نخل جمیرا دبی یکی از زیباترین و جذاب‌ترین جزایر مصنوعی دبی است. نخل جمیرا در محله جمیرا ساخته شده که بسیاری از هتل های لوکس و ویلاهای مدرن درون این نخل ساخته شده اند. پالم جمیرا اولین جزیره مصنوعی ساخته شده دست بشر بود که پس از طراحی و اجرای آن، جزایر نخلی دیگر مانند نخل دیره و نخل جبل علی هم احداث شدند. مساحت کل نخل جمیرا 5.6 کیلومترمربع است.

در نخل جمیرا دبی تفریحات بسیاری طراحی شده که مهم ترین آن ها پارک های آبی دبی است. نخل جمیرا را به جرات می توان یکی از زیبا ترین جزایر نخلی شهر دبی دانست که فی الحال قصد داریم در این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل، به شرح کامل این جزیره مصنوعی ساخته دست بشر بپردازیم.

نخل جمیرا دبی
نمای دور از پالم جمیرا

نخل جمیرا دبی در چه سالی ساخته شد؟

احداث نخل جمیرا دبی در اواسط سال 2001 آغاز شد. این کار توسط یک شرکت توسعه دهنده عرب انجام شد که یک سال قبل از شروع یک پروژه بزرگ تاسیس شده بود. نام این شرکت نخیل است که در ترجمه عربی به «درخت های نخل» گفته می شود. قلمرو پالم جمیرا 5 سال و 6 ماه بعد یعنی در پایان سال 2006، آماده انتقال مرحله به مرحله برای توسعه و سکونت بود. بنا به دلایل مختلف، تاریخ افتتاح جزیره، بارها و بارها جابجا شد که در نتیجه تاریخ های برنامه ریزی شده جهت بهره برداری از نخل جمیرا، چند سال افزایش یافت.

معرفی برترین مراکز تفریحی و گردشگری دبی

نخل جمیرا دبی
غروب زیبای پالم جمیرا

نخل جمیرا از چند قسمت تشکیل شده است؟

پالم جمیرا از 3 قسمت تشکیل شده که شامل تنه؛ تاج پادشاهی یا کرون و هلال می شود. تنه قسمت مرکزی پالم جمیرا است. در قسمت ضخیم آن که توسط پلی 300 متری به سرزمین اصلی متصل می شود، ساختمان های چند طبقه با زیرساخت های مرتبط وجود دارد. مغازه ها، کلوپ ها، کافه ها، رستوران ها، سواحل، سالن های زیبایی و سایر موسسات و موسسات لازم برای زندگی مدرن در این نخل دیده می شود.

نخل جمیرا دبی
ویلاهای مسکونی در شاخه خای نخل

تنه نخل جمیرا

در امتداد کل "تنه" جزیره نخل جمیرا، چند بزرگراه وجود دارد که جاده مخصوص مونوریل در مرکز آن قرار دارد. یک تونل زیر آبی ساخته شده تا خودروها در آن تردد کنند و یک پل جهت حرکت مونوریل در این نخل طراحی شده است. این مونوریل پس از حرکت به هلال نخل جمیرا منتهی می شود.

نخل جمیرا دبی
تنه پالم

تاج پادشاهی یا کرون

منظور از تاج پادشاهی یا کرون همان شاخه های نخل جمیرا است که شامل 16 شاخه می شود. در مرکز هر یک از آن ها یک بزرگراه وجود دارد که در امتداد آن دو ردیف ویلاهای شخصی ساخته شده است. فاصله برنامه ریزی شده بین خانه ها در طول ساخت و ساز کاهش یافت و در نتیجه تعداد ویلاها بیشتر شد. تراکم بسیار زیاد ویلاها باعث نارضایتی کسانی شد که در مراحل اولیه اقدام به خرید ملک در این پالم کردند. با این حال، تقریباً هیچ کس از خرید خانه صرف نظر نکرد؛ چون ظاهراً نسیم تازه و دسترسی شخصی به دریا مهمتر از حضور نزدیک همسایگان بود.

جاهای دیدنی دبی از رایگان تا لوکس

نخل جمیرا دبی
تاج پادشاهی یا کرون

هلال نخل جمیرا

هلال پالم عملکردی همچون یک موج شکن را دارد که از قسمت داخلی نخل جمیرا در برابر موج ها و طوفان ها محافظت می کند. در وهله اول انجام این کار بسیار دشوار بود؛ اما عدم وجود حرکت طبیعی آب در منطقه آبی احاطه شده مصنوعی، وقوع فرآیندهای راکد را پیش بینی می کرد. این مسئله با ایجاد دو شکاف در موج شکن به طول 11 کیلومتر، سبب برطرف شدن این مشکل شد. قلمرو "هلال" این پالم توسط هتل های لوکس، استراحتگاه‌ها، سواحل مختلف و مجتمع های تفریحی اشغال شده است.

نخل جمیرا دبی
هلال پالم جمیرا دوبی

چرخ و فلک عین دبی کجاست؟

ایده نخل جمیرا را چه کسی داد؟

گفته می شود که این جزیره مصنوعی از سنگ و شن و بدون استفاده از فلز و بتن ساخته شده است. ایده و ساخت پالم 3 گانه دبی هم، به دستور امیر دبی « مکتوم بن راشد آل مکتوم» انجام شد. البته ساخت جزایر مصنوعی دبی به همین 3 پالم ختم نمی شود، زیرا جزایر مصنوعی دیگری مانند جزیره بلوواترز، جزایر کهکشان و ... هم در دسته این جزایر مصنوعی قرار می گیرند.

نخل جمیرا دبی
نمای دیگری از ویلاهای ساحلی

تفریحات نخل جمیرا

مسلماً در این جزیره مصنوعی تفریحات بسیاری وجود دارد که استفاده از این تفریحات، لذت سفر به دبی را بیشتر می کند. از مهم ترین تفریحات پالم جمیرا می توان به استفاده از پارک های اّبی دبی مانند پارک آبی وایلد وادی دبی یا پارک آبی آکوانچر اشاره کرد. البته استفاده از سواحل پالم جمیرا به صورت رایگان امکان پذیر است که در مقاله سواحل دبی به شرح مفصل آن ها پرداخته ایم.

نخل جمیرا دبی
بزرگراه ها و خیابان های پالم جمیرا

15 شهربازی دبی را بشناسید

از دیگر تفریحاتی که می توان در این جزیره مصنوعی انجام داد، دیدن برج العرب دبی است. برج العرب دبی تنها هتل 7 ستاره خاورمیانه بوده که در ساحل جمیرا قرار دارد. تعدادی از طبقات این هتل دبی در زیر آب قرار دارد که رستوران المنتها آن بسیار خاص و زیباست. با مراجعه به این رستوران می‌توانید انواع غذاهای دریایی را نوش جان کنید و از جاذبه‌های خلیج فارس در زیرآب لذت ببرید. از دیگر تفریحاتی که می توان در پالم جمیرا انجام داد، استفاده از تفریحات آبی است. فلای بورد، شاتل، بنانا، پاراسل، کایت سواری و ... از جمله تفریحاتی هستند که می‌توان در ساحل جمیرا انجام داد. البته نباید از گرفتن حمام آفتاب بر روی تخت های موجود در ساحل جمیرا غافل شد.

نخل جمیرا دبی
شاخه های نخل جمیرا دبی

بهترین موزه های لوکس تا رایگان دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی

یکی دیگر از تفریحات دبی، پارک آبی وایلد وادی دبی است که در مجاورت برج العرب دبی قرار دارد. این پارک آبی دارای بلندترین سقوط آزاد پارک آبی دبی است که هیجانی بی مثال را به مراجعه کنندگان هدیه می دهد. علاوه بر این سرسره های مختلف، خدمات اسپا، جکوزی و سونای خشک و بخار و ... هم در دسترس می باشند. در پارک آبی وایلد وادی دبی مکانی مخصوص کودکان طراحی شده تا خانواده ها با خاطری آسوده به تفریح در این پارک آبی بپردازند. رستوران ها و کافی شاپ های مختلف، کابین هایی مخصوص خانواده ها، فروشگاه و ... از ویژگی های این پارک آبی مهیج می باشد. میهمانانی که در برج العرب دبی یا هتل جمیرابیچ دبی اقامت دارند، می توانند بدون پرداخت هزینه از این مجموعه آبی و تفریحی بهره مند شوند.

نخل جمیرا دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی در نخل جمیرا دبی

پارک اند ریزورت دبی و تفریحاتی مهیج

پارک آبی آکواونچر

جاذبه اصلی این پالم مصنوعی دبی، پارک آبی آکوانچر دبی است که در ساحل خود هتل آتلانتیس قرار دارد. این پارک آبی در خاورمیانه بی همتا بوده و از سرسره‎های هیجان انگیز و ساحلی تمیز برخوردار است. پارک آبی آکوانچر مساحتی به وسعت 17 هکتار دارد. در منطقه مخصوص کودکان 14 سرسره آبی با دشواری های مختلف و یک جزیره سرگرم کننده طراحی شده است. قایق سواری در امتداد یک کانال مصنوعی با چند رودخانه به طول 1.6 کیلومتر، جالب ترین سفر آبی برای بزرگسالان رقم می زند. شما می توانید با تمام خانواده در تالاب کوسه و بدون مهارت غواصی و کاملا ایمن به یک ماجراجویی باورنکردنی بروید. اگر هزینه های سفر به دبی برای شما اهمیتی ندارد، حتما به این پارک آبی بروید.

نخل جمیرا دبی
پارک آبی آکوانچر واقع در هتل آتلانتیس پالم جمیرا

با بهترین تفریحات رایگان دبی آشنا شوید

هتل های دبی در نخل جمیرا دبی

در این جزیره مصنوعی می توانید در هتل، ویلا یا آپارتمان اقامت کنید. استخرهای شنا، سواحل خصوصی و تراس های حمام آفتاب در اختیار مهمانان هتل ها می باشد. تمامی اتاق های این هتل های لوکس، بهترین تجهیزات و امکانات را دارند. در عنوان های ذیل با برخی از بهترین هتل های پالم جمیرا آشنا خواهید شد.

نخل جمیرا دبی
بهترین هتل های دبی در نخل جمیرا

هتل آتلانتیس دبی

مجلل ترین و با شکوه ترین هتل دبی د منطقه پالم جمیرا، هتل آتلانتیس دبی است. این هتل از نظر ساختمانی فوق العاده لوکس طراحی شده و یکی از برترین ها نیز به شمار می رود. این هتل در هلال نخل قرار دارد و علامت بارز این جزیره محسوب می شود. دلفیناریوم، مرکز غواصی، سافاری دریایی با کوسه؛ ساحل و کلوپ های شبانه، رستوران های درجه یک، اسپا و بوتیک های سطح بالا از دیگر مزیت های اقامت در این هتل دبی هستند.

نخل جمیرا دبی
هتل آتلانتیس دبی

فستیوال های دبی و جشن هایی با شکوه

هتل جمیرابیچ دبی

از دیگر هتل های عالی و لوکس در این پالم مصنوعی نخل مانند، هتل جمیرابیچ دبی است. این هتل دبی با ساختمان موج مانند خود در میان دیگر هتل های دبی، خودنمایی می کند. در هتل جمیرابیچ دبی کلاپ های شبانه، رستوران های متعدد، اتقا هایی لوکس و ... وجود دارد که لحظاتی فراموش نشدنی را برای شما رقم می‌زند.

نخل جمیرا دبی
هتل جمیرا بیچ دبی

هتل امواج روتانا جمیرابیچ دبی

از دیگر هتل های لوکس دبی در جمیرا، هتل امواج روتانا جمیرابیچ دبی است که 5 ستاره بوده و از خدمات و امکاناتی مشابه نظیر استخر، سونا، جکوزی، رستوران های مختلف، کلاب شبانه و ... رخوردار می باشد. جهت رزرو این هتل دبی با تخفیف فوق العاده همین الان به صفحه رزرو هتل دبی مراجعه کنید.

آکواریوم دبی کجاست؟

نخل جمیرا دبی
هتل امواج روتانابیچ دبی

چگونه به پالم جمیرا برویم؟

راحت ترین راه برای سفر به نخل جمیرا دبی؛ سیستم حمل و نقل عمومی دبی است. مونوریل یکی از محبوب ترین وسیله های سفر درون شهری دبی است که در پایان آوریل 2009 به بهره برداری رسید. این مونوریل از "تنه" نخل جمیرا تا مجتمع تفریحی "آتلانتیس دبی" که در مرکز "هلال" واقع شده است می گذرد. قطارها هر 15 دقیقه یکبار حرکت می کنند و از ساعت 09:00 صبح شروع و در ساعت 21:45 به پایان می‌رسند.

نخل جمیرا دبی
مونوریل از راه های دسترسی به پالم جمیرا

در جهت مخالف، قطار مونوریل بین ساعت 09:45 صبح تا 22:00 شب حرکت می‌کند. بلیط‌ها در گیشه یا در دستگاه های ایستگاه خریداری می‌شوند. پرداخت به صورت نقدی است که قیمت بلیط اینچنین است :

بین ایستگاه‌های پایانی - یک طرفه 20 درهم، هر دو طرف 30 درهم

به پارک الاتحاد و برگشت - به ترتیب 10 و 15 درهم

به آتلانتیس در پارک الاتحاد - 15 و 20 درهم

نخل جمیرا دبی
تعداد زیاد ویلا در شاخه های پالم دبی

بازدید از باغ گل دبی چه زمانی است؟

توجه داشته باشید که بلیط فقط در روز خرید معتبر است. زمان حرکت قطارها را می‌توان در وب سایت رسمی شرکت حمل و نقل دبی مشاهده کرد. ایستگاه پالم گیت وی؛ دارای 1500 پارکینگ رایگان برای کسانی است که قصد استفاده از مونوریل را دارند.

نکته پایانی

اگر شما هم از سفر به دبی و نخل جمیرا خاطره هایی دارید، با مابه اشتراک بگذارید تا دیگران هم نهایت بهره را ببرند. ضمن این که جهت مشاوره بیشتر در زمینه خرید تور دبی، هتل دبی، ویزای دبی یا تفریحات دبی می توانید با شماره 021،43000020 در تمامی ساعات شبانه روز با کارشناسان پرشین هتل ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :