بهترین زمان سفر به دبی را می توان یکی از اصلی ترین بخش های راهنمای سفر به دبی دانست که پیش از هر مورد دیگری، اهمیت دارد. همانطور که می دانید، دبی امروزه به یکی از شاخص ترین قطب های گردشگری در دنیا تبدیل شده است که سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند. 

زمانی که با بهترین زمان سفر به دبی آشنا شوید؛ درخواهید یافت که چقدر این اطلاعات در کیفیت سفر شما تاثیر خواهد داشت و باعث ایجاد بهترین خاطرات از این شهر شود. پس اگر از نظر زمانی دچار محدودیت نیستید و قصد دارید بهترین بهره را از سفر به دبی ببرید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در مجله گردشگری پرشین هتل به شما کمک می کنیم تا همه چیز درباره سفر به شهر دبی را بدانید.

بهترین زمان سفر به دبی
شادی کودکان در سواحل دبی

راهنمای سفر به دبی؛ همراه همیشگی شما

بهترین زمان سفر به دبی بر چه اساس تعیین می شود؟ 

بهترین زمان سفر به دبی را در نهایت خود شما تعیین خواهید کرد! شاید بپرسید یعنی چی؟ در واقع بهترین زمان سفر به دبی بر اساس معیار های گردشگران متفاوت است. به عنوان مثال برای برخی از گردشگران بهترین وقت، زمانی است که بتوان با حداقل هزینه ممکن به این شهر سفر نمود و در هزینه های سفر به دبی صرفه جویی کرد. اما برخی دیگر به دنبال آب و هوای عالی حتی در گرانی ها هستند. ما در ادامه مطلب بهترین زمان سفر برای گردشگران مختلف را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر به دبی
آب و هوا مهم ترین نکته در زمان سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی بر اساس آب و هوا

به طور کلی، دبی یک شهر گرمسیری بیابانی است که تابستان های به شدت گرم و مرطوبی دارد. به حدی که دما در تابستان های این شهر به 41 درجه در روز و 30 درجه در شب هم می رسد. بنابراین اغلب گردشگران برای سفر به دبی، چله تابستان را انتخاب نمی کنند.

بهترین هتل های دبی را بشناسید

بهترین زمان سفر به دبی
تابستان بهترین زمان سفر به دبی با قیمت ارزان

مگر آنکه به دنبال ارزانی باشند! زیرا در این فصل شهر دبی کمترین گردشگر را جذب کرده و در این صورت، هتل های بسیاری با خالی بودن ظرفیت مواجه می شوند. همین موضوع باعث می شود تا هتل ها برای فروش اتاق های خود، کاهش قیمت را انجام دهند که در نهایت می توان با حداقل هزینه ممکن، در هتل های این شهر اقامت داشت.

بهترین محله های دبی را بشناسید

بهترین زمان سفر به دبی
هوای گرم و مرطوب دبی در تابستان

سفر در بهار و تابستان

با توضیحاتی که در سطر بالا ذکر شد، خواهید دانست که برای سفری ایده آل به شهر دبی؛ باید قید تابستان را بزنید. با این حال اگر هم در تابستان قصد سفر نموده اید، قدم زدن در خیابان های شهر را فراموش کنید و به سراغ بهترین مراکز خرید در دبی بروید. همچنین مراکز سرپوشیده مانند پیست اسکی دبی یا شهربازی آی ام جی یا پارک های آبی، برای گذراندن وقت گزینه خوبی  هستند. اینگونه گرما برای شما قابل تحمل می شود و می توانید سفری خوش را تجربه کنید.

بهترین زمان سفر به دبی
انتخاب درست زمان سفر به دبی و شادی بی پایان

علاوه بر این موضوع، بهتر است تا به سراغ رزرو هتل های لوکس در این شهر بروید. چرا که هتل ها در فصل تابستان با استفاده از امکانات مجهز، استخر های خود را خنک می کنند. اینگونه می توانید بیشتر وقت خود را در هتل سپری کنید و از امکانات لوکس، بدون مزاحمت گرما برخوردار شوید.

بهترین زمان سفر به دبی
غروب آفتاب در دبی

سفر در زمستان و پاییز

می خواهید پول های خود را از دست بدهید؟ زمستان و پاییز را برای سفر به دبی انتخاب کنید! زمستان و پاییز، بدون شک بهترین زمان سفر به دبی هستند؛ چرا که آب و هوای این شهر به حد مطلوب و عالی می رسد و تردد را برای شما به راحتی ممکن می کند. همین موضوع موجب می شود تا به فصل پاییز و زمستان های‌سیزن یا گرانترین فصل سفر به دبی گفته شود.

بهترین زمان سفر به دبی
پاییز یکی از بهترین زمان های سفر به دبی

ویزای دبی را چگونه بگیریم؟

در فصل زمستان و پاییز، گردشگران بسیاری به شهر دبی سفر می کنند که همین ازدیاد گردشگر در شهر، باعث بالا رفتن قیمت ها از جمله قیمت هتل در دبی می شود. به عنوان مثال هتل های لوکس در فصل زمستان و پاییز، همواره مهمانان خود را دارند و با تکمیل ظرفیت مواجه می شوند؛ که این موضوع سسبب بالا رفتن قیمت هتل می شود.

بهترین زمان سفر به دبی
گذر از شهر دبی با هواپیما

همچنین استفاده از تفریحات دبی، در فصل زمستان و پاییز لذت بیشتری دارد. تا به حال احساس کرده اید، گرما رمق را از بدن می گیرد؟ اما در زمستان دیگر چنین شرایطی نیست و می توانید از تفریحات این شهر به راحتی استفاده کنید. به همین دلیل است که می گوییم اگر می خواهید بهترین مسافرت را داشته باشید و هزینه سفر به دبی چندان اهمیتی برای شما ندارد، زمستان و پاییز بهترین زمان سفر به دوبی هستند.

بهترین زمان سفر به دبی
پاییز و زمستان بهترین زمان سفر به دبی

ارزان ترین زمان سفر به دبی

تا اینجای مقاله متوجه شده اید که آب و هوای دبی، رابطه مستقیمی با ارزانی و یا گرانی سفر شما دارد. بنابراین هر دوی این موارد در کنار یکدیگر، می توانند اصلی ترین دلایل تعیین کننده بهترین زمان سفر به دبی باشند؛ بستگی به اولویت شما و همراهانتان دارد که سفری ایده آل را رقم می زند.

بهترین زمان سفر به دبی
کشتی های تفریحی در دریای خلیج فارس

اگر می خواهید ارزان ترین سفر به دبی را تجربه کنید، به دنبال ایام خلوت سال و یا زمانی که همه چیز قیمتی ارزان و تخفیف خورده دارد، بروید. اینگونه می توانید حتی در خرید های خود هم صرفه جویی کنید و با هزینه ای رضایت بخش، سفر خود را انجام دهید. در ادامه به شرح این موضوع بیشتر می پردازیم.

بهترین زمان سفر به دبی
جذابیت های ناتمام در کنار برج العرب دبی

معرفی تمامی سیستم حمل و نقل عمومی دبی

ایام حراجی در دبی چه فصل هایی است؟

شاید تا به حال متوجه جشنواره های دبی شده باشید و یا چیزی از این جشنواره ها به گوش شما خورده باشد. در واقع فستیوال های دبی از دهه 90 میلادی، سال 1966 آغاز شدند و تا کنون هم ادامه دارند. بیش از 6000 فروشگاه مختلف در مراکز خرید دبی، شامل این طرح هستند که شما را دعوت به یک خریدی ارزان و مقرون به صرفه می کنند.

بهترین زمان سفر به دبی
فصل حراجی در دبی

البته فستیوال های دبی تنها به خرید و مراکز خرید دبی محدود نمی شوند؛ بلکه شامل تخفیف در انواع کنسرت ها، نمایش ها، فعالیت های ورزشی و زمین های بازی هم خواهند شد. پس اگر می خواهید از ارزانی شهر دبی استفاده کنید، باید زمان دقیق برگزاری این جشنواره های را بررسی نمایید و سعی کنید تا زمان سفر خود را با این ایام هماهنگ نمایید.

بهترین زمان سفر به دبی
زمان برگزاری جشن ها، بهترین زمان سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی جهت شرکت در جشنواره های خرید

سالانه حدود 23 فستیوال خرید در شهر دبی برگزار می شود که اکثرا هم مدت زمان کوتاهی دارند. جشنواره های زمستانه، از دیگر فستیوال ها، معروف تر و بهتر می باشند که در بین گردشگران هم طرفداران بیشتری دارند. این فستیوال های زمستانه، ممکن است در سال های مختلف تفاوت تاریخ داشته باشند، اما اکثرا از روز 26 دسامبر مصادف با 5 دی ماه آغاز شده و تا 27 ژانویه مصادف با 6 بهمن ادامه دارد.

بهترین زمان سفر به دبی
جشنواره مرکز خرید دبی

در طول برگزاری این جشنواره ها، مراکز خرید تا حد امکان و تا زمانی که مشتری وجود دارد، فعالیت می کنند. بنابراین اگر از عاشقان خرید هستید، بهترین فرصت برای شما همین جشنواره ها می باشند. همچنین در روز های پایانی هر فستیوال و یا روزهای تعطیل هفته، در لوکیشن های مختلف شهر، آتش بازی و رقص و شادی انجام می شود که تماشای آن ها بسیار لذت بخش خواهد بود.

شرایط اجاره ماشین در دبی چیست؟

بهترین زمان سفر به دبی
خریدهایی ارزان در فستیوال خرید دبی

اگرهم فصل تابستان را برای سفر به دبی انتخاب کردید، پیشنهاد ما استفاده از جشنواره مخصوص تابستان است که به نام سوپرایز تابستانه معروف می باشد. این فستیوال از اواسط ماه جولای آغاز شده و تا مدت 45 روز پس از آن ادامه دارد. علاوه بر این، قدم زدن و خرید در بازار های تجاری، فرصت عالی برای فرار از هوای گرم دبی در تابستان می باشد.

بهترین زمان سفر به دبی برای استفاده از سواحل

در بخش هایی از مقاله، اشاره کوچکی به بهترین زمان استفاده از تفریحات، مراکز خرید، جاذبه های گردشگری و ... داشتیم. حال آیا به نظر شما بهترین زمان برای مراجعه به سواحل و آفتاب گرفتن چه ایامی است؟ اگر شما هم علاقه مند به ریلکس کردن در کنار دریا و روی شن های ساحل هستید، بهتر است بهترین زمان برای استفاده از این موقعیت را بدانید.

بهترین زمان سفر به دبی
بادبادک بازی در ساحل های زیبای دبی

البته که در تمام فصول سال می توان از سواحل دبی استفاده کرد، اما برای آسیب کمتر و لذت بیشتر، بهتر است تا زمان مناسبی برای مراجعه به این سواحل پیدا کنید. به عنوان مثال برخی معتقد هستند که در فصل زمستان، ساحل دریا کمی سرد است و شنا در این ایام مناسب نیست. 

فصل تابستان هم به دلیل تابش مستقیم نور خورشید روی ساحل، گرما به حد سوزناک و غیر قابل تحملی می رسد که کمتر کسی تمایل به ساحل را پیدا خواهد کرد. از این رو اگر به آفتاب گرفتن و دریا علاقه زیادی دارید، ماه های آپریل یا می که مصادف با فروردین و اردیبهشت می شود را انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به دبی
ساحل مارینا دبی با شن هایی سفید

واحد پول دبی چیست؟

بررسی دقیق تغییراتی آب و هوایی در ایام سال

تا این بخش از مقاله، تمام توضیحات برای انتخاب بهترین زمان سفر بر اساس معیار های مختلف را بیان کردیم. بازهم متوجه می شویم که تمامی معیار ها، در نهایت به آب و هوا متصل می شود. از این رو شما پیش از هر مورد دیگری، ابتدا باید آب و هوا را در نظر داشته باشید و سپس اولویت خود را بر این اساس آن پیدا کنید. اکنون قصد داریم تا به طور دقیق تر، آب و هوای شهر دبی را بررسی نماییم تا شما راحت تر ایام سفر را انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به دبی
بهترین زمان سفر به دبی از اواسط اسفند تا فروردین

ماه مارس، مصادف با اواسط اسفند تا اواسط فروردین

در ماه مارس، آب و هوای دبی به طور میانگین، گرما و رطوبت مطلوبی دارد. احتمال بارش باران هم در این ایام تنها 4 روز است که متوسط بارش آن تا 27 میلی متر می باشد. میانگین آب دریای دبی هم در این ایام به 24 درجه سانتی گراد خواهد رسید.

بهترین زمان سفر به دبی
بهترین زمان سفر به دبی را بشناسید

ماه آوریل، مصادف با اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت

در ماه آوریل دمای هوا به 32 درجه سانتی گراد می رسد که همچنان گرمای قابل تحملی دارد. رطوبت در این ایام بالا است، اما احتمال بارش باران تنها در 2 روز از ماه ممکن می باشد. دمای آب دریا هم در این ماه تفاوتی با مارس ندارد و روی 24 درجه سانتی گراد ثابت می ماند.

بهترین زمان سفر به دبی
نمایی از سواحل دبی

باید ها و نباید ها در قوانین دبی

ماه می، مصادف با اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد

میانگین دمای هوا در ماه می، تا 38 درجه هم بالا می رود که هوا به شدت گرم و مرطوب خواهد شد. احتمال بارش هم در این ماه فقط در 1 روز وجود دارد. اما با این وجود، میانگین دمای دریا به حد مطلوب می رسد و 28 درجه سانتی گراد می باشد. از این رو می توان گفت این فصل، زمان مناسبی برای شنا و آفتاب گرفتن است.

بهترین زمان سفر به دبی
آب و هوای گرم دبی در خردادماه

ماه ژوئن مصادف با اواسط خرداد تا اواسط تیر

یکی از گرم ترین ماه های سال، ماه ژوئن می باشد که دمای هوا تا 40 درجه می رسد. در این ماه احتمال بارش باران بسیار کم است و اغلب هم اتفاق نمی افتد. دمای آب دریا هم تا 31 درجه می رسد. این ماه از سال حتی شب های گرمی دارد و قدم زدن در خیابان ها را کمی مشکل می کند.

بهترین زمان سفر به دبی
رطوبت بالای هوای دبی در تیرماه

ماه جولای مصادف با اواسط تیر تا اواسط مرداد 

ماه جولای که مصادف با اواسط تیر تا اواسط ماه مرداد در ایران است، هوا تا 42 درجه هم می رسد و گرمای بیش از حدی خواهد داشت. از این رو مسافرت در این ماه اغلب به گردشگران پیشنهاد نمی شود. میانگین دمای هوا هم 32 درجه سانتی گراد است.

بهترین زمان سفر به دبی
اواسط مرداد تا اواسط شهریور؛ گرم ترین زمان سفر به دبی

ماه آگوست مصادف با اواسط مرداد تا اواسط شهریور

اوج گرمای تابستان دبی، در ماه آگوست است که از اواسط مرداد آغاز شده و تا اواسط شهریور ادامه دارد. دمای هوا در این ماه سال، 43 درجه است که حتی باعث گرما زدگی و اذیت شدن افراد خواهد شد. بنابراین تا جای ممکن سعی کنید در این ماه، سراغ پیاده روی یا ساحل دریا نروید. دمای آب دریا هم 32 درجه می باشد.

بهترین زمان سفر به دبی
غروب خورشید میان آسمان خراش های دبی

خیابان شیخ زائد دبی؛ مهد آسمان خراش ها

ماه سپتامبر مصادف با اواسط شهریور تا اواسط مهر

در ماه سپتامبر، دمای هوا رفته رفته رو به کاهش می رود، اما با این حال، همچنان بسیار گرم و طاقت فرسا می باشد. میانگین دمای هوا در این ماه، 39 درجه است و دمای آب دریا هم 32 درجه می باشد. رطوبت در این ماه بسیار بالاست و باعث اذیت می شود.

بهترین زمان سفر به دبی
بهترین زمان سفر به دبی برای ماه عسل

ماه اکتبر مصادف با اواسط مهر تا اواسط آبان

دمای هوا در ماه اکتبر به 36 درجه سانتی گراد می رسد، اما گرمای شدیدی ندارد و هوا مطلوب و مناسب است. دمای هوای دریا هم در حوالی فرودگاه حدود 30 درجه است که برای شنا، مناسب خواهد بود. اغلب گردشگران از این ماه، سفر به شهر دبی را آغاز می کنند.

بهترین زمان سفر به دبی
ویزای دبی را در مهرماه بگیرید

ماه نوامبر مصادف با اواسط آبان تا اواسط آذر

در ماه نوامبر، کاهش دمای چشم گیری در شهر دبی خواهیم داشت که دمای هوا به 30 درجه سانتی گراد می رسد. امکان بارش باران هم در این ماه 3 میلی متر می باشد. دمای آب دریا هم در ماه نوامبر به 28 درجه می رسد و باد های خنکی در حوالی ساحل می وزد.

بهترین زمان سفر به دبی
قایق های کوچک تفریحی در ماه آذر

ماه دسامبر مصادف با اواسط آذر تا اواسط دی

شما در ماه دسامبر می توانید 2 الی 3 روز شاهد بارش باران باشید. در این ماه دمای هوا به 26 درجه سانتی گراد می رسد و به نسبت مطلوب و خنک است. اما رطوبت بسیار بالایی دارد. دمای هوای دریا هم 24 درجه خواهد بود که با وزش باد های خنک، بسیار لذت بخش می باشد.

بهترین زمان سفر به دبی
بارش باران در دی ماه دبی

ماه ژانویه مصادف با اواسط دی تا اواسط بهمن

در ماه ژانویه، میانگین 10 میلی لیتر بارش باران اتفاق می افتاد و دمای هوای به 24 درجه سانتی گراد می رسد. البته شما در این ماه تنها 2 روز تالی 3 روز شاهد بارش باران خواهید بود. اما هوا بسیار عالی و متعادل است. شاید باور نکنید، اما در سال 2008 در همین ماه، 110 میلی لیتر باران تنها در 24 ساعت بر شهر دبی بارید. دمای آب دریا در ژانویه هم 22 درجه است.

بهترین زمان سفر به دبی
اواسط بهمن تا اواسط اسفند برترین زمان سفر به دبی

ماه فوریه مصادف با اواسط بهمن تا اواسط اسفند

آخرین ماه سال شمسی، مصادف با سومین ماه میلادی، دارای 25 درجه سانتی گراد در شهر دبی است. در این ماه شما، شاهد بیشترین درصد بارش باران خواهید بود. چیزی بالغ بر 35 میلی لیتر باران. دمای آب دریا هم در این ماه به 22 درجه سانتی گراد می رسد.

بهترین زمان سفر به دبی
به اعتبار پاسپورت دقت کنید

اعتبار پاسپورت برای سفر به دبی چقدر باید باشد؟

حداقل اعتبار پاسپورت برای یک ایرانی 5 سال می باشد. بنابراین حتما پیش از سفر به دبی، اعتبار پاسپورت خود و تاریخ انقضای آن را چک کنید. در صورت به اتمام رسیدن تاریخ، سریعا برای تمدید آن اقدام کنید تا بتوانید در زمان مشخص و دلخواه خود، به شهر دبی سفر کنید.

بهترین زمان سفر به دبی
قیمت های متفاوت تور دبی در زمان های مختلف

آیا قیمت سفر به دبی با تور متفاوت است؟

یکی از راه های سفر به دبی، رزرو تور دبی است که اغلب از سمت گردشگران هم محبوبیت بیشتری دارد. در واقع قیمت تور دبی نسبت به رزرو تک هتل و پرواز، بسیار مناسب تر خواهد بود. پرشین هتل جهت رزرو انواع تور های دبی، هتل دبی و تفریحات دبی به شما کمک می کند. اگر می خواهید سفری ایده آل با بهترین هزینه را تجربه کنید، با کارشناسان این سایت ( 021،43000020 ) ارتباط برقرار نمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :