قوانین دبی یکی از موضوعات حائز اهمیت برای شهروندان و همچنین گردشگران شهر دبی می باشد. قطعا هر فردی قبل از سفر به دبی قوانین این شهر را مورد بررسی قرار می دهد تا بتواند سفری دلنشین تر و بدون هیچگونه مشکلی را سپری کند. از این رو ما در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل به توضیح و معرفی قوانین دبی برای شما عزیزان پرداخته ایم.

قوانین دبی گاهی بسیار سخت تعریف می شود که دانستن آن ها از لازمه های سفر هر شخصی محسوب خواهد شد. وقتی می گوییم قوانین دبی تنها منظور ما قوانین معمولی در این شهر نیست. برای سفر به دبی در مرحله اول می بایستی از قوانین این شهر اطلاع داشته باشید در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. با پرشین هتل تا انتهای مطلب همراه شوید تا بتوانید سفری لذت بخش را تجربه کنید.

قوانین دبی
نقض قوانین دبی مساوی است با دادگاه های دبی

معرفی راهنمای مسافر دبی

معرفی قوانین دبی

قوانین دبی گاهی شاید عجیب به نظر رسد و انجام آن ها کمی سخت باشد. اما با این وجود ایجاد چنین قوانینی سبب شده تا این شهر را به عنوان یکی از ایمن ترین شهر های جهان بشناسند. البته ناگفته نماند که نه تنها قوانین دبی کمی عجیب و دشوار است، بلکه مجازات نقص کردن آن ها را نیز بسیار سخت در نظر گرفته اند.

قوانین دبی
اعمال قوانین سختگیرانه توسط پلیس دبی

از هزینه های سفر به دبی چه می دانید؟

قوانین مهم دبی باعث شده تا جرم و جنایت در این شهر به ندرت دیده شود. پلیس دبی به طور شبانه روز با سخت گیری های بسیار، جلوی هرگونه هرج و مرج در شهر را می گیرد. از جمله مجازات هایی که برای افراد ناخلف شهر در نظر گرفته شده است می توان به جریمه، زندان، اخراج از کشور و .... اشاره نمود.

رزرو تور دبی با کمترین قیمت

چند نمونه از قوانین دبی که لازم است بدانید

ما در این بخش از مقاله چند نمونه از قوانین حائز اهمیت در دبی را به شما معرفی خواهیم کرد. در مرحله اول توجه داشته باشید که در شبکه های اجتماعی به هیچ عنوان قسم نخوردید؛ زیرا قسم خوردن در واتس آپ و دیگر شبکه های اجتماعی موجود، جرم محسوب می شود و جریمه ای بالغ 250.000 درهم را باید پرداخت کنید.

قوانین دبی
ممنوع بودن خوردن و نوشیدن در سیستم حمل و نقل عمومی

ناسزا نگفتن در ملاء عام و نگرفتن ژست های غیر متعارف (نشان دادن انگشت میانی) از قوانین دیگر دبی به حساب می آید. مجازات انجام ندادن این قوانین در شهر دبی مطابق با قانون 373 قانون مجازات عمارات متحده عربی، اخراج از کشور می باشد. پس لطفا در صورت عصبانیت و یا هرگونه مشکلی خود را کنترل کرده و توجه به قوانین شهر داشته باشید.

خیابان شیخ زائد دبی را بشناسید

در شهر دبی وقتی سوار بر اتوبوس، مترو و یا وسایل نقلیه دیگر می شوید به گوشی همراه کسی نگاه نکنید. زیرا وارد شدن به حریم خصوصی هر فردی چه از طریق هک گوشی و یا هر شکل دیگر، جرم است. اگر این قانون دبی را رعایت نکنید مسلتزم مجازاتی از قبیل 6 ماه حبس و پرداخت جریمه ای بین 100 هزار تا 500 هزار درهم خواهید شد.

قوانین دبی
رعایت نکردن حریم شخصی و هک کردن گوشی و لب تاپ

جالب است بدانید که چه شهروندان و چه گردشگران مجاز به نوشیدن و یا خوردن خوراکی یا مواد غذایی در محل حمل و نقل عمومی نخواهند بود. این یکی دیگر از قوانین دبی است که جریمه ای 100 درهمی را دارا می باشد. همراه نداشتن هرگونه مواد خشاشی حتی نان خشاش و یا مواد مخدر مختلف نیز از قوانین دبی است که باید آن را رعایت کنید، درغیر این صورت به زندان خواهید رفت.

بهترین هتل های دبی را همین الان رزرو کنید

قوانین دبی
ممنوعیت خوردن الکل و کشیدن مواد مخدر

آیا می توان در شهر دبی عکاسی کرد؟

عکس گرفتن یک امر طبیعی است و هر فردی می تواند در سفر از خود و عزیزانش عکس بگیرید. اما آنچه در میان قوانین دبی جای گرفته است، عکس نگرفتن از اهالی و مردم دبی می باشد. البته ناگفته نماند که علاوه بر عکاسی از اهالی شهر، شما مجاز به ثبت عکس از ساختمان های دولتی و نظامی نخواهید بود.

مطالبی درباره اتوبوس های دبی

قوانین دبی
بدون اجازه عکاسی نکنید

در شهر دبی به نوع پوشش هر فرد نیز توجه خواهد شد، بنابراین سعی کنید تا لباس های نامناسب نپوشید. زیرا این یکی از دیگر قوانین دبی است که خود مجازاتی را دارا می باشد. علاوه بر این شما نمی توانید به مذهب هرکسی با هر شکلی در دبی توهین کنید و یا آن را مورد اذیت قرار دهید.

لازم به ذکر است که تمامی قوانین بیان شده در بالای مطلب، بیشتر در مرکز شهر و یا خیابان های اصلی آن صدق می کند. زیرا در سواحل شهر و یا نقاط تعیین شده در برخی از قسمت های شهر دبی، تمامی افراد به یک شکل برخورد می کنند و انجام ندادن این قوانین موجب اذیت شخصی نخواهد شد.

بیشتر بخوانید :
منابع :