مسجد الرحیم دبی یکی از مراکز مذهبی و البته گردشگری در شهر دبی می باشد. اگر به شهر دبی سفر کرده باشید، قطعا می دانید که بازدید از مراکز مذهبی مهم در کنار تفریحات این شهر می تواند لذت سفر شما را دو چندان کند. مسجد الرحیم کیش یکی از این مراکز مذهبی حائز اهمیت در شهر فوق العاده دبی می باشد که در ادامه این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل به معرفی آن خواهیم پرداخت.

معرفی مراکز مذهبی دبی

مسجد الرحیم دبی به عنوان یکی از زیبا ترین مساجد دبی شناخته می شود. این مسجد در سال 2013 مورد بهره برداری قرار گرفت که به عنوان تنها مسجد مارینا در شهر دبی به شمار می رود. نام مسجد الرحیم دبی به طور روز افزون در سرچ گوگل توسط کاربران جستجو می شود. با پرشین هتل تا انتهای مطلب همراه شوید تا با مشاهده مطالب جامع، لذت بازدید از این مسجد را برای خود دو چندان کنید.

مسجد الرحیم دبی
شکوه و جلال مسجد الرحیم دبی

مسجد جمیرا دبی و نمایی مسحور کننده

توضیحی درباره معماری مسجد الرحیم دبی

مسجد الرحیم دبی همانطور که گفته شد جزء زیبا ترین مساجد شهر شناخته می شود که از معماری منحصر به فردی برخوردار می باشد. ساختار بنای این مسجد به همراه تزئینات و طرح های به کار رفته برای لحظه ای چشم بیننده را به خود خیره نگه می دارد.

معجزه مسجد امام حسین (ع) دبی

مسجد الرحیم دبی
معماری مسجد الرحیم دبی

در زمان مراجعه و بازدید از مسجد زیبای الریحم دبی یک گلدسته زیبا و گنبد را مشاهده خواهید کرد. سقف مسجد الرحیم منقوش به طرح های چشم نواز می باشند. جالب است بدانید نقش طاق مسجد برگرفته از سبک معماری اسلامی است که جذابیت خاصی را به چشم می کشد.

مسجد ایرانیان دبی را بشناسید

مسجد الرحیم دبی از نظر گنجایش

مسجد الریحم در دبی از نظر وسعت بسیار بزرگ تعبیه می شود که همچنین ظرفیت بالایی را دارا است. این مسجد به دلیل گنجایشی بالغ بر 2000 نفر، بسیاری از گردشگران و یا شهرواندان شهر دبی را به سمت خود جذب می کند. البته در روز های جمعه با برگذاری نماز جماعت، این ظرفیت به حد خود خواهد رسید.

مسجد بزرگ دبی کجاست؟

مسجد الرحیم دبی
مسجد الرحیم دبی نمای بیرونی

ناگفته نماند که مسجد جذاب الرحیم دبی به دستور شیخ منصور بن زاید آل نهیان از ابوظبی بنا شد. این فرد به عنوان معاون نخست وزیر کشور امارات متحده شناخته می شود. پیشنهاد می کنم در زمان سفر به شهر دبی بازدید از مراکز مذهبی به خصوص مسجد الرحیم دبی را از دست ندهید.

اگر علاقه مند هستید یک سفر بی عیب و نقص را تجربه کنید توصیه می کنیم با رزرو هتل دبی در نزدیکی مساجد دبی را انجام دهید. البته جهت ارائه خدمات بهتر یا معرفی تورهای دبی با کمترین قیمت، همین الان با شماره 021،43000020 در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید :
منابع :