دبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی می باشد که به عروس خلیج فارس مشهور است. شهر دبی علاوه بر اینکه دارای جاذبه های بسیاری می باشد به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، یک قطب اقتصادی و گردشگری در خاورمیانه و جهان هم به شمار می رود. در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای دبی که برای علاقه مندان به این شهر بسیار مهم است ؛ صحبت خواهیم کرد.

مراحل دریافت ویزای دبی

1-جهت گرفتن انواع ویزای دبی باید یک فرد یا شرکت، تضمین درخواست کننده ویزا را بر عهده گیرد که به آن کفیل گفته می شود.

همین الان رزرو هتل دبی را انجام دهید

ویزای دبی
چگونگی اخذ ویزای دبی

2-در صورتی که  کفیل متقاضی از اطرافیان او باشد می‌تواند در سفارت با پرکردن فرم نسبیت (فامیل بودن) درخواست ویزا کند ، یا رابطه ای کاری با درخواست کننده ویزا داشته باشد. و اگر یک شرکت، ضامن متقاضی باشد طبق رابطه های تجاری خود اقدام به درخواست ویزا می کند.

راهنمای مسافر دبی همراه شما در سفر

3-درخواست ویزاهای گردشگری دبی به واسطه آژانس‌های هواپیمایی و هتل‌ها امکان پذیر است و به همین دلیل در همه آژانس‌های هواپیمایی از متقاضیان تور دبی یک چک ضمانت می گیرند.

4-جهت تهیه ویزای دبی نیاز به مراجعه حضوری به سفارت، ثبت اثر انگشت و مصاحبه پیدا نخواهید کرد و صدور ویزا به وسیله ارائه مدارک مورد نیاز به کفیل انجام می شود.

مدت زمان صدور ویزای دبی

صدور ویزای دبی به دو شکل امکان پذیر است :  معمولی و اورژانسی

زمان لازم جهت دریافت ویزای معمولی 7 روز است و برای دریافت ویزای اورژانسی 2 تا 3 روز می باشد که تعیین این مدت یک روز بعد از  تحویل مدارک  انجام می شود . البته باید این زمان را بر اساس تعطیلی های رسمی کشور و سفارت نیز بسنجید.

ویزای دبی
انواع ویزای دبی

انواع ویزای دبی

بر اساس هدفی که از سفر به دبی دارید، باید برای دریافت ویزا اقدام نمایید :

ویزای تحصیلی دبی
ویزای گردشگری دبی
ویزای ترانزیت دبی
ویزای کاری دبی

قوانین دبی را با دقت بخوانید

ویزای دبی
ویزای تحصیلی تا کاری دبی

ویزای تحصیلی دبی

دبی از نظر تحصیلی پیشرفت چشم‌گیری در دنیا داشته است. همین موضوع سبب شده تا دانشگاه های دبی از سراسر جهان دانشجویانی را پذیرش کنند. اکثر دانشگاه های دبی اعتبار بین المللی دارند؛ پس طبیعی است که جذابیت زیادی برای دانشجویان داشته باشد. چون با تحصیل در دانشگاه های دبی می توانند برای دیگر دانشگاه های دنیا (آمریکا، کانادا، انگلیس) انتقالی بگیرند.

ویزای تحصیلی دبی در صورتی قابل تمدید خواهد بود که بتوانید شاغل شوید یا از طریق سرمایه گذاری آن را تمدید نمایید. تحصیل دانشجویان بین المللی در دبی برای مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی است و تقریبا 3 تا 5 سال به طول می انجامد. جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید حداقل دارای  نمره آیلتس 6 باشد که مدت زمان تحصیل 1 تا 2 سال طول می کشد.
دانش پژوهان مقطع دکتری در دبی، مانند بیشتر دانشگاه های بین المللی دنیا باید استاد راهنما داشته باشند و بازه زمانی تحصیل آن ها نیز 3 تا 5 سال است. نکته جالب این است که دانشجویان مقطع دکتری در شهر دبی می توانند بصورت نیمه وقت کار کنند.

از هزینه های سفر به دبی بیشتر بدانید

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی دبی

شناسنامه
گذرنامه معتبر
آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات دوران تحصیلی
پذیرش از دانشگاه مورد نظر
گواهی سلامت 
بیمه خدمات درمانی
وضعیت مالی خوب

ویزای دبی
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا دبی

اجاره ماشین در دبی چه شرایی دارد؟

ویزای توریستی دبی

اگر جهت تفریح و خرید قصد رزرو ویزای دبی را دارید پس باید برای دریافت ویزای گردشگری دبی اقدام نمایید که محبوب ترین ویزای دبی به شمار می آید. باید بسته به زمانی که تمایل به سفر دارید ویزای متفاوتی تهیه کنید.

ویزای گردشگری معمولی دبی : 

صدور این ویزا برای اقامت های کمتر از 15 روز انجام می شود. اگر رزرو تور دبی را از سایت های معتبر  انجام داده اید به این معنی است که ویزای توریستی معمولی درخواست داده اید.

ویزای گردشگری سرویس دبی:

اخذ این ویزا برای اقامت های 15 روزه خواهد بود.

ویزای گردشگری 1 ‌ماهه دبی: 

متقاضیان برای اقامت 1 تا 30 روزه در دبی باید این نوع ویزا را  دریافت کنند

واحد پول دبی چیست؟

ویزای دبی
مهر اداره مهاجرت و وزات کار امارات

ویزای گردشگری 1 ‌ماهه دبی با چندین ورود:

 اگر تمایل دارید زمان حضور در دبی از این شهر خارج شده و دوباره به آنجا برگردید باید این ویزا را تهیه نمایید . این نوع ویزا جهت شرکت درکلاس های آموزشی و دریافت گواهی نامه مناسب تر خواهد بود .

ویزای گردشگری 3 ‌ماهه دبی:  

ویزایی که اجازه اقامت 3 ماهه در دبی را برای شما فراهم می کند از این  نوع است. 

ویزای گردشگری 3 ‌ماهه دبی با چندین اجازه ورود: 

اخذ این ویزا به شما این امکان را می دهد که هر چند مرتبه که مایل هستید از دبی خارج شوید و مجددا به آنجا باز گردید.

مهم : نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که بجز ویزای 3 ماهه تمام ویزاهای دبی با پرداخت هزینه ای مشخص به ادارات مهاجرتی امارات قابل تمدید خواهند بود.

از سیستم حمل و نقل عمومی دبی چه می دانید؟

ویزای دبی
پاسپورت دبی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای گردشگری دبی

اسکن رنگی از هر طرف کارت ملی و شناسنامه
اسکن رنگی از اولین صفحه پاسپورت

نکته مهم :

هر نوع ویزایی پس از صدور به مدت دو ماه معتبر است.

بعد از صدور ویزا ، یک عدد چک به عنوان ضمانت باید در وجه آژانس مسافرتی که موارد مورد نیاز جهت تهیه ویزای شما را متحمل شده پرداخت نمایید.

افرادی که زیر سن قانونی ( 18 سال) هستند و به تنهایی قصد سفر به دبی را دارند، اجازه ورود به کشور امارات، شهر دبی و اخذ ویزا را نخواهند داشت.

اجاره ماشین در دبی چه شرایطی دارد؟

ویزای ترانزیت دبی

گاهی اوقات پرواز مستقیم به مقصد مورد نظر وجود ندارد و لازم است در یک فرودگاه میانی بین دو کشور پروازتان را تغییر بدهید. در چنین اوقاتی نیازمند ویزای ترانزیت دبی خواهید شد. هر چند در این مورد قوانین کشورها با یکدیگر متمایز است و شاید به این نوع ویزا نیازی نداشته باشید.

قوانین کشور امارات به این صورت است که اگر جهت پرواز بعدی بیش از 8 ساعت منتظر باشید دیگر نیازی به اخذ ویزای ترانزیت ندارید و لازم است که مدت زمان انتظار را در فرودگاه سپری کنید و از محدوده تعیین شده ترانزیتی خارج نشوید.

ویزای ترانزیتی دارای دونوع متفاوت است :

ویزای ترانزیتی 48 ساعتی : پس از ورود به فرودگاه بصورت رایگان این ویزا صادر می شود و غیر قابل تمدید است. 

ویزای ترانزیتی 96 ساعتی: در حالی که پروازتان از دبی به مقصد بعدی بیشتر از 48 ساعت به طول  بی انجامد، نیاز به تهیه ویزای 4 روزه به قیمت 50 دینار خواهید داشت که قابل تمدید هم نیست. این نوع از ویزاهای دبی اعتبار 14 روزه دارند و تمدید نمی شود.

خیابان شیخ زاید دبی، مهد آسمان خراش های دبی

ویزای دبی
کارت شناسایی دبی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ترانزیت دبی

مدرک شناسایی
عکس رنگی 6 در 4 با زمینه سفید
پر کردن فرم درخواست ویزای ترانزیتی
کپی رنگی از اولین صفحه پاسپورت
پاسپورت با اعتبار 3 ماهه برای ویزای 48 ساعتی و اعتبار 6 ماهه برای ویزای 96 ساعتی
بلیت پرواز به دبی و مقصد بعد

ویزای کاری دبی

این ویزا برای افراد علاقه مند به پیدا کردن کار در دبی مناسب بوده که این نوع ویزا خواهان بسیاری دارد. درحالی که جهت اخذ ویزای کاری دوبی، باید دارای رزومه حرفه ای باشید و در ابتدا ویزای اقامت دبی را تهیه نمایید. 

مراحل اخذ ویزای کاری دوبی :

دریافت موافقت ‌نامه از وزارت کار دبی : در اولین مرحله باید این موافقت نامه را از وزارت کار دبی دریافت کنید. برای صدور موافقت نامه وزارت کار دبی بررسی می کند فردی که دارای اقامت دبی و بدون کار است، توانایی عهده دارشدن شغل مد نظرتان را دارد یا خیر؟ در صورتی که جواب مثبت نباشد موافقت نامه را دریافت می کنید.

دریافت ویزای ورود : پس از دریافت موافقت نامه از وزارت کار دبی ویزای 2 ماهه برای شما صادر می شود. در مدت 30 روز شما اجازه دارید حداقل 2 بار از دبی خارج شوید.

دریافت Labor Card :  این کارت توسط کارفرما برای موافقت با درخواست کار شما صادر می شود و دارای 60 روزاعتبار می باشد.

اخذ ID  اماراتی : برای دریافت ID اماراتی  نیازمند موافقت نامه وزارت کار و پاسپورت خود هستید.

انجام معاینات پزشکی :  تعدادی آزمایش در بیمارستان های دولتی دبی جهت تست سلامت و معاینه پزشکی صورت می گیرد.

رجوع به اداره مهاجرت و اقامت : در صورتی که تمامی مراحل فوق را  بدون کم و کاست طی کنید ویزای کاری دبی به شما تعلق می گیرد.

شما برای انجام تمام مراحل بالا جهت دریافت ویزای کاری تنها 60 روز فرصت دارید پس خوب است با برنامه ریزی پیش بروید. برای گرفتن Job offer  بهتر است از طریق موسسه های کاریابی اقدام نمایید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار

اصل و کپی پاسپورت درخواست کننده
3 عدد عکس از پاسپورت
فرم درخواستی که پرکردید
تاییدیه پزشکی سلامت
تصدیق کاری ارزشمند از شرکت
اجازه ورود 
کارت موافقت با درخواست شغل

ویزای دبی
ویزای توریستی دبی و سفر با خانواده

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار

اصل و کپی پاسپورت درخواست کننده
3 عدد عکس از پاسپورت
فرم درخواستی که پرکردید
تاییدیه پزشکی سلامت
تصدیق کاری ارزشمند از شرکت
اجازه ورود 
کارت موافقت با درخواست شغل

هزینه ‌انواع ویزای دبی

با توجه به نوع سفر شما و قصدی که از سفر به دبی دارید هزینه های ویزا برای شما متفاوت خواهد بود : 

قیمت ویزای تحصیلی دبی

مخارج تحصیلی شما بسته به مقطعی که می خواهید ادامه تحصیل دهید، داشتن بورسیه و شرایط این چنین دیگری که به دانشگاه مورد نظر شما ارتباط دارد، متفاوت خواهد بود . 
برای تامین هزینه های این نوع ویزا قوانین و شرایط دانشگاهی که قصد دارید در آنجا ادامه تحصیل دهید را به درستی بسنجید.

قیمت ویزای گردشگری دبی

هزینه ویزاهای گردشگری با توجه به معمولی یا اورژانسی بودن نوع ویزا متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال قیمت ویزای 14 روزه اورژانسی 280 درهم و 14 روزه معمولی 290 درهم می باشد. ویزای 1 ماهه با یک بار خروج 350 درهم و ویزای 1 ماهه با چند ورود 880 درهم است.

قیمت ویزای ترانزیتی (جا به جایی مسافر بین مبداء و مقصد) دبی

قیمت این نوع ویزا بسته به فاصله زمانی که بین پرواز های شما وجود دارد متغیر است. بر همین اساس ویزای ترانزیتی 48 ساعتی رایگان و ویزای ترانزیتی 96 ساعتی 50 دینار است. علاوه بر این برای هر فرد 30 دینار عوارض خروج در نظر گرفته می شود که هنگام خروج از خاک امارات باید پرداخت شود.

قیمت ویزای کاری دبی

هزینه ای که از هر شخص برای دریافت ویزای کاری دوبی گرفته می شود رقمی بین 1500 تا 2000 درهم است.

کلام آخر

اگر شما هم قصد انجام رزرو تور دبی را دارید، می توانید با شماره 021،43000020 تماس بگیرید تا کارشناسان پرشین هتل شما را به نحو احسن راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید :
منابع :