پارک آبی آتلانتیس دبی مطمئناً یک انتخاب ایده‌آل برای تفریح در شهر دبی است. زیرا شهر دبی از آب و هوایی گرم برخودار بوده و آب بازی می‌تواند یکی از گزینه‌های جذاب برای تفریحات دبی باشد. پس با رزرو بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی هیجانی وصف نشدنی جهت یک روز کامل را در بهترین پارک آبی دبی تجربه خواهید کرد.

پارک آبی آتلانتیس دبی از برترین پارک‌های آبی خاورمیانه است که در یکی از مجلل‌ترین هتل های دبی، به نام هتل آتلانتیس دبی قرار دارد. هتل آتلانتیس دبی یک هتل 5 ستاره در پالم جمیرا است که علاوه بر پارک آبی آکوانچر دارای ورزش‌های آبی، غواصی، آکواریوم آکوانچر و ... هم می‌باشد. در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل قصد داریم به شرح جزئیات کامل پارک آبی آتلانتیس دبی بپردازیم.

پارک آبی آتلانتیس دبی
نمایی از سرسره های پارک آبی آتلانتیس دبی

مساحت و سال ساخت پارک آبی آتلانتیس دبی

پارک آبی آتلانتیس دبی مساحتی بالغ بر 17 هکتار (با احتساب تمامی جاذبه ها، سواحل و دیگ مناطق) دارد که سبب شده بزرگ‌ترین پارک آبی امارات محسوب شود. سال ساخت این پارک آبی دبی 24 سپتامبر 2008 است که با گذشت بیش از 15 سال، همچنان مجهز و بی‌عیب و نقص عمل می کند.

پارک آبی آتلانتیس دبی بیش از 10 منطقه جذاب دارد که هر یک از آن‌ها برای خود مجموعه‌ای مجزا هستند. این اتفاق سبب شده تا هر گردشگر با هر سنی بتواند از تفریحات آبی دبی در این مجموعه بی‌نظیر برخوردار شود. این پارک آبی دبی دارای یک ساحل اختصاصی است که در اطراف آن صندلی‌های آفتابگیر طراحی شده تا میهمانان به برنزه کردن خود بپردازند.

پارک آبی آتلانتیس دبی
پارک آبی آکوانچرز دبی

مشاهده برترین مکان های تفریحی و گردشگری دبی

از دیگر جاذبه های این پارک آبی دبی، اسپلشرز است که مختص کودکان بوده و سرسره‌ها و رایدهایی مخصوص به این عزیزان دارد. سافاری با کوسه‌ها می‌تواند آدرنالین خون شما را افزایش دهد که بهترین پیشنهاد ما به شما جهت تفریح خواهد بود. البته غذا دادن به ماهی‌ها نیز تجربه لذت‌بخشی دارد که در این پارک آبی دبی انجام می شود.

پارک آبی آتلانتیس دبی
سرسره های مهیج در آکوانچر

سرسره های پارک آبی آتلانتیس دبی

در پارک آبی آکوانچرز بیش از 10 سرسره وجود دارد که شامل سرسره‌های آرام، سرسره‌های وحشتناک و سقوط آزاد می‌شود. تمامی سرسره‌ها و وسایل آبی موجود در این پارک آبی دبی، هر شخصی را وسوسه می‌کند تا از این تفریحات استفاده و خاطره‌ای خوش برای خود رقم بزند.

ویژگی متمایز پارک آبی آتلانتیس دبی تپه‌هایی است که بدون خارج از شدن از پارک آبی، می‌توان آن‌ها را تسخیر نمود. رودخانه کوهستان با مسیر پر پیچ و خم و آب‌های خروشان تجربه‌ای دیگر از تفریحات آبی را رقم می‌زند که بهتر است آن را تجربه نمایید. طول رودخانه کوهستان پارک آبی آکوانچر حدود 2 کیلومتر است.

پارک آبی آتلانتیس دبی
پارک آبی آتلانتیس دبی

اما زمانی که نام برج‌های پوزیدون و نپتون به میان می‌آید نمی‌توان از وحشت و هیجان آن‌ها سخن گفت. این برج‌های افسانه‌ای نام خود را از اهرام باستانی گرفته‌اند و همانند آن‌ها طراحی و ساخته شده‌اند. در هر کدام از این برج‌ها سطح‌های مختلفی طراحی شده که هیجان را کم و زیاد می‌کند.

پارک آبی وایلد وادی دبی را بهتر بشناسید

پارک آبی آتلانتیس دبی
برج پوزیدون

برج پوزیدون و ارتفاع‌های گوناگون

برج پوزیدون از سرسره‌هایی با سطح‌های گوناگون برخوردار است. افرادی که می‌توانند از برج پوزیدون لذت ببرند باید بیش از 1 متر و 20 سانتی‌متر قد داشته باشند. طولانی ترین سرسره برج پوزیدون آکواکوندا نام دارد که 9 متر عرض و 210 متر طول دارد. آکواکوندا بزرگ‌ترین سرسره آبی دبی و جهان در پارک‌های آبی است.

زمانی که از این سرسره به پایین بیوفتید، بر روی تشک‌های بادی 6 نفره خواهید افتاد که امن هستند. در طی مسیر 210 متری مارپیچ‌های هیجان انگیز و خطرناکی وجود دارد که آدرنالین خون را به شدت افزایش می‌دهد. ارتفاع 25 متری این سرسره باعث می‌شود تا یک ماجراجویی افراطی را تجربه کنید و از چند تونل بگذرید.

پارک آبی آتلانتیس دبی
سرسره‌های مختلف

سرسره زومرانگو

زومرانگو از دیگر سرسره های برج پوزیدون بوده که برای غلغلک اعصاب و ترشح آدرنالین بهترین گزینه است. در این سرسره ابتدا سوار قایق بادی می‌شوید و سپس از بالا به پایین پرت می‌شوید و مجدد به بالای تپه باز می‌گردید. طول این سرسره 156 متر است و ارتفاع آن به 14 متر می‌رسد.

پارک آبی آتلانتیس دبی
سرسره انتقام پوزیدون

سرسره انتقام پوزیدون

آیا به دنبال کشف عنصرهای دریایی هستید، پس انتقام پوزیدون شما را به دل این ماجرا می‌برد. سرسره پوزیدون نام دیگر سرسره سقوط آزاد است که در این تفریح زیر پای شما یکباره خالی می‌شود و با سرعت 65 کیلومتر در ساعت به پایین خواهید افتاد. پس از گذشت 25 متر ارتفاع در نهایت داخل استخر خواهید افتاد که هیجان بالایی دارد.

پارک آبی آتلانتیس دبی
تفریحات زوجی در پارک آبی آتلانتیس دبی

پارک اند ریزورت دبی کجاست؟

سرسره اسلیترین

یکی از سرسره های دوگانه که در جهان بی نظیر است. با پایین رفتن از سرسره شیب دار می‌توانید با دوستان خود مشغول رقابت شوید و با استفاده از تابلو راهنما امتیازهای ویژه به دست آورید که سبب افزایش حس رقابت می‌شود. بخشی از سرسره اسلیترین از سرسره آکواکوندا عبور کرده و ترکیب این 2 غول هیجان، آدرنالین خود را افزایش می‌دهد.

پارک آبی آتلانتیس دبی
برج‌های پارک آبی آکوانچر

برج نپتون، برج دیگر پارک آبی آتلانتیس دبی

افراط در هیجان را با برج نپتون تجربه کنید. دقیقا برج نپتون مقابل برج پوزیدون قرار گرفته و باهم به شدت رقابت می‌کنند. ترس این برج به قدری بالا است که هرکسی جرات استفاده از آن را ندارد. جهت استفاده از این برج باید حداقل 1 متر و 20 سانتی‌متر قد داشته باشید. در این برج یک استخر پر از کوسه وجود دارد که وحشتی مضاعف ایجاد می‌کند.

سرسره حمله کوسه‌ها

در این سرسره شما از یک تونل شیشه‌ای با سرعت عبور می‌کنید تا از ارتفاع 30 متری درون استخر بیوفتد. زمان گذشتن از این سرسره جذاب کوسه و گزهایی را خواهی دید که بالا سر شما شنا می‌کنند. این سرسره هم به صورت تک و هم به صورت زوج انجام می‌شود که با توجه به تعداد نفرات قابل انجام است.

پارک آبی آتلانتیس دبی
سرسره حمله کوسه‌ها

سرسره پرش به داخل ناشناخته

نام افراطی‌ترین سرسره در برج نپتون پرش به داخل ناشناخته است. این سرسره عمودی از بین تونل شیشه‌ای کوسه‌ها و پرتوهای جذاب گذر می‌کند و پس از یک ارتفاع حدود 27 متری به داخل استخر خواهید افتاد. در این سرسره شما از قایق‌های بادی نمی‌توانید استفاده کنید و تنها به صورت فردی قابل انجام است.

یکی از سرسره‌های پارک آبی آتلانتیس دبی که از نظر ترشح آدرنالین سطح متوسطی دارد، سرسره امواج لذت است. در این مسیر شما از پیچ‌های شیب دار و تونل‌های تاریک گذر خواهید کرد که پس از آن درون یک رودخانه آرام خواهید افتاد. حال بهتر نیست پس از این همه هیجان کمی از ریلکس کنید؟

پارک آبی آتلانتیس دبی
تفریحات آبی دیگر در آکوانچر

استخرهای پارک آبی آتلانتیس و آرامشی وصف ناپذیر

پس از ترشح آدرنالین نیاز به کمی استراحت خواهید داشت که استخر های این پارک آبی دبی بهترین گزینه خواهد بود. در استخرها هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و افراد می توانند از عمق های کم تا عمق 4 متری استخر استفاده نمایند. تخت های آفتابگیر در کنار استخر طراحی شده اند تا بازدیدکنندگان از پرتوهای آفتاب نهایت لذت را ببرند.

البته از استخر تورنت یا همان استخر موج می‌توانید از موج‌هایی با طول 1 متر استفاده کرده و موج سواری نمایید. ساحل اختصاصی با 700 متر طول از دیگر ویژگی‌های پارک آبی آتلانتیس است که هیچ شخص دیگری، جز میهمانان مقیم در هتل آتلانتیس دبی نمی‌توانند وارد این ساحل طلایی با درختان نخل شوند.

پارک آبی آتلانتیس دبی
تفریحاتی فراموش نشدنی در پارک آبی آتلانتیس دبی

اسپلشرز مخصوص کودکان در پارک آبی آکوانچر

از دیگر جاذبه‌های مخصوص در این پارک آبی دبی، اسپلشرز بوده که برای میهمانان کوچک هتل آتلانتیس دبی طراحی شده است. البته حضور کودکان همراه با والدین امکان پذیر بوده که حتی برای بزرگسالان نیز برخی تفریحات وجود دارد. 14 سرسره مختلف با دشواری های گوناگون طراحی شده تا کودکان هم به نسبت سن خود از آدرنالین بالا لذت ببرند.

در اسپلشرز یک منطقه برای کوه‌نوردی و سنگ نوردی با طناب‌های مخصوص وجود دارد که کودکان می‌توانند همچون یک ورزشکار حرفه‌ای آن‌ها را فتح کنند. واژگون شدن سطل آب و سرسره های متناسب با سن کودکان باعث می‌شود تا از سفر به دبی، خاطره‌ای به یادماندنی برای خود رقم بزنند.

پارک آبی آتلانتیس دبی
اسپلشرز مخصوص کودکان

تغذیه جانوران دریایی در بهترین پارک آبی دبی

با تهیه بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی با دستان خود به ماهی‌ها و کوسه‌های دریایی غذا بدهید. فرصت بینظیری که یک خاطره فوق العاده برای شما رقم خواهد زد. سافاری با کوسه شاید یک واژه وحشتناک به نظر برسد، اما در پارک آبی آکوانچر به صورت دوستانه و ایمن، سافاری کوسه برگزار می شود.

تصور کنید در یک استخر پر از کوسه شیرجه می‌زنید که هیچ تجهیزاتی ندارید. تنها وسیله همراه شما یک کلاه ایمنی مخصوص است که حفره‌ای داشته و آن باعث می‌شود نفش بکشید. البته قبل از اینکه با کوسه‌ها شنا کنید، یک جلسه تمرینی، آموزشی و تئوری را خواهید گذراند.

پارک آبی آتلانتیس دبی
غذا دادن به حیوانات

بخش دیگر پارک آبی آتلانتیس به نام خلیج دلفین

خلیج دلفین از دیگر بخش‌های پارک آبی آکوانچر است که تعداد بیشماری از دلفین‌های با نمک درون آن زندگی می‌کنند. قیمت بلیط خلیج دلفین با قیمت بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی فرق می‌کند و باید به صورت مجزا تهیه شود. البته شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت رسمی پارک آبی آتلانتیس دبی، تمامی قیمت بلیط‌های تفریحی را مشاهده کنید.

پارک آبی آتلانتیس دبی
خلیج دلفین در پارک آبی آتلانتیس

دیگر امکانات پارک آبی آتلانتیس دبی

از دیگر امکانات پارک آبی آکوانچر زیپ لاین آن است که بسیار مهیج بوده که تمامی طول پارک آبی را طی می‌کند. رستوران‌های مختلف جهت صرف غذاهای هندی، تایلنی، ژاپنی، دریایی، کبابی، کره‌ای و ... در دسترس می باشد. لازم به ذکر است هرگونه خوردن و نوشیدن در داخل پارک آبی ممنوع می‌باشد. وجود فروشگاه در پارک آبی باعث شده تا میهمانان جهت خرید لباس ساحلی، وسایل محافظ در برابر آفتاب، سوغاتی و ... نیازی به خارج شدن نداشته باشند. وجود منطقه نخل و درختان سر به فلک کشیده باعث شده تا مکانی آسوده جهت ریلکس کردن میهمانان ایجاد شود.

پارک آبی آتلانتیس دبی
ساحل اختصاصی پارک آبی آتلانتیس دبی

قیمت بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی در 2022

قیمت بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی در سال 2022 کمی بالا است، اما مطمئناً تفریح در بهترین پارک آبی دبی می‌تواند تسکینی برای این هزینه سنگین باشد. استفاده از پارک آبی آکوانچر برای میهمانانی که در هتل آتلانتیس د پالم دبی اقامت دارند، رایگان است. اما سایر افراد باید بلیط تهیه کنند که قیمت آن‌ها در ذیل گفته شده است :

افراد با قد بالای 1 متر و 20 سانتی‌متر : 299 درهم (حدود 2 میلیون و 900 هزار تومان)

افراد با قد زیر 1 متر و 20 سانتی‌متر : 249 درهم (حدود 2 میلیون و 400 هزار تومان)

پارک آبی آتلانتیس دبی
غواصی زیر آب

کودکان زیر 2 سال : رایگان

بلیط رایگان پارک آبی آکوانچر برای روز تولد

تبریک! شما برنده یک بلیط رایگان در روز تولد خود هستید. بله تعجب نکنید پارک آبی آتلانتیس برای شما در روز تولدتان چنین آفری را در نظر گرفته است. فقط توجه داشته باشید که بلیط‌های خریداری شده به صورت آنلاین در گیشه‌های متفاوتی بازرسی می‌شود که شاید نشان دادن کارت اعتباری بلیط خریداری شده درخواست شود. هزینه کمد لباس و دیگر ملزومات به صورت مجزا پرداخت باید شود :

کمد کوچک : 55 درهم

کمد بزرگ: 85 درهم

حوله : 35 درهم

کمد همراه حوله 85 درهم

پارک آبی آتلانتیس دبی
نمای دور برج پوزیدون

هزینه های اضافی برای میهمانان هتل و دیگر افراد

سافاری کوسه : مهمانان مقیم هتل 360 درهم / افراد دیگر 580 درهم

زیپ لاین : تمامی افراد 100 درهم

غذا دادن به ماهی‌ها : 175 درهم میهمانان مقیم در هتل / 275 درهم افراد دیگر

آدرس و ساعت کار پارک آبی آکوانچر دبی

پالم جمیرا، انتهای نخل پالم جمیرا آدرس این پارک آبی دبی است که ساعت کاری آن از 10 صبح تا غروب آفتاب می‌باشد. جهت استفاده بیشتر از تفریحات توصیه می‌کنیم حتما از ابتدای صبح در پارک آبی آتلانتیس دبی حضور داشته باشید.

پارک آبی آتلانتیس دبی
رودخانه پارک آبی آکوانچر

نحوه رسیدن به پارک آبی آتلانتیس دبی

مونو ریل : ساده‌ترین راه جهت رسیدن به پارک آبی آکوانچر مونوریل است. ایستگاه مونوریل در ساحل جمیرا واقع شده که ایستگاه اول مونو ریل، ایستگاه اینترنت سیتی دبی می‌باشد. قطارها هر 15 دقیقه یکبار حرکت می‌کنند که قیمت یک طرفه 20 درهم و 2 طرفه 30 درهم است. در سمت چپ مونوریل ورودی پارک آبی آکوانچر قرار دارد.

خودرو : مسیر رفتن به پارک آبی آکوانچر مشابه مسیر مونوریل است که از طریق جزیره پالم به سمت پارکینگ هتل و سپس ورودی پارک آبی

قوانین پارک آبی آتلانتیس دبی

1-در صورت بلد نبودن فن شنا حتماً از جلیقه نجات استفاده کنید

2-کودکان با قد کمتر از 1 متر و 20 سانتی‌متر باید یک بزرگسال همراه داشته باشند

3-استفاده از جواهرات، مایو زیپ‌دار، ساعت، عینک و ... ممنوع است

4-ورود حیوانات خانگی به پارک آبی آتلانتیس ممنوع است

5-ورود هرگونه خوراکی و نوشیدنی به داخل پارک آبی ممنوع است

6-هل دادن، شیرجه زدن در مکان های غیرمجاز، آدامس جویدن، دویدن و ... ممنوع است

7-استفاده از لباس شنا الزامی است

8-استعمال دخانیات ممنوع است

9- همراه داشتن سلاح سرد و گرم، ممنوعیت خوردن نوشیدنی های الکلی

10-زنان باردار، بیماران قلبی و عروقی و عفونت های پوستی نباید وارد پارک آبی شوند

کلام آخر درباره پارک آبی آتلانتیس دبی

از این که تا بدین جای مطلب همراه ما بوده‌اید سپاسگذاریم. اما اگر تصمیم دارید که با رزرو هتل آتلانتیس د پالم دبی راهی شهر دبی شوید، حتما تفریحات دبی را از قبل رزرو کنید. البته پیشنهاد می کنیم با مراجعه کردن به مقاله تفریحات رایگان دبی، سری هم از این تفریحات مجانی بزنید. در نهایت جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تور دبی یا هتل دبی با شماره 09198906504 در ارتباط باشید.

پارک آبی آتلانتیس دبی یا پارک آبی وایلد وادی دبی؟

با این که پارک آبی آتلانتیس دبی بزرگ ترین سرسره خاورمیانه را دارد اما بلند ترین سقوط آزاد در پارک آبی وایلد وادی دبی است.

قیمت بلیط پارک آبی آتلانتیس چقدر است؟

قیمت بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی برای میهمانان مقیم در هتل رایگان، برای بزرگسالان 299 درهم، برای کودکان 249 درهم و برای اطفال زیر 3 سال رایگان

بیشتر بخوانید :
منابع :