سافاری دبی را می توان یکی از کامل ترین و بهترین تفریحات دبی دانست که از گذشته تا کنون، محبوبیت بالایی بین گردشگران داشته است. چرا می گوییم یکی از کامل ترین تفریحات دبی؟ زیرا سافاری دبی مجموعه ای بزرگ برگرفته از تفریحات هیجان انگیز، تفریحات آرامش بخش، تفریحات نوستالژیک و حتی تفریحاتی برای کودکان می باشد. 

همین موضوع باعث می شود تا هر فردی با هر سن و سال و سلیقه ای بتواند از سافاری دبی نهایت بهره را ببرد. اگر از تفریحات لوکس و مدرن شهر دبی خسته شده اید؛ بهتر است در سفر به این شهر، سافاری دبی را امتحان کنید. پرشین هتل در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل به طور کامل سافاری دبی و امکانات آن را معرفی می کند. برای آشنایی بیشتر با این تفریح فوق العاده تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

سافاری دبی
سافاری چیست؟ شکار حیوانات یا دوستی با آن ها

پیشینه سافاری دبی

سافاری دبی برگرفته از تاریخچه ای بلند مدت می باشد که از گذشته تا کنون وجود داشته است. البته امروزه نسبت به گذشته این تفریح به شکل پیشرفته تری در آمده و امکانات و تفریحاتی مدرن تر را شامل می شود. در این بخش از مقاله کمی درباره تاریخچه سافاری صحبت می کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

معرفی برترین مکان های تفریحی و گردشگری دبی

سافاری در واقع کلمه ای است که از زبان ساحلی گرفته شده و به معنی سفر در حیات وحش می باشد. این کلمه در دوران استعمار به بازی نابرابر و فجیعی اطلاق می شد که در آن زمان، حیوانات توسط گروه هایی از افراد شکار و کشته می شدند. این فرآیند به طوری انجام گرفته بود که ناگهان کوهی از لاشه 11400 حیوان بی گناه تشکیل شد. شیر، پلنگ، گونه های نادر کرگدن سفید، فیل، بوفالو و ... از جمله حیواناتی بودند که به دام تفنگ افتاده و تنها به خاطر یک بازی و سرگرمی، جان خود را از دست دادند.

سافاری دبی
حیات وحش طبیعی دبی در سافاری

با توجه به از بین رفتن گونه های حیوانی و کم شدن اثر آن ها در طبیعت، رفته رفته این موضوع باعث نگرانی مسئولان و کارشناسان محیط زیست شد. طی تلاش های بسیاری که در آن دوران انجام گرفت؛ رفته رفته این بازی متوقف شد و طبیعت رنگ تازه ای به خود گرفت. سافاری امروزه درست بلعکس آن زمان است و بیشتر باعث حمایت از حیوانات و چهار پایان می شود و هیچ ربطی به کشتار آن ها ندارد.

سافاری در اصل از کشور آفریقا نشات گرفته، اما امروزه بیشتر کشور ها و شهر های مطرح دنیا، قسمتی از طبیعت خود را به این تفریح اختصاص داده اند. این تفریح اغلب در پارک های ملی و یا کویر شهر ها صورت می گیرد که مردم می توانند در آن با حیوانات عکس بگیرند و یا در کنار آن ها تفریح کنند.

همین الان هتل دبی را با کمترین قیمت رزرو کنید

سافاری دبی
تور لندکروز سواری در سافاری دبی

انواع سافاری دبی

اغلب افراد، سافاری را به آفرود سواری بر تپه های کویری می شناسند و به این منظور؛ جهت تفریح به مجموعه سافاری دبی مراجعه می کنند. اما باید گفت که سافاری دبی این تصور را برهم می زند و شما را به تجربه ای متفاوت تر از سافاری آشنا می کند. در مجموع می توان گفت که سافاری دبی 2 شکل دارد که شامل تور سافاری کویر و تور سافاری لند دبی می شود.

از پارک آبی آتلانتیس دبی چه می دانید؟

بادیه نشینی در سافاری دبی

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، در سافاری دبی می توان از هر نوع تفریحی با بازتاب مختلف بهره مند شد. به عنوان مثال کسب آرامش یکی از جذاب ترین مزیت های سافاری دبی است که دل کویر، شما را دعوت به آرامشی وصف نشدنی می کند. با ورود به کویر طلایی دبی و گوش دادن به سکوت محض این کویر، می توانید لحظاتی رویایی را سپری نمایید. پس اگر از شلوغی های شهر خسته شدید و نیاز به کمی دور شدن از این فضا را دارید، به بیابان های اطراف شهر دبی مراجعه کنید و از سافاری دبی بهره مند شوید.

سافاری دبی
بادیه نشینی؛ تجربه ای جذاب در شب

با خرید تور سافاری دبی، یک ماشین در ساعت مشخص که اغلب ساعت 3 بعدازظهر می باشد، درب هتل منتظر شما خواهد بود. این ماشین شما را تا محل سافاری دبی راهنمایی کرده و شما را تا یک سفر فوق العاده به دل کویر همراهی خواهد کرد. شما می توانید به محض ورود به سافاری، ماشین سواری روی تپه های شنی با خودرو های خفن این منطقه را تجربه کنید. پس از آن نیز تفریحات متنوع و بسیاری پیش روی شما قرار دارند تا در تمام مدت از آن ها استفاده کنید. در ادامه مطلب به معرفی انواع تفریحات سافاری دبی می پردازیم.

رزرو تور دبی با بهترین قیمت

سافاری دبی
تور کویر گردی

لندکروز سواری روی شن در سافاری دبی

بهترین بخش سافاری دبی، لندکروز سواری روی شن می باشد. با استفاده از این تفریح در سافاری دبی می توانید همراه با اوج هیجان، ترس، فریاد و شادی را نیز تجربه کنید. در این تفریح یک خودروی لندکروز با ظرفیت 4 نفر در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. به محض سوار شدن، راننده شروع به حرکت در تپه های شنی خواهد کرد که پیچ و خم این مسیر به همراه بالا و پایین رفتن، هیجان را به سرنشینان منتقل می کند.

سافاری دبی
صحراهای طلایی دبی

البته باید گفت که رانندگی با این خوردو ها آسان نیست و هر کسی از پس آن بر نمی آید. باید فردی که به عنوان راننده پشت فرمان خودرو لندکروز قرار می گیرد؛ مهارت های لازم برای تنظیم سرعت حرکت و سُر خوردن از روی ماسه ها را داشته باشد. همچنین زمان بالا رفتن و پایین آمدن از تپه های شنی اگر قادر به کنترل ماشین نباشد، ممکن است خودرو چپ شود. با این وجود پیش از سوار شدن نکات و آموزش هایی در این رابطه با نوع رانندگی با این ماشین ها به شما داده خواهد شد.

تفریحات کودکان در دبی چیست؟

سافاری دبی
شتر یکی از حیوانات اهلی و مقاوم در بیابان

شتر سواری در سافاری دبی

شتر سواری یکی دیگر از محبوب ترین و بهترین تفریحات سافاری دبی است که از نظر اصل و نصب، به گذشته های بسیار دور باز می گردد. در واقع این تفریح یک تفریح نوستالژیک و امن است که حتی کودکان هم می توانند از آن بهره مند شوند. معمولا شروع شتر سواری در سافاری دبی هم زمان با غروب خورشید می باشد که قطعا در این زمان حال و هوایی دیگر دارد.

سافاری دبی
شتر سواری از تفریحات سافاری

شتر حیوانی آرام است که از گذشته برای سفر های بین شهری از آن استفاده می شد. این حیوان هیچگونه آسیب و یا واکنش بدی هنگام سواری شدن نسبت به شما نشان نمی دهد. با سوار شدن بر روی پشت شتر، حرکت خواهید کرد و تپه های شنی سافاری دبی را طی می کنید. سکوت و آرامش در هنگام زیبایی غروب خورشید، قطعا حسی تکرار نشدنی را منتقل خواهد کرد که حتما شما را برای لحظاتی غرق در آرامش می کند.

پارک اند ریزورت دبی و هیجان موشن گیت

سافاری دبی
شترسواری در غروب آفتاب

بازدید از حیات وحش بیابان های دبی

حتما که لازم نیست یک تفریح خاص را انجام دهید تا بتوانید آرامش و یا هیجان را تجربه کنید. گاهی انرژی که از نگاه کردن به برخی جاذبه ها دریافت می کنید، حتی لحظاتی طولانی شما را مجذوب خود خواهد کرد. بیابان های دبی در واقع حیاط وحشی برای برخی از گونه های حیوانی می باشد که می توانید لحظاتی به بازدید از آن ها بپردازید و خود را غرق این خلقت آرامش بخش کنید.

فستیوال های دبی و جشن های با شکوه

سافاری دبی
حیات وحش صحراهای دبی

در حیات وحش بیابان های دبی غزال ها، گربه های وحشی و مارمولک های بیابانی زندگی می کنند که برخی از آن ها بسیار جذاب و دیدنی هستند. اگر به سافاری دبی رفتید، اصلا بازدید از این بخش را از دست ندهید. قطعا! این گشت و گذار، یکی از بهترین تجربیات شما در سافاری دوبی خواهد بود.

اسکی روی شن

اسکی روی یخ یا برف را تا به حال تجربه کرده اید؟ اسکی روی شن هم تفریحی تقریبا شبیه به اسکی روی یخ است که این بار با استفاده از شن صورت می گیرد. در گذشته برای اسکی روی برف باید ماه های طولانی را برای باریدن برف منتظر بمانید. اما امروزه اسکی در فصل تابستان هم به شکل تابستانی ایجاد شده که این تفریح بی نظیر را حتی در این فصل ممکن می کند.

باغ گل دبی بهشتی در خاورمیانه

سافاری دبی
اسکی روی شن از تفریحات سافاری

در اسکی روی شن می توانید از ارتفاعات بالا به سمت پایین سُر بخورید و بر روی ماسه های گرم و زیبا حرکت کنید. این نوع اسکی به مراتب بسیار بهتر از اسکی روی برف و یا اسکی روی یخ است. چرا که ماسه های نرم حتی در زمان زمین خوردن آسیبی به شما نخواهد زد و سریعا می توانید اسکی خود را ادامه دهید. در واقع می توان گفت اسکی روی شن تفریحی ایمن است که حتی افراد با سنین کمتر هم می توانند آن را تجربه کنند.

سافاری دبی
موتور چهارچرخ از تفریحات سافاری

موتور سواری در سافاری دبی

بیشتر تفریحات هیجان انگیز در سافاری دبی به وسیله خودرو ها و یا موتور های چهارچرخ انجام می شود. در این قسمت نیز شما یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات سافاری دبی به وسیله موتور را مشاهده می کنید که به نام دون بانگی یا موتور های چهار چرخه معرفی می شوند. با سوار شدن بر روی این موتور ها، در بین ماسه های سافاری دبی بالا و پایین خواهید رفت و با سرعت حرکت می کنید.

پارک آبی وایلد وادی دبی بهترین تفریح کودکان

خوبی موتور های چهار چرخ سافاری دبی این است که حتی کودکان هم می توانند از آن ها استفاده کنند. چرا که دو نوع موتور چهار چرخ در سافاری دبی ایجاد شده که با سایز های مناسب برای بزرگسالان و کودکان، در اختیار آن ها قرار می گیرد. سایز موتور بزرگسالان 350 می باشد و سایز موتور کودکان 150 است. تفاوت این موتور ها، تنها در ابعاد آن ها نیست، بلکه از نظر قدرت موتور نیز باهم متفاوت هستند.

سافاری دبی
تور های سافاری با موتور و شاسی بلند

رقص تانورا در سافاری دبی

آیا تا به حال رقص تانورا را از نزدیک مشاهده کرده اید؟ شاید برای شما سوال شود که تانورا چیست و به چه نوع رقصی گفته می شود؟ تانورا در فرهنگ لغت به معنای دامن است. در این نوع رقص افراد دامن های رنگارنگ را بر تن می کنند و در وسط میدانی می رقصند. شور و شادی در این قسمت به قدری زیاد است که شاید باعث ایجاد ذوق در تماشا کنندگان هم شوند؛ به طوری که به وسط می روید و با آن ها همراه می شوید.

چرخ و فلک عین دبی، بزرگ ترین چرخ و فلک دنیا

نقاشی با حنا

نقاشی با حنا در روی بدن یکی از سنت های رایج در کشور ایران هم می باشد که مخصوصا بانوان عزیز، علاقه چشم گیری به این موضوع دارند. البته این سنت در کشور های دیگری مانند هند، آفریقا، عربستان و خاورمیانه و ... نیز رایج می باشد. از این رو در سافاری دبی، قسمتی وجود دارد که افراد می توانند با مراجعه به این بخش، نقش های زیبایی را به وسیله حنا بر روی بدن خود بیاندازند.

سافاری دبی
تجربه های عالی در کویر

افرادی که در این کار تبحر دارند، با انتخاب نقش دلخواه شما، آن ها را بر روی دست، کتف و یا مچ پا انجام می دهند. تقریبا می توان گفت نقش حنا بر روی بدن تا یک ماه دوام دارد که می توانید خاطره ای به یاد ماندنی از سافاری دبی را تا مدتی پس از سفر؛ به همراه خود داشته باشید.

تجربه غذاهای محلی

یک خبر خوب برای شکم پرستان و افرادی که حتی در طول سفر هم به دنبال تجربه غذاهای متفاوت و لذیذ هستند. در سافاری دبی، می توانید به بهانه چشیدن غذاهای محلی خوشمزه و عالی، با سبک زندگی بومیان دبی هم آشنا شوید. در این قسمت انواع غذاهای عربی و نوشیدنی های مختلف وجود دارد که با هزینه ای ارزان، می توان آن ها را تهیه کرد. قطعا نشستن کنار آتش و میل غذاهای محلی و مشاهده رقص تانورا، خاطراتی رویایی در کنار عزیزانتان رقم می زند.

برج قاب دبی کجاست؟

سافاری دبی
بومی های سافاری دبی

بازدید از حیات وحش (سافاری لند دبی)

همانطور که در قسمت پیشینه سافاری دبی ذکر کردیم، نام سافاری برگرفته از بازی بی رحمانه ای است که گذشتگان با کشتار حیوانات آن را انجام می داده اند. اما امروزه سافاری دبی، سعی دارد تا درست بلعکس این موضوع عمل کند و بیشتر نظر مردم را به حفظ از محیط زیست و حیوانات تشویق نماید. در ابتدای احداث سافاری، افراد برای مشاهده حیات وحش به بیابان ها و پارک های ملی مراجعه می کردند.

با توجه به اینکه خود شهر دبی دارای حیات وحش متنوعی نبود؛ تصمیم گرفت تا گونه های مختلف حیوانات را از سراسر دنیا را جمع آوری کند. سپس محلی مناسب برای نگهداری از این گونه ها ساخت و در معرض دید مردم قرار داد. در واقع پارک سافاری دبی نه تنها یک مکان تفریحی است، بلکه به عنوان باغ وحش دبی هم معرفی می شود.

سافاری دبی
پارک سافاری دبی

البته نه یک باغ وحشی معمولی، شما با مراجعه به این پارک یکی از بهترین و عجیب ترین باغ وحش های دنیا را مشاهده می کنید که شما را با دنیای حیوانات آشنا می کند. در این باغ وحش حدود 2500 حیوان و 250 گونه جانوری زندگی می کنند که توسط مربیان نگهداری و آموزش داده می شوند. 

پارک سافاری دبی

در سافاری ویلیج دبی می توانید انواع گونه های مختلف حیاط وحش امارات را مشاهده کنید که اصالت آن ها مربوط به خود کشور امارات می باشد. البته همانطور که گفته شد، گونه های کشور امارات چندان زیاد نیست؛ به همین دلیل در میان آن ها جانوارانی از کشور های دیگر دنیا وجود دارند، اما بیشتر تمرکز این قسمت روی کشور امارات است.

سافاری دبی
عکاسی در تفریحات سافاری

با ورود به این بخش در سافاری دبی می توانید انواع گونه های جانوری و حیوانات را مشاهده کنید. به عنوان مثال از جمله آن ها می توان به بوفالوی سفید؛ خرس، بوفالو، چیتا، کروکودیل، گورخر، شیر و پلنگ اشاره نمود. از نکات حائز اهمیت درباره سافاری دبی، ایجاد محدوده ای وسیع برای زندگی این جانوران است که علاوه بر طبیعت و گیاهان عالی، دارای آبشار هم می باشد. شما می توانید ساعاتی را به تماشای حیوانات در این منطقه بی نظیر بپردازید.

دهکده بیابانی (وادی ویلیج)

به دنبال تفریحاتی همچون زیپ لاین یا بانجی جامپینگ هستید؟ یا طعم غذاهای اصیل و قهوه های عربی را می پسندید؟ پس به وادی ویلیج خوش آمدید. در وادی ویلیج یک دره ماجراجویی طراحی شده که می توانید مهارت خود در کوه نوردی، دیوار نوردی یا صخره نوردی را محک بزنید.

سافاری دبی
مجموعه ای کامل از تفریح در سافاری دوبی

قسمت حیوانات آفریقایی

همانطور که می دانید، آفریقا یکی از غنی ترین قاره های دنیا در عرصه گونه های جانوری و حیاط وحش به حساب می آید. در نقطه نقطه این قاره جانورانی نادر زندگی می کنند. کافی است فیلم هایی مربوط به جنگل آمازون در آفریقا را مشاهده کنید که تنها بخش کوچکی از جنگل سر سبز این قاره را به شما نشان می دهد. 

برای جمع آوری محیط زیست سافاری دبی نیز حیوانات بسیاری از قاره آفریقا به دبی منتقل شده اند. شیر، شامپانزه، گوریل، زرافه گردن کوتاه، لمور، شاخ ‌درازان، لاک‌ پشت غول ‌پیکر، سگ‌های وحشی و ... چند نمونه از این حیوانات هستند که از قاره آفریقا به دبی آورده شده اند. ضمن اینکه خزندگانی عجیب و غریب هم در این بخش قابل مشاهده هستند که در نگاه اول شما را دچار کمی ترس می کنند. 

قسمت حیوانات آسیایی

شاید قسمت آسیایی سافاری دبی بیشتر با روحیات ایرانی ها سازگار باشد. در این قسمت درختان متراکم از دنیای گرم و خشک بیابانی دبی به فضایی سر سبز و جنگلی منتقل می شوند که زیبایی خاصی به همراه دارند. شما با قدم زدن در این قسمت سافاری می توانید میمون‌ های دراز دست، خرس سیاه آسیایی و اژدهای کومودو را مشاهده کنید.

سافاری دبی
حیوانات آسیایی بخشی از حیات وحش سافاری

همچنین اورانگوتان یک گونه گیاهی است که در حال حاظر در حال انقراض می باشد. این گونه اکنون در سافاری دبی با شرایط مناسب خود، نگهداری می شود. علاوه بر این شما می توانید برای گذراندن اوقات فراغت خود به تئاتر بزرگی که در این قسمت وجود دارد مراجعه کنید. در این تئاتر نمایش هایی در رابطه با شکار حیوانات و پرندگان اجرا می شود که جلوه منفی این کار را به شما نشان خواهد داد. 

مرزعه کودکان

خوبی سافاری دبی این است که شما می توانید بدون نگرانی از بابت کودکان خود، آن ها را هم به همراه ببرید. نیاز نیست از تفریحات خود بگذرید و تمام مدت در کنار کودکان خود باشید. چرا که سافاری دبی مکانی را برای تفریحات مخصوص کودکان تعبیه کرده که شما می توانید فرزندان خود را به این محل بسپارید. کیدز فارم دبی یکی از بخش های مخصوص کودکان در سافاری دبی است.

سافاری دبی
مزرعه کودکان در سافاری لند دبی

این قسمت شرایطی را ایجاد می کند تا کودکان بتوانند برای مدتی از زندگی های شهری فاصله بگیرند و با زندگی روستاییان و حیوانات اهلی آشنا شوند. مرغ، خروس، بز، گوسفند، گاو و ... از حیوانات موجود در مزرعه کودکان هستند. فرزندان شما با بازدید از این حیوانات محلی، قطعا آشنایی بیشتری با آن ها پیدا می کنند. 

در صورت علاقه هم، امکان دوشیدن شیر، برداشتن تخم مرغ از کنار مرغ ها و غذا دادن به زرافه ها برای بچه ها وجود دارد. با آوردن کودکان خود به این قسمت از سافاری می توانید چیزهایی جدید به آن ها بیآموزید و آن ها را مشغول بازی و سرگرمی کنید. پس اگر به همراه خانواده به سافاری دبی سفر کرده اید، این قسمت را فراموش نکنید.

سافاری دبی
ماشین های مخصوص بیابان گردی

چه ماشین هایی برای سافاری دبی استفاده می شود؟

در بالای مقاله ذکر کردیم که ماشین سواری مهم ترین و معروف ترین بخش سافاری دبی است. حال در اینجا سوال این است که از چه خودرو هایی برای ماشین سواری در سافاری دبی استفاده می شود؟ قطعا با توجه به حرکت در بین شن و ماسه ها، خودرو هایی که برای تفریح در سافاری دبی استفاده می شوند، خودرو های عادی نیستند. 

این خودرو ها باید قدرت موتور بالایی داشته باشند تا بتوانند به راحتی در منطقه کویری سافاری دبی حرکت کنند. از این رو سافاری دبی اغلب با ماشین های چهار دیفرانسیل انجام می گیرد. مزیت این ماشین ها در تسلط آن ها می باشد که در جاهای لغزنده و یا ماسه، گل و برف قدرت بالایی دارند. اغلب ماشین های عادی در این مناطق گیر می افتند و قادر به حرکت نیستند. اما این نوع از ماشین ها این مسیر ها را به راحتی طی می کنند.

سافاری دبی
ماشین های 4 دیفرانسیل شاسی بلند

البته راننده باید مراقب باشد تا چهار چرخ به طور همزمان درگیر نشوند. چرا که در این صورت امکان گیر افتادن و چپ کردن ماشین بسیار بالا است. باید گفت که در بین خودرو های مخصوص سافاری، خانواده اتومبیل‌های پاترول و لندکروزهای تویوتا از محبوب ترین ها هستند. چرا که این خودرو ها هم از نظر قدرت موتور عالی می باشند و هم مناسب برای حرکت در بین شن و ماسه ها هستند. 

چه وسایلی در سافاری دبی نیاز است؟ 

برای رفتن سافاری دبی بهتر است وسایلی را به همراه داشته باشید تا راحت تر بتوانید در این محل به تفریح و سرگرمی بپردازید. اولین موردی که در سافاری دبی اصلا نباید آن را فراموش کنید، موبایل یا دوربین حرفه ای می باشد تا بتوانید لحظات خاطره انگیز خود را ثبت کنید.

سافاری دبی
حتما با راهنما به تور کویر گردی بروید

همچنین با توجه به اینکه سافاری در منطقه ای بیابانی قرار دارد باید حتماً کلاه، عینک، پماد یا اسپری دفع حشرات، ضد آفتاب و لباس نخی به همراه داشته باشید. همچنین چون قصد شما از تجربه سافاری؛ تفریح و گردش است به لوازم حرفه ای نیازی نخواهید داشت. اما در هر حال اگر منطقه ای بکر و غنی از حیوانات را می خواهید بیبنید، حتما دوریبن 2 چشمی به همراه داشته باشید تا زوایای دقیق تری را مشاهده کنید.

در سافاری قسمت آفریقایی سافاری حتما وسایلی همچون پد ضدعفونی کننده، چراغ قوه، ضد عفونی کننده زخم، چاقوی کوچک، کوله پشتی، شارژر و تبدیل آن، مموری کارت برای دوربین عکاسی و یک پارچه تمیز را به همراه داشته باشید. همراه داشتن کیسه زیپ دار برای نگهداری وسایل یا زباله هم توصیه می شود.

سافاری دبی
عکاسی از خدمات سافاری دبی

تور سافاری کویر بهتر است یا تور سافاری لند دبی؟

از آن جایی که هر شخص برای تفریح و هیجان خود معیارهایی دارد، نمی توان تعیین تکلیف کرد که کدام سافاری دبی بهتر است. چون هرکدام از سافاری های دبی دارای ویژگی های مختلفی هستند. اما اگر اهل کویر گردی، دیدن ستاره ها، رقص تانورا و ... هستید، بهترین گزینه برای مراجعه تور سافاری کویر است. اما اگر اهل مشاهده حیوانات و دنیای آن ها همراه با تفریحات مهیج هستید، سافاری لند دبی بهترین گزینه خواهد بود.

نکته های مهم سافاری دبی

زمانی که می خواهید سافاری دبی یا سافاری در دیگر شهرهای جهان را تجربه کنید، باید به نکته هایی مهمی که توسط لیدر گروه گفته می شود دقت کنید. این نکته ها شامل ممنوعیت هایی است که در صورت رعایت نکردن آن ها؛ ممکن است دچار مشکل شوید.

سافاری دبی
موتور آی تی وی

خدمات سافاری دبی چیست؟

اتفاق های جالب و غیر قابل پیش بینی بخش جذاب سافاری دبی هستند. مثلا زمانی که روی تپه های شنی حرکت می کنید، نمی دانید چه اتفاقی خواهد افتاد که در این صورت، باید محکم صندلی خود را بچسبید. یا این که با شترسواری در زمان غروب خورشید ساعاتی آرامبخش را همراه همسر، دوستان یا خانواده تجربه نمایید.

در هر صورت با خرید بلیط سافاری دبی خدماتی که ذکر می گردد به شما ارائه می شود :

بیابان نوردی با ماشین های شاسی بلند
عکاسی در بیابان همراه غروب آفتاب
سرویس رفت و برگشت رایگان
اسکی کردن روی شن های بیابان
عکاسی با شاهین

سافاری دبی
شترسواری از دیگر تفریحات سافاری


شتر سواری
موتور چهارچرخ یا دون باگی
مستقر شدن در کمپ همراه پذیرایی (چای، قلیان، قهوه، تنقلات)
تماشای رقص عربی و تانورا
نمایش عروسکی سافاری در گذشته
خدمات شام
نقش حنا و بَر تَن کردن لباس های محلی

هزینه های سافاری چگونه است؟

اصولا در زمان رزرو بلیط سافاری دبی تمامی هزینه ها دریافت می گردد. اما اگر تمایلی به پرداخت کامل هزینه سافاری ندارید؛ می توانید با پرداخت هزینه عمومی، از امکانات عمومی سافاری دبی استفاده نمایید. در زمان استفاده از تفریحات خاص مانند دون باگی، عکاسی با شاهین، بخش مخصوص سرو غذا و نوشیدنی و اسکی روی شن نیز هزینه های آن ها را به صورت جداگانه پرداخت می کنید.

سافاری دبی
غروب آفتاب بهترین زمان کویرگردی

انجام سافاری دبی در چه زمانی بهتر است؟

سافاری دبی را در هر زمانی می توان انجام داد؛ اما باید به شرایط جوی دبی هم دقت کنید تا در اوج گرما، اذیت نشوید. بهترین زمان برای استفاده از سافاری دبی فصل پاییز و زمستان است. در این فصل متقاضیان خرید تور دبی افزایش پیدا می کنند و در نتیجه، شهر دبی بسیار شلوغ می شود.

شاید با خود بگویید در فصل تابستان رزرو تور دبی را انجام می دهید تا هزینه ها کمتر و فضا خلوت تر باشد. اما اگر آفتاب سوختگی و گرمازدگی شدید شما را ناراحت می کند؛ پس بهتر است در فصل تابستان و بهار اصلا! اقدام به تهیه تور دبی و رزرو بلیط سافاری دبی نکنید. تجربه بیابان گردی در بهترین شرایط آب و هوایی با پرداخت هزینه بیشتر؛ خیلی بهتر است تا این که سافاری را با هزینه کم و بیماری تجربه کنید.

سافاری دبی
وجود فلامینگوها در نزدیکی سافاری دبی

چه تفریحات دیگری در کویر انجام می شود؟

علاوه بر مواردی که ذکر شد؛ تفریحات دیگری هم در سافاری دبی ارائه می شوند. یکی از این تفریحات شن اسکی است؛ که البته نباید آن را با اسکی روی شن اشتباه بگیرید. زیرا در شن اسکی شما 2 چوب اسکی و یک اسنوبورد خواهید داشت که مشابهت بسیاری به اسکی روی برف دارد. هزینه شن اسکی جدا از هزینه تور سافاری است.

آیا می خواهید ستاره های درخشان را به طور واضح در کویر ببینید؟ پس رصدخانه ستارگان بهترین مکان برای شما خواهد بود. ساعت ها می توانید به تماشای ستاره های چشمک زن بنشینید و ساعاتی را با لذت سپری کنید. توصیه می کنیم با پاهای بدون کفش بر روی شن های بیابان قدم بزنید (حتما در ساعات پایانی روز این کار را انجام دهید وگرنه پای شما تاول می زند).

زیپ لاین در کویر تجربه ای دیگر از هیجان روی ماسه های طلایی است که چشم اندازی بی کران از جهان نارنجی کویر را به شما نشان می دهد. پاراگلایدر هم تفریح دیگری است که می توانید خود را همانند یک شاهین یا عقاب تصور کنید. اگر عشق رانندگی در کویر را دارید می توانید با باگی سواری به عشق خود برسید.

کلام آخر

تمام سعی خود را کرده ایم تا جزئیات سافاری دبی را به شما توضیح دهیم. اما اگر خود شما شخصاً سافاری دبی را تجربه کرده اید، با اشتراک گذاری نظرات خود، در بهبود مقاله به ما کمک کنید. اگر هم می خواهید اطلاعاتی از تفریحات رایگان دبی، هتل دبی یا تور دبی به دست آورید، شماره ی 021،43000020 در دسترس شما خواهد بود.

آدرس سافاری دبی کجاست؟

سافاری دبی در منطقه الورقاء ((Al Warqa'a)) نزدیک راس الخور دبی واقع شده است

هزینه سافاری دبی چقدر است؟

هزینه سافاری دبی بسته به نوع تفریح فرق می کند، اما با خرید بلیط سافاری دبی از امکانات عمومی (ترانسفر رفت و برگشت، بلیط ورودی رایگان و ...) آن می توانید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :