پرندگان جزیره ی کیش

آیا می توان در باغ خیره کننده پرندگان عکس گرفت؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر، در این باغ نمی توانید عکس و فیلم بگیرید. ولی نگران نباشید زیرا عکاس های حرفه ای در این مجموعه آماده خدمت رسانی هستند. این اتفاق سبب می شود از تمامی لحظات خاطره انگیز خود، عکس هایی ناب را ثبت و ضبط کنید. حتی می توانید در خواست این را داشته باشید تا عکس تان با قیمت های مقرون به صرفه بر روی شاسی یا بشقاب چاپ شود.

ساعت بازدید از باغ پرندگان کیش طبق ساعات 16 الی 18 می باشد. پس چه بهتراست اندکی دست از خرید در مجتمع های تجاری و تفریحات آبی کیش دست بکشید و به این مکان فوق العاده زیبا قدم بگذارید تا شگفتی های خلقت را به چشم ببینید. همانطور که می دانید پرندگان از گونه های بی آزار حیوانی هستند. آدرس باغ پرندگان کیش، مکان خاصی نیست، زیرا در پارک دلفین کیش واقع می باشد.

​​باغ پرندگان کیش
نوعی لک لک در ​​باغ جذاب پرندگان کیش

چگونگی رزرو بلیط باغ پرندگان کیش با تخفیف 

بهتر است قبل از سفر به کیش به سایت پرشین هتل مراجعه کرده و اطلاعات رزرو همه تفریحات جزیره کیش را مطالعه کنید. همچنین می توانید به صورت آنلاین هر تفریحی که تمایل داشته باشید را از این سایت خریداری کنید. در صورت تمایل به رزرو بلیت پارک دلفین ها برای دیدن از باغ پرندگان سایت پرشین هتل را جست و جو نمایید. روی قسمت تفریحات کلیک کرده و بعد از واریزی مبلغ، بلیت پارک دلفین ها به صورت آنلاین برای شما ارسال می شود. توجه داشته باشید با تصویر بلیت این تفریح اجازه ورود به پارک دلفین ها و باغ پرندگان را خواهید داشت.

منابع :