زیپ لاین دبی به عنوان یکی از مهیج ترین مراکز تفریحی و گردشگری در شهر دبی شناخته می شود. می توان گفت دبی یکی از بهترین شهر های امارات متحده می باشد که توانسته با ایجاد تفریحات گوناگون طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند. سالانه بارها نام زیپ لاین دبی توسط مخاطبان در گوگل سرچ می شود. همین امر سبب شده تا ما در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل زیپ لاین دبی را به طور دقیق و جامع مورد بررسی و معرفی برای شما عزیزان قرار دهیم.

زیپ لاین دبی
هیجانی بی نظیر در زیپ لاین دبی

معرفی مراکز تفریحی و گردشگری دبی

زیپ لاین دبی از بهترین تفریحات دبی محسوب می شود که بدون شک هر فردی برای گذراندن اوقات خود با این وسیله هیجان انگیز ترغیب خواهد شد. اگر به شهر دبی سفر کرده باشید، قطعا در لیست تفریحات پیشنهاد شده نام زیپ لاین دبی را بارها شنیده اید. برای تجربه یک روز هیجان انگیز با زیپ لاین دبی، مشاهده اطلاعات کامل درباره ی آن می تواند به شما کمک بسزایی کند که پرشین هتل در این امر پیشقدم شده است.

رزرو تور دبی با یک کلیک

زیپ لاین دبی
زیپ لاین دبی، بزرگ ترین زیپ لاین جهان

معرفی زیپ لاین دبی

زیپ لاین هیجان انگیز دبی یکی از معروف ترین و محبوب ترین زیپ لاین های جهان به شمار می رود. اگر علاقه مند به تفریحات هیجان انگیز هستید، انتخاب این زیپ لاین می تواند بهترین مقصد برای تفریح و هیجان در طول سفر به حساب آید. تجربه زیپ لاین دبی به قدری آندرنالین خون شما را بالا می برد که هیچگاه در زندگی فراموش نمی کنید.

زیپ لاین دبی
معلق ماندن میان زمین و آسمان

اگر نام زیپ لاین فوق العاده دبی را در سرچ گوگل جستجو کنید، در مرحله اول صفت بلندترین زیپ لاین شهری جهان را مشاهده خواهید کرد. یک زمین فوتبال را تصور کنید؛ زیپ لاین دبی به طور تقریبی طولی بالغ بر 28 برابر این زمین را دارد. طولانی بودن زیپ لاین و سرعت بالای آن باعث شده تا نام آن را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کنند.

هتل های دبی را با بهترین قیمت رزرو کنید

زیپ لاین دبی
نحوه استفاده از زیپ لاین دبی

نحوه استفاده از زیپ لاین دبی چگونه است؟

در زیپ لاین دبی شرکت کنندگان را به یک طناب بسیار بلند و محکم می بندند. گردشگران برای استفاده از این زیپ لاین کافی است تا با راهنمایی کارکنان و متخصصان موجود، طناب را به خود متصل کرده و پس از اطمینان از تمام نکات لازم آن، رها شوند. جالب است بدانید که زیپ لاین دبی برج های دبی را به دبی مال وصل می کند.

مسیر حرکت زیپ لاین در دبی از جذاب ترین بخش های این تفریح مهیج محسوب می شود که به ایکس لاین (Xline) نیز معروف است. این زیپ لاین درست از روی دریاچه دبی مارینا رد خواهد شد؛ به گونه ای که از ارتفاعی بسیار زیاد شهر دبی و دریاچه را در زیر پایه خود مشاهده می کنید.

آشنایی با بزرگترین آکواریوم سرپوشیده در دبی

زیپ لاین دبی
لذت تفریح زیپ لاین

ارتفاع زیپ لاین دبی به طور تقریبی 170 متر از زمین فاصله دارد؛ البته این ارتفاع را تنها از محل آغاز زیپ لاین اندازه گیری کرده اند. مسافتی حدود 1 کیلومتر و سرعتی بالغ بر 80 کیلومتر بر ساعت، این زیپ لاین را به هیجان انگیز ترین و خارق العاده ترین تفریحات دنیا تبدیل می کند.

آیا زیپ لاین دبی از نظر ایمن بودن مطمئن می باشد؟

قطعا وقتی صفت بلندترین و پر سرعت ترین زیپ لاین دنیا را به زیپ لاین مهیج دبی نسبت می دهیم، خیال هر فردی از نظر امنیت آن راحت خواهد شد. اگرچه با دیدن ارتفاع و بلندی این زیپ لاین کمی ترس یا استرس در اکثر افراد دیده می شود، اما تنها پس از استفاده از آن متوجه خواهید شد که جای هیچگونه نگرانی برای شما عزیزان وجود ندارد.

زیپ لاین دبی
ایمنی بالا در زیپ لاین دبی

روزانه زیپ لاین دبی و تمام لوازم مرتبط به آن توسط متخصصان حرفه ای و با تجربه، چک می شود. از این رو می توان گفت هیچ خطری شرکت کنندگان و دوست داران هیجان را در این زیپ لاین تهدید نمی کند. ناگفته نماند که در هنگام وصل شدن به طناب های زیپ لاین کلاه ایمنی به شما داده خواهد شد که در بالای آن دوربین کوچکی قرار دارد. ثبت لحظه هایی از سفر کوتاه شرکت کنندگان توسط این دوربین انجام می شود و پس از اتمام زیپ لاین در 3 دقیقه، به ایمیلتان فرستاده خواهد شد. 

بیشتر بخوانید :
منابع :