پیست اسکی دبی یکی از مهیج ترین مراکز تفریحی و گردشگری دبی بوده که در مرکز خرید دبی مال واقع شده است. در پیست اسکی دبی همواره دمایی بین 1 تا 2 درجه سانتی گراد زیر صفر حاکم است. طراحی پیست اسکی دبی توسط گروه مجید الفتیم انجام شده که مدیریت آن را نیز بر عهده دارد.

معرفی پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی را می توان یکی از 3 پیست اسکی سرپوشیده در جهان دانست که در خاورمیانه، بی نظیر است. در این پیست برفی بیش از 6000 تن برف وجود دارد که یک مکان ایده آل برای تفریحات کودکان، نوجوانان و بزرگسالان محسوب می شود. با مراجعه به این پیست، می توانید از گرمای شهر دبی دور شوید.

پیست اسکی دبی
تله کابین پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی بیش از 22،500 متر مربع مساحت دارد که بخش های مختلفی درون آن طراحی شده اند. پیست اسکی دبی در نوامبر 2005 به بهره برداری رسیده است. یک کوه عظیم از برف به ارتفاع 85 متر (معادل یک ساختمان 25 طبقه) با 5 شیب مختلف (سخت، متوسط، آسان، مبتدی و ...) در پارک برفی شهر دبی وجود دارد.

با بهترین جاهای دیدنی دبی آشنا شوید

در پیست اسکی دبی افراد مبتدی تا حرفه ای می توانند مشغول اسکی شوند یا آموزش های لازم درباره اسکی را ببینند. این آموزش ها به صورت خصوصی و عمومی در دسترس گردشگران تور دبی قرار می گیرد. از دیگر جاذبه های مهم در این مجموعه برفی، بازدید از پارک پنگوئن ها می باشد.

قسمت های اصلی پیست اسکی دبی

منطقه اصلی اسکی برای فعالیت های زمستانی مانند برف بازی، اسکی یا اسنوبرد بسیار مناسب است. در این منطقه آموزش های لازم به شما داده می شود تا قبل از ورود به منطقه اسکی، با اسکی کردن آشنا شوید. 5 سطح مختلف در کوه برفی ایجاد شده تا اسنوبرد سواران و اسکی بازان با سطح توانایی 2 بتوانند از این منطقه استفاده نمایند.

پیست اسکی دبی
تفریحات کودکان در بوستان برفی

بوستان برفی (Snow Park)

Snow Park پیست اسکی دبی بهترین منطقه برای آن دسته از افرادی است که تمایلی به اسکی کردن ندارند اما می خواهند از دیگر بازی های برفی استفاده کنند. باب اسلید میدود یکی از تفریحات در بوستان برفی است. زورب بال، عبور صف های پنگوئن های قطبی، تپه و گلوله برفی، دیوار سعود سپرهای برفی و تلکابین از بازی های موجود در بوستان برفی هستند.

آکواریوم دبی مال و آبزی های مختلف

در پارک برفی پیست اسکی دبی به دلیل بی خطر بودن بازی ها، محدودیت های زیادی وجود ندارد. تنها یک محدودیت در این منطقه بازی وجود دارد که آن هم کودکان زیر 14 سال، باید تحت نظر یک شخص بالای 16 سال مشغول بازی شوند. لازم به ذکر است تمامی تمهیدات لازم پزشکی در صورت ضرورت، مهیا می باشد. قیمت بلیط بوستان برفی برای یک روز کامل در حدود 250 درهم امارات، حق بیمه 490 درهم و استفاده یک بار از بوستان برفی 190 درهم است.

پیست اسکی دبی
رژه پنگوئن ها در قلمرو پنگوئن ها

قلمروی پنگوئن های قطبی

از دیگر بخش های پیست اسکی دبی، قلمروی پنگوئن های قطبی است. در این قسمت پنگوئن های شاه و پنگوئن های جنتو نگهداری می شوند. این پنگوئن های جذاب و زیبا در طول روز 4 بار رژه می روند که مشمول ساعت های 14 عصر، 16 عصر، 18 عصر و 20 شب می شود. در این منطقه می توانید زندگی کردن پنگوئن ها و حقایقی درباره آنان را کشف کنید.

شاید برای شما هم جالب باشد تا با پنگوئن های بامزه ملاقات کنید. ضمن این که نحوه محافظت از پنگوئن ها در محیط زیست را خواهید آموخت. همچنین آموزش های دیگر ارائه می شود که سبب جذب افراد برای خرید بلیط قسمت پنگوئن های برفی (Snow Penguin  ) می شود. در این بخش محدودیت ها و قوانینی وجود دارد که در ادامه خواهید خواند.

پیست اسکی دبی
شیطنت پنگوئن ها در پیست اسکی دبی

زیپ لاین دبی و هیجانی بی مثال

1-اطفال زیر 14 سال باید با یک شخص بالای 16 سال حضور داشته باشند.
2- در هنگام بازدید از پنگوئن های قطبی نباید تلفن همراه و دوربین به همراه داشته باشید.
3- قیمت بلیط اسنو پنگوئن برای یک روز کامل 250 درهم، حق بیمه 490 درهم و بازدید از پنگوئن ها 230 درهم می باشد.

سینما ووکس در پیست اسکی دبی

اگر بعد از تفریحات زمستانی هَوس یک پتو کنار بخاری؛ هات چاکلت گرم و ذرت بوداده و تماشای فیلم کردید، پیشنهاد می کنیم به سینما ووکس ( سینماهای زنجیره ای در جهان) پیست اسکی دبی بروید. وجود این 2 پدیده (پیست برفی و دیدن فیلم های مهیج با بهترین کیفیت) در کنار هم باعث می شود تا یک روز عالی را در سفر به دبی تجربه کنید.

پیست اسکی دبی
سینما VOXمجموعه سینماهای زنجیره ای در جهان

به روز ترین فیلم های سینمایی جهان همراه پیشرفته ترین کیفیت صوت و تصویر در سینما ووکس در دسترس است. ضمناً می توانید از منوی غذایی، غذاهای مورد علاقه خود را سفارش دهید و در طول تماشای فیلم نوش جان کنید. این مکان جذاب نه تنها برای گردشگران تور دبی، بلکه برای مردم شهر دبی هم محبوب است.

هزینه های Dubai Ski Resort

قیمت بلیط سینما سالن 2 ( AED200)
قیمت بلیط سینما سالن 3 (300 AED)
قیمت بلیط سینما سالن 3 همراه اسنو پارک 750 درهم و برای سینما سالن 2 همراه اسنو پارک 470 درهم است.
جهت اسکی کردن در کوه های برفی باید هزینه ای بالغ بر AED 220 برای هر نفر چه کودک و چه بزرگسال باید بپردازید.  
هزینه بازدید از بوستان برفی AED 190 می باشد که هزینه کودک و بزرگسال، به یک اندازه است.
هزینه ملاقات با پنگوئن های قطبی هم 240 درهم می باشد.

پیست اسکی دبی
زورب بال و غلتیدن در کوه های برف

تخفیف بلیط پیست اسکی دبی

مسلماً تمامی افراد به دنبال تخفیف بلیط اسکی دبی هستند که باید بگوییم به هیچ وجه، تخفیفی در این مجموعه تفریحی داده نمی شود. حتی کودکان نیز هزینه ورودی و تفریحات در Dubai Ski Resort را باید بپردازند. بر خلاف دیگر مکان های تفریحی هیچ تخفیف یا هزینه رایگانی برای اطفال اعمال نمی شود. البته زمانی که بلیط های پیست اسکی دبی، اسنو پارک، اسنو پنگوئن و سینما ووکس را از طریق اینترنتی رزرو نمایید، 10 درصد تخفیف در بلیط پیشخوان به شما داده می شود.

چگونه به پیست اسکی دبی برویم؟

اگر در هتل های منطقه داون تاون دبی مانند هتل آرمانی دبی، هتل جمیرا امارات تاورز دبی، هتل جی دبلیو ماریوت مارکوئیز دبی و هتل د اچ دبی اقامت داشته باشید، تنها با چند قدم پیاده روی به پیست اسکی دبی خواهی رسید. اما اگر در دیگر هتل های دبی اقامت دارید باید سوار خط قرمز مترو دبی شوید و در ایستگاه 19 قطار شهری دبی (ایستگاه دبی مال) پیاده شوید.

پیست اسکی دبی
شیب های متفاوت در پیست اسکی دبی

اگر هم با خودرو شخصی می خواهید به (Dubai Ski Resort) بروید باید از گوگل مپ یا مسیر یاب های اینترنتی استفاده نمایید و به داخل پارکینگ دبی مال بروید. هزینه پارکینگ در این مجموعه تفریحی در روزهای تعطیل عمومی و جمعه و شنبه رایگان است. ولی در دیگر ایام هفته 4 ساعت اول رایگان و مابقی ساعات با هزینه محاسبه می شود.

قوانین اصلی پیست اسکی دبی

1-ممنوعیت ورود کودکان زیر 2 سال
2-اطفال 2 تا 8 سال با نظارت اشخاص بزرگسال اجازه ورود دارند.
3-افراد زیر 21 سال باید فرم رضایت والدین را پر کنند و سپس وارد این مجموعه تفریحی دبی شوند.
4-کودکان 9 تا 12 سال در صورت حضور والدین در مرکز خرید دبی مال می توانند وارد مجموعه شوند.

​​پیست اسکی دبی
نمای دیگری از Dubai Ski Resort

تور دبی را با تفریحات دبی جذاب تجربه کنید

تا بدین جای این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل  با پیست اسکی شهر دبی آشنا شده اید، حال وقت آن رسیده تا با مشاهده تور های دبی از سایت پرشین هتل؛ سفری جذاب را به شهر ترین ها تجربه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 21،43000020 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :