مسجد بزرگ دبی یکی از مساجد مهم و مشهور شهر توریستی دبی می باشد که در سال 1998 افتتاح گردید. این مسجد زیبا موقعیت مکانی عالی داشته و در بین موزه نساجی و موزه دبی بنا گردیده است. مسجد بزرگ دبی زیبایی منحصر به فردی دارد که معمولا اکثر گردشگرانی که به شهر دبی سفر می کنند از این مکان دیدن می نمایند. اگر شما هم دوست دارید با این مسجد بیشتر آشنا شوید، این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل را از دست ندهید.

مراکز مذهبی دبی را بشناسید

مسجد بزرگ دبی، قطب مذهبی مهم

مسجد بزرگ دبی ظرفیت 1200 نماز گزار را داشته و در هنگام صبح، ظهر و شب در این مسجد نماز اقامه می شود. قصد اولیه از احداث این بنا مسجد نبوده و کار گزاران تمایل داشتند مدرسه ای بسازند که افراد در آن قرآن بیاموزند. چندی بعد این مدرسه به مسجد تبدل یافت و امروزه به عنوان قطب مذهبی دبی به شمار می رود.

مسجد بزرگ دبی
صحن مسجد بزرگ دبی

مسجد الرحیم دبی کجاست؟

آیا دیگر ادیان اجازه ورود به مسجد بزرگ را دارند؟

مسجد بزرگ دبی برای مسلمانان بوده و دیگر ادیان حق ورود به این مکان مقدس را ندارند، ورود دیگر مذاهب در صورتی امکان پذیر است که هدف عکاسی باشد، در غیر این صورت گردشگران مجاز به داخل شدن در مسجد بزرگ نخواهند بود. از این مسجد به عنوان قطب فرهنگی نیز یاد می شود.

مسجد جمیرا دبی را بخوانید

زیرا فعالیت های مذهبی، فرهنگی نیز در آن صورت می گیرد. کودکان، نوجوانان و جوانان در مسجد بزرگ به قرائت قرآن، حفظ قرآن، تفسیر قرآن و ... مشغول می شوند. همچنین روحانیان بعد از اقامه نماز به مؤعظه و ترویج دین اسلام می پردازند. نماز جمعه و دیگر نماز های مهم از جمله نماز عید فطر نیز در مسجد بزرگ برگزار خواهد شد.

مسجد بزرگ دبی
مسجد بزرگ دبی

نام دیگر مسجد ایرانیان چیست؟

معماری مسجد بزرگ در شهر دبی 

نمای داخلی و نمای بیرونی مسجد بزرگ شهر دبی زیبا و باشکوه بوده که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. معماری اسلامی این مسجد و فضای معنوی داخل بنا مسلمانان را به سمت خود می کشاند تا نماز خوانده و لحظاتی را با راز و نیاز خداوند مشغول شوند.

معرفی مسجد امام حسین دبی

مناره های بلند مسجد بزرگ در دبی زبانزد شهروندان این شهر و گردشگران تور دبی می باشد، چرا که  مناره ها ارتفاعی غالب بر 70 متر دارند، در هنگام اقامه نماز، مؤذن های مسجد بر روی گلدسته مناره می ایستند و با صدایی دلنشین اذان می گویند. 45 گنبد کوچک بر روی سقف مسجد بزرگ هویدا است.

همچنین 9 گنبد بزرگ که از نماد های این مسجد به شمار می رود بر روی سقف بنا خود نمایی می کند. زیبایی مسجد به دلیل مناره هایی بلند و گنبد های متعدد دوچندان شده است. افرادی که تمایل به دیدن تصاویر این مسجد یا رزرو تور دبی یا هتل دبی دارند می توانند به سایت پرشین هتل مراجعه نمایند و اطلاعات بیشتری هم در این باره کسب کنند.

بیشتر بخوانید :
منابع :