واحد پول دبی یکی از دغدغه های اصلی برای آن دسته از گردشگرانی است که می خواهند با خرید تور دبی؛ راهی شهر دبی شوند. اما نمی دانند دلار ببرند یا درهم امارات؟ همانطور که می دانید شهر دبی به دلیل همسایگی با ایران؛ یکی از محبوب ترین مقاصد تفریحی نزد ایرانی ها است. از این رو قصد داریم در این مطلب شما را با واحد پول دبی آشنا کنیم تا در زمان سفر به دبی؛ بدانید چه ارزی را با خود ببرید.

درهم امارات، واحد پول دبی

برای داد و ستد در شهر دبی و استفاده از خدمات آن باید درهم امارات پرداخت کنید. علامت اختصاری درهم امارات به این شکل (AED) نوشته می شود. البته علامت های اختصاری دیگری مانند (DH  و DHs) هم برای درهم امارات کاربرد دارند. همان طور که در ایران پول خُرد وجود دارد، در شهر دبی هم پول خُرد؛ فلس گفته می شود. هر 1 درهم برابر است با 100 فلس دبی. در شهر دبی نیز هم از اسکناس درهم استفاده می شود هم از سکه های درهم. البته هر کدام از این ارز های دبی دارای شکل و شمایلی متفاوت هستند که در ادامه خواهید خواند.

راهنمای مسافر دبی، همراه همیشگی در سفر

واحد پول دبی
انواع درهم امارات (واحد پول دبی)

وجه درهم دبی

پول کاغذی یا همان اسکناس های امارات مسلماً با یک طراحی ظریف تولید می شوند. در این اسکناس ها به خوبی ظرافت و هنر سنتی عربی به خوبی قابل مشاهده است. اسکناس های رایج در دبی ارزشی بالغ بر 5 درهم، 10 درهم، 20 درهم، 50 درهم، 100 درهم، 500 درهم و 1000 درهم دارند.

پول فلزی درهم دبی

پول های فلزی یا همان سکه های رایج در شهر دبی، ارزشی بالغ بر 5 فلس، 10 فلس، 20 فلس و 50 فلس دارند که البته سکه 1 درهمی هم وجود دارد. پول های فلزی دبی همه به رنگ سیلور (نقره ای) هستند. بیشترین سکه های رایج که مردم دبی برای داد و ستد استفاده می کنند، سکه های 1 درهمی است. سکه های 10 فلسی و 5 فلسی در میان مردم خیلی اندک مورد استفاده قرار می گیرند.

واحد پول دبی
سکه های فلزی 50 درهمی

ارزش درهم امارات در برابر تومان

مسلماً پول ایران، بی ارزش ترین ارز رایج در جهان است هر درهم امارات در حال حاضر (17 خرداد 1401) برابر با 7590 تومان است.

ریز ترین نکته های قوانین دبی را بخوانید

ارزش درهم امارات در برابر دلار

ارزش پول درهم امارات در حال حاضر (17 خرداد 1401) 3 درهم حدوداً برابر با 1 دلار است. ارزش ارز دبی در بازار جهانی نیز جایگاه خوبی داشته و می توان آن را یکی از با ارزش ترین پول های رایج در جهان دانست. البته این قیمت ها به صورت لحظه ای در حال تغییر می باشد.

واحد پول دبی
درهم بهتر است یا دلار؟

در سفر به دبی درهم ببریم یا دلار؟

تبدیل ارز رایج هم به دلار و هم درهم در ایران انجام می شود. اما از آن جایی که ارزش دلار همواره در اقصی نقاط جهان، قابل توجه است، عقل حکم می کند که در سفر به دبی، دلار با خود ببرید. زیرا می توانید در صورت اضافه آوردن دلار در سفر، آن را با خود برگردانید و به وجه رایج مملکت تبدیل کنید.

رزرو هتل های دبی با بهترین قیمت

پس از تبدیل کردن پول خود به دلار باید به صرافی های معتبر در شهر دبی مراجعه کنید. به هیچ عنوان از دلال ها، صرافی هتل های دبی یا صرافی های فرودگاه دبی، پول خود را تبدیل نکنید؛ چون ممکن است سر شما کلاه برود و پول خود را از دست بدهید. توجه داشته باشید که تعدادی از رستوران های دبی و مراکز خرید دبی دلار هم قبول می کنند؛ اما پیشنهاد می کنیم این کار را انجام ندهید. چون پرداخت هزینه با درهم مقرون به صرفه تر از دلار خواهد بود.

واحد پول دبی
تبدیل ارز در صرافی های معتبر دبی

صرافی های مشهور و معتبر دبی

از صرافی های معتبر در شهر دبی می توان به صرافی های الرستمانی، الفردان، الانصاری، شرف و صرافی بین المللی امارات متحده عربی اشاره کرد. باید ها و نباید های بسیاری در سفر به دبی وجود دارد که می توانید با خواندن قوانین دبی در مجله گردشگری پرشین هتل، اطلاعات خود را افزایش دهید. البته جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت پرشین هتل مراجعه کنید یا با شماره ی 021،43000020 تماس بگرید.

بیشتر بخوانید :
منابع :