موزه های دبی را می‌توان در دسته مهم‌ترین مکان‌های تفریحی و گردشگری شهر دبی جای داد. زیرا موزه‌های دبی تاریخ مصوری هستند که سرگذشت دهکده کوچک ماهیگیری دوبی و تبدیل شدن آن به برترین شهر دنیا را روایت می‌کنند. در شهر دبی به قدری موزه وجود دارد که شما می‌توانید از آن‎ها با توجه به علاقه‌های شخصی خود دیدن کنید.

برخی از موزه های دبی رایگان هستند که این مورد نشان می‌دهد دولت امارات متحده عربی، برای نشان دادن فرهنگ و تاریخ خود به جهانیان، تصمیم درستی را اتخاذ کرده است. حال در این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل قصد داریم شما را با بهترین موزه های دبی آشنا نماییم تا در زمان سفر به دبی؛ برنامه‌ریزی دقیقی برای انجام تفریحات و گردش در شهر دبی داشته باشید.

موزه های دبی
محله الفهیدی؛ مهد موزه های دبی

بهترین موزه های دبی

با این که در شهر دبی موزه‌های بسیاری وجود دارد، اما چند مورد از آن‌ها در زمره برترین موزه‌ها قرار می‌گیرند. حتی تعدادی از این موزه‌ها رایگان هستند تا تمامی گردشگران بتوانند به خوبی از تاریخ شهر دبی آگاه شوند. در ادامه لیستی از بهترین و برترین موزه های دبی که مورد توجه بسیاری از افراد است را جمع آوری کردیم.

با بهترین مراکز تفریحی و گردشگری دبی آشنا شوید

موزه های دبی
موزه آینده دبی در شب

موزه آینده دبی

موزه آینده دبی یکی از شگفت انگیزترین موزه های دبی است که در بزرگراه شیخ زاید دبی و مقابل برج های امارات تاورز قرار گرفته است. این موزه در واپسین روزهای سال 2020 به بهره برداری رسید که شامل 10 طبقه می باشد. 3 طبقه از این موزه برای پارکینگ و مابقی طبقات برای دیگر بخش های موزه آینده می باشد.

موزه آینده دوبی در حال حاضر به یکی از جاذبه‌های نمادین دبی تبدیل شده و ارتفاعی بالغ بر 78 متر دارد. طراحی این موزه همچون یک چنبره غیرعادی است که نمادی از جهان هستی به شمار می‌رود. بخش اصلی موزه آینده، به جدید ترین دستاوردهای اندیشه بشری اختصاص دارد. نوآوری‌هایی که باید در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی، فناوری‌های آینده و تهدیدات مرتبط با آن‌ها کمک کند.

موزه های دبی
ساختمان موزه آینده

طبقه آخر موزه آینده به کودکان اختصاص داده شده تا در آن مشغول بازی شوند. آموزش‌های علمی، کلاس‌های کارشناسی ارشد، کلاس‌های آموزشی و فناوری های مدرن نیز در این طبقه برگزار می‌شود. این موزه دبی توسط یک منطقه تفریحی با فضاهای سبز، مسیرهای دوچرخه سواری و حوضچه های آینه‌ای احاطه شده است. 2 پل مجموعه موزه را به ایستگاه مترو دبی و برج های امارات که یکی از برج های دبی هستند وصل می کند.

آدرس موزه آینده دبی : بزرگراه شیخ زاید، جنب برج های امارات تاورز

قیمت بلیط موزه آینده دبی : حدود 145 درهم

ساعت کاری : همه روزه از 10 صبح تا 6 عصر

معرفی تفریحات ارزان و لوکس دبی

موزه های دبی
اتمام ساخت موزه آینده دبی

موزه توهمات دبی (هنرهای سه بعدی)

یکی دیگر از بهترین موزه های دبی که فوق العاده چالش‌برانگیز است، موزه هنرهای سه بعدی یا همان موزه توهمات دبی می‌باشد. این موزه بزرگ ترین موزه توهمات در جهان است که بیش از 185 اثر تعاملی در گالری دارد. به دلیل توهمات نوری، بازدیدکنندگان این موزه؛ بخشی از آن‌ها می‌شوند و به عنوان یادگاری عکس می‌گیرند.

فضای موزه توهمات دبی به 9 منطقه موضوعی تقسیم شده که شامل«توهمات»، «دنیای عرب»، «مصری»، «دنیای آب»، «پادشاهی حیوانات»، «دنیای شاهکارها»، «فانتزی»، «جنگل» و «طنز» می‌شود. اگر شما هم علاقه‌مند به دنیای وارونه‌ها و عجیب و غریب هستید؛ حتما بازدید از این موزه دبی را از دست ندهید.

موزه های دبی
موزه توهمات دبی

آدرس موزه توهمات دبی : کریک دبی، خیابان السیف

قیمت بلیط موزه توهمات دبی : کودکان 3 تا 11 سال 70 درهم، بزرگسالان 95 درهم

ساعت کاری موزه توهمات دبی : 10 صبح تا 8 شب

فستیوال های دبی و جشن هایی باشکوه

موزه های دبی
چالش برانگیز ترین موزه دبی

موزه زنان دبی

تنها موزه در امارات متحده عربی که به موضوع زنان اختصاص دارد، موزه زنان دبی است. این موزه در سال 2012 افتتاح شد و به نقش زنان در تاریخ دبی اشاره می‌کند. ضمن این که به صورت خاص می‌توانید عکس بگیرید و به راحتی درون این موزه دبی قدم بزنید. از جمله وسایل موجود در این موزه می توان به عکس‌ها و اسناد، وسایل خانه و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. بازدیدکنندگان موزه زنان؛ نمونه‌های واقعی موفقیت زنان در سیاست، تجارت، فرهنگ و سایر زمینه ها را یاد خواهند گرفت.

موزه های دبی
زنان موفق دبی

آدرس موزه زنان دبی : کریک دبی، بازار طلا دبی

قیمت بلیط موزه زنان دبی : حدود 20 درهم

ساعت کاری موزه : دوشنبه تا پنج شنبه، شنبه، یکشنبه: از ساعت 10 صبح تا 7 عصر و روزهای جمعه تعطیل

پارک اند ریزورت دبی و تفریحاتی شگفت انگیز

موزه های دبی
فضای داخلی موزه زنان دبی

موزه ملی دبی موسوم به موزه الفهیدی

موزه ملی دبی یا همان موزه الفهیدی در قلعه تاریخی الفهیدی واقع می باشد که در پایان قرن هجدهم ساخت آن تمام شده است. با این که موزه ملی دبی کوچک است، اما نمایشگاه دائمی آن مستقیماً به فرهنگ و تاریخ شهر دبی اشاره می‌کند. مشاهده کردن تصاویر پانوراما کویر در شب، بازدید از مدرسه، دیدن فیلم تاریخی از دوبی و ... بسیار جذاب خواهد بود.

علاوه بر موزه ملی دبی، خود قلعه الفهیدی هم جزء آثار تاریخی و دیدنی دبی محسوب می‌شود. برجی قدیمی که در سال 1787 میلادی ساخته شد تا در برابر حملات دشمنان، از شهر حفاظت کند. دروازه اصلی قلعه توسط 2 توپ محافظت می‌شود که در قسمت دیوار جنوبی قلعه نیز بقایای شهر قدیمی قابل مشاهده است.

موزه های دبی
موزه ملی دبی

آدرس موزه ملی دبی : منطقه بر دبی، محله الحامریا، بستکیه

قیمت بلیط موزه ملی دبی : 3 درهم بای بزرگسالان و کودکان 1 درهم

ساعت کاری موزه : تمام روزهای هفته به جز جمعه از ساعت 8 و نیم صبح تا 8 و نیم شب

در روز جمعه از ساعت 2 و نیم عصر تا 8 و نیم شب

موزه های دبی
محله الفهیدی دبی

موزه اتحاد دبی

موزه اتحاد دبی که در سال 2017 افتتاح شد، داستان ظهور امارات متحده عربی را روایت می‌کند. نمایشگاه این موزه مستند، عکس، مصنوعات و نقشه‌های تعاملی را ارائه می‌دهد که به شکل گیری کشور امارات متحده عربی اختصاص دارد. مجموعه موزه اتحاد دبی شامل هشت غرفه موضوعی است. اولین غرفه یک مستند را نشان می دهد. دومین غرفه شامل یک نقشه تعاملی عظیم و غرفه سوم از وقایع تاریخی اصلی تا امضای توافق نامه ایجاد امارات حکایت می‌کند.

موزه های دبی
موزه اتحاد دبی

غرفه چهارم این موزه دیدار سرنوشت ساز شیوخ را بازسازی می‌کند. در غرفه پنجم انگیزه‌های تشکیل اتحادیه، و در غرفه ششم مشکلاتی که باید با آن روبرو بود دیده می‌شود. غرفه هفتم بیانیه اصلی را در خود جای داده؛ در حالی که غرفه هشتم نمادها و ویژگی های دولت جوان را نشان می‌دهد.

آدرس موزه اتحاد دبی : نخل جمیرا؛ خیابان جمیرا، خیابان المیناء

قیمت بلیط موزه اتحاد دبی : حدود 25 درهم

ساعت کار موزه : همه روزه از ساعت 10:00 الی 20:00

موزه های دبی
فضای داخلی موزه اتحاد دوبی

باغ معجزه دبی مشهور به باغ گل دبی

یکی از مکان‌های غیر معمول دبی، باغ گل دبی یا همان باغ معجزه دبی است. این باغ مست کننده یک مجموعه نمایشگاهی عظیم است که حدود 100 میلیون گل در زمینی به وسعت 7 هکتار کاشته شده‌اند. علاوه بر گل آرایی، این باغ زیبا دارای باغ عطرها، باغ پروانه ها، پرندگان با طاووس‌ها و گالری هنری است.

از جذاب ترین بخش‌های میراکل گاردن دبی، هواپیمای ایرباس  A380، سوپرجت حامل پرچم دبی امارات می‌باشد. این هواپیما با نیم میلیون گل و گیاه تازه آراسته شده است. از دیگر جاذبه‌های باغ گل دبی می‌توان به باغ پروانه‌ها، منطقه اسمورف‌ها، مزرعه آفتابگردان، بانوی شناور، ساعت گل و ... اشاره نمود.

موزه های دبی
بانوی شناور در باغ گل دبی

آدرس باغ گل دبی : دبیلند؛ خیابان البرشا، خیابان سوم، جنوب خیابان البرشا

قیمت بلیط میراکل گاردن دبی و باغ پروانه‌ها : 55 درهم برای بزرگسالان، 40 درهم برای کودکان زیر 12 سال، کودکان زیر 3 سال رایگان

ساعت کار باغ معجزه دبی : این باغ از ماه نوامبر تا ماه آوریل باز است

یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:00 تا 21:00، جمعه و شنبه هم از ساعت 9:00 تا 23:00

باغ پروانه‌ها در تمام طول سال باز و همه روزه از ساعت 9:00 تا 18:00 آماده ارائه خدمات است

موزه های دبی
نمای خیره کننده باغ معجزه دبی

موزه سیاره سبز دبی

موزه سیاره سبز دبی یک مجموعه 4 طبقه سرپوشیده با اکوسیستم خاص خود است. از زمان افتتاح موزه سیاره سبز از سال 2016 تا کنون؛ مورد توجه و علاقه گردشگران بسیاری از سراسر جهان بوده است. در این مجموعه جذاب و دیدنی، حدود 29 هزار گیاه و حیوان نگهداری می‌شود که در نوع خود جالب هستند. فضای داخلی موزه یک جنگل استوایی واقعی است. عنصر مرکزی آن درختی به ارتفاع 25 متر می‌باشد. انواع حیوانات، پرندگان، حشرات، قورباغه‌ها، مارها و مارمولک‌ها در چندین طبقه این موزه گنجانده شده‌اند.

موزه های دبی
موزه سیاره سبز دبی

بسیاری از حیوانات و پرندگان؛ آزادانه در سراسر قلمرو خود حرکت می‌کنند، اما برداشتن یا تغذیه آنها کاملاً غیرممکن است. این موزه تورهای گروهی را برای بزرگسالان و کودکان برگزار می‌کند تا با دنیای حیوانات و گیاهان بیشتر آشنا شوند.

آدرس موزه سیاره سبز دبی : دبی، تقاطع بلوار الوصل و بلوار صفا

قیمت بلیط موزه سیاره سبز دبی : حدود 110 درهم

ساعت کاری : از 10 صبح تا 6 عصر (نکته مهم 1 ساعت قبل از بسته شدن گیشه، فروش بلیط به پایان می رسد)

موزه های دبی
موزه سیاره سبز دبی

موزه تجربی کودکان مشهور به اُلی اُلی (OliOli)

موزه تجربی کودکان دبی یا همان موزه OliOli دبی؛ یک مرکز آموزشی و سرگرمی تجربی برای کودکان می‌باشد که در سال 2017 در دبی افتتاح شده است. 8 گالری موضوعی در 2 طبقه واقع شده‌اند که بازدیدکنندگان جوان در آن به دانش جدیدی دست می‌یابند و مهارت‌های جدید را به شیوه‌ای بازیگوشانه به دست می‌آورند.

موزه های دبی
موزه تجربی کودکان

بنابراین، در "گالری آب" کودکان با آب آزمایش انجام می‌دهند و در "پارک آینده" تفکر خلاق را آموزش می‌بینند. در "گالری هوا" با جریان‌های هوا بازی کرده و در "آزمایشگاه گرانش و اصطکاک" دانش های لازم را کسب می‌کنند. در بخش «خلاقیت» دنیای اختراع و هنر را می آموزند.

ضمن این که در گالری «خودروها و رمپ» اصول فیزیک را می‌خوانند. در گالری «قلعه‌ها و لانه‌ها» بر فضاها مسلط می‌شوند و خانه می‌سازند. برای کوچک‌ترین بازدید کنندگان هم یک گالری بازی جداگانه وجود دارد. بازدید از OliOli تنها در صورت همراهی بزرگسالان امکان پذیر است. اگر قصد بازدید از منطقه آبی را دارید، حتماً یک دست لباس مجزا همراه خود ببرید.

موزه های دبی
کودکان خلاق در دبی

آدرس موزه تجربی کودکان (OliOli) دبی : دبی، خیابان القوز، القوز 1

قیمت بلیط موزه OliOli دبی : بزرگسالان 42 درهم/ برای کودکان بالای 2 سال، دو ساعت اول - 126 درهم / از 1 تا 2 سال دو ساعت اول 63 درهم و هزینه برای نوزادان رایگان است.

ساعت کار موزه تجربی کودکان دبی : همه روزه از ساعت 9:00 الی 18:00 و شنبه از ساعت 9 صبح تا 7 شب

موزه های دبی
نمای بیرونی موزه تجربی کودکان

برترین موزه های رایگان دبی

از این که تا بدین جای مطلب همراه پرشین هتل بوده‌اید، سپاسگذاریم. اما در این بخش نوبت به معرفی آن دسته از موزه های دبی می‌رسد که به صورت رایگان در دسترس عموم می‌باشند. این موزه‌ها جزئی از تفریحات رایگان دبی محسوب می‌شوند؛ زیرا بدون هیچ هزینه ای می‌توانید تفریح کنید.

موزه قهوه دبی

این موزه که به مهم ترین نوشیدنی در فرهنگ عرب اختصاص دارد، در محله تاریخی دبی - الفهیدی، در یکی از خیابان های پر پیچ و خم آن واقع شده است. بازدیدکنندگان با تاریخچه قهوه، "مهاجرت" آن از اتیوپی به خاورمیانه و همچنین سنت‌های نوشیدن قهوه در کشورهای مختلف جهان آشنا می‌شوند.

موزه های دبی
فضای داخلی موزه قهوه دبی

موزه قهوه دبی از بخش های مختلفی همچون آسیاب قهوه، قهوه جوش، کافی شاپ، محلی برای نشستن و ... تشکیل شده است. در کافی شاپ موزه قهوه دبی؛ می‌توانید انواع دانه‌های قهوه را بخرید و در فضایی آرام و محیطی دلنشین، یک فنجان از این نوشیدنی گرم را نوش جان نمایید.

آدرس موزه قهوه دبی : دبی، بستکیه، خیابان الفهیدی

قیمت بلیط موزه قهوه دبی : رایگان

ساعت کاری : 9 صبح تا 6 عصر

موزه های دبی
انواع قهوه ها در موزه قهوه دبی

موزه شتر دبی

نام کشتی های صحرایی به شتر اختصاص داده شده است. زیرا شتر یک حیوان مقاوم در برابر گرما، کم آبی و علف می باشد. از آنجایی که شهر دبی، دارای کویرهای بسیاری می باشد، می طلبد که نمادهایی از شتر داشته باشد. چه بسی در شهر دبی یک موزه مخصوص به نام موزه شتر وجود دارد که آناتومی، مدت زمان عمر و ... شتر را نشان می دهد.

موزه شتر دبی در منطقه الشیندقا داخل یک خانه قدیمی و بزرگ قرار گرفته است. این موزه از سال 1940 فعالیت خود را آغاز نموده تا بازدیدکنندگان با تاریخچه شترسواری، ویژگی‌های شتر، روش‌های مراقبت و نگهداری، تغذیه، مزایا و معایب شتر و ... آشنا شوند. این موزه دارای یک حوضچه زیبا است که برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی حرف ندارد.

موزه های دبی
مجسمه اناتومی شتر

آدرس موزه شتر دبی : منطقه تاریخی دیستریکت دبی، خیابان الشیندقا

قیمت بلیط موزه شتر دبی : رایگان

ساعت کاری : یکشنبه تا پنج شنبه از 8 صبح تا 2 عصر

موزه های دبی
عکس دیگری از موزه شتر دبی

موزه سکه دبی

موزه سکه دبی، یک موزه کوچک است که در 7 سالن نمایشگاهی آن بیش از 470 نسخه کمیاب؛ از پول‎های مختلف کشورها در معرض دید عموم گذاشته شده است. نکته جالب توجه اینجاست که در موزه سکه، هر سکه‌ای تاریخ خود را داشته که به صورت مختصر توضیحاتی دارند. جهت دسترسی به این موزه باید از سیستم حمل و نقل عمومی دبی همچون مترو استفاده کنید. در ایستگاه الفهیدی پیاده شوید و با چند دقیقه پیاده روی به بستکیه بروید.

موزه های دبی
موزه سکه دبی

آدرس موزه سکه دبی : منطقه الفهیدی، بستکیه

قیمت بلیط موزه سکه دبی : رایگان

ساعت کاری : از 8 صبح تا 3 عصر

موزه های دبی
سر درب موزه مروارید دبی

موزه مروارید دبی

قبل از پیدا شدن نفت در امارات متحده عربی، ارزشمندترین کالا در شهرهای مختلف امارات، مروارید بود. در این منطقه بهترین مرواریدهای جهان با کیفیت بالا پیدا می شود که دلیل این کیفیت، آب‌های کم عمق خلیج فارس است. به لطف آینده نگری و سخاوت علی بن عبدالله العویس، تاجر معروف مروارید دهه‌های 1940 و 1950 و پسرش سلطان العویس، امروز این فرصت پیدا شده تا گران بهاءترین مرواریدها در این موزه یافت شود.

در موزه مروارید دبی علاوه بر جواهرات زیبا، تأسیساتی دیده می شود که به شرح زندگی غواصان و ملوانان اختصاص داده شده است. جایی که ابزارهای استخراج و حمل محموله های با ارزش مردم گذشته به چشم می‌خورد. لازم به ذکر است جهت بازدید از موزه مروارید دبی، باید از قبل با بانک ملی امارات یا همان خزانه ملی امارات هماهنگی‌های لازم را به عمل آورید.

موزه های دبی
بهترین جواهرات در موزه مروارید دبی

آدرس موزه مروارید دبی : جاده بنیاس، بنیاس 10

قیمت بلیط موزه مروارید دبی : رایگان

ساعت کاری : از صبح تا 2 عصر

دیگر موزه های دبی

در شهر دبی موزه های دیگری علاوه بر موزه های ذکر شده وجود دارد. موزه انجمن معماری نیز در منطقه بستکیه جای گرفته است. یکی دیگر از این موزه ها موزه پلیس دبی می‌باشد. موزه پلیس دبی در کنار دانشکده پلیس راه اندازی شد که در آن نمونه‌هایی از لباس و تجهیزات، سلاح، اسناد و عکس‌های تاریخی مربوط به پلیس دبی ارائه می‌شود.

موزه های دبی
دیگر موزه های دبی

موزه تاریخ سینما هم از تاریخچه ظهور این ژانر می‌گوید و یکی از بخش‌ها به تئاتر سایه اختصاص دارد. قدیمی‌ترین مورد در این مجموعه یک پیپ باکس هلندی مربوط به دهه 1730 است که جلوه ای سه بعدی دارد. العریش یک کلبه ماهیگیری سنتی با برگ خرما در دبی است که می توانید دکوراسیون سنتی را ببینید و همچنین خود را به یک فنجان قهوه یا چای دعوت کنید.

موزه های دبی
نمای بیرونی موزه ملی دوبی

کلام آخر

خب تا آخر این مقاله به شرح موزه های دبی پرداخته ایم؛ اما وقت آن رسیده تا با انتخاب میان هتل های دبی در مکان مناسب، دسترسی خود را به موزه های دبی آسان کنید. اگر هم علاقه‌مند به دریافت مشاوره جهت ویزای دبی یا تور دبی هستید، شماره 021،43000020 در دسترس شما عزیزان خواهد بود.

بیشتر بخوانید :
منابع :