مسجد ایرانیان دبی یکی از اماکن گردشگری و از جمله مذهبی در شهر دبی می باشد. همانطور که می دانید کشور امارات متحده از جمله کشور هایی محسوب می شود که اکثر ساکنین آن اهل تسنن می باشند. اما با این وجود در برخی از شهر های آن مانند دبی ایرانیان شیعه و سایر شیعیان جهان سکونت یافته اند.

مسجد بزرگ دبی چه نام دارد؟

مسجد ایرانیان دبی همانطور که از نامش پیداست، متعلق به ایرانیان و شیعیان می باشد. البته نام اصلی این مسجد، مسجد حضرت علی بن ابی طالب (ع) است؛ اما در بین شهروندان دبی به مسجد ایرانیان شناخته می شود. اهمیت بالای مسجد ایرانیان برای هموطنان عزیز و سرچ روز افزون نام مسجد در جستجوی گوگل، سبب شده تا ما در مقاله ای جامع از مجله گردشگری پرشین هتل به معرفی مسجد ایرانیان بپردازیم.

مسجد ایرانیان دبی
مسجد ایرانیان دبی

مراکز مذهبی دبی را بشناسید

شناختی از معماری مسجد ایرانیان دبی 

مسجد ایرانیان در دبی از معماری بسیار زیبا و چشم نوازی طراحی شده است. گردشگران پس از مراجعه به این مسجد، در همان ابتدای ورود برای لحظه ای خیره به کاشی کار ها و طراحی های به کار رفته در نمای مسجد خواهند شد. سبک معماری ایرانی به همراه رنگ های متنوع در فضای این مسجد، جلوه ایخاص را به آن بخشیده است.

معرفی مسجد امام حسین دبی

مسجد ایرانیان دبی
درب ورودی مسجد ایرانیان در شهر دبی

در برخی از طراحی های بکار رفته فضای داخلی مسجد بی نظیر ایرانیان دبی، خوشنویسی های اسلامی به چشم می خورد که به همراه دکوراسیون منحصر به فرد، تجربه بازدید از این مسجد را برای شما عزیزان فراموش نشدنی خواهد کرد. در مسجد ایرانیان دبی انواع برنامه های مذهبی برگزار می شود و تور های هفتگی به منظور بازدید گردشگران اجازه ورود به مسجد را خواهند داشت.

مسجد الرحیم دبی کجاست؟

ویژگی مسجد ایرانیان دبی چیست؟

از جالب ترین نکاتی که می توان از مسجد ایرانیان دبی بازگو کرد، مسلمان شد سالانه بیش از 30 تا 40 نفر در این مسجد می باشد. البته نه تنها در این مسجد شیعه دبی، بلکه در دیگر مساجد شیعه دبی اشخاص بسیاری مسلمان می شوند.

مسجد ایرانیان دبی
معماری مسجد ایرانیان دبی

مطالبی درباره مسجد جمیرا دبی

زمانی که شما به این مکان مذهبی در شهر دبی بروید، حس و حال عجیبی خواهید داشت، شاید این مسجد از بهترین و زیبا ترین مساجد دبی نباشد ولی مسلماً یکی از بهترین معمار های اسلامی را دارا می باشد. اگر به دنبال هتل های دبی در نزدیکی این مسجد هستید، پیشنهاد می کنیم با شماره 021،43000020 تماس بگیرید تا کارشناسان پرشین هتل علاوه بر هتل، در تور دبی و تفریحات دبی شما را راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید :
منابع :