باغ گل دبی یا باغ معجزه دبی یکی از جاهای دیدنی دبی است که بسیاری از گردشگران مشتاق هستند آن را از نزدیک ببینند. برای بازدید از این بهشت زیبا در شهر دبی باید به خیابان البرشا دبی مراجعه کنید. تصور کنید در یک بهشت قدم می زنید و انواعی از گل های مختلف را می بوئید. ضمن این که می توانید ماکت هایی از شخصیت های کارتونی را مشاهده کنید. در این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل قصد داریم شما را با باغ گل دبی بیشتر آشنا نماییم در ادامه همراه پرشین هتل باشید.

باغ معجزه دبی یکی از بزرگ ترین باغ های گل در جهان است. شاید تصور کنید در یک شهر با آب و هوای گرم چگونه گل های مختلف رشد می کنند؟ برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که بیشتر گل های استفاده شده در باغ گل دبی، سازگار با محیط و آب و هوای شهر دبی هستند. از نکته های مهم درباره باغ گل معجزه دبی، ثبت شدن آن در کتاب رکورد گینس به عنوان بزرگ ترین باغ گل دنیا است.

باغ گل دبی
نماد برج خلیفه در باغ گل دبی

با برترین مکان های تفریحی و گردشگری دبی آشنا شوید

سال ساخت و هزینه میراکل گاردن دبی

یکی از جذابیت های باغ گل دبی آغاز به ساخت آن در زمان 14 فوریه 2013 (روز عشق) است. پس از استارت خوردن این باغ زیبا، بعد از 3 سال تلاش و زحمت، در سال 2016 با حضور 2 میلیون بازدید کننده افتتاح شد. در ابتدای سال 2016 باغ گل معجزه دبی به قدری جذاب و زیبا بود که توانست لقب بزرگ ترین باغ گل جهان را از آن خود کند.

​​باغ گل دبی
شخصیت های کارتونی میراکل گاردن دبی

یکی دیگر از ویژگی های باغ گل معجزه دبی این بود که تا 30 روز، جشن افتتاحیه آن ادامه داشت. بد نیست بدانید که پروژه میراکل گاردن دبی توسط شرکت آکار (Akar) طراحی و ساخته شده است. شرکت آکار « Akar» در زمینه کشاورزی و محوطه سازی فعالیت بسیار گسترده ای دارد.

نام مالک پروژه و کسی که هزینه ساخت باغ معجزه دبی را پرداخت کرده؛ «عبدالناصر رحال» بوده است. «عبدالناصر رحال» با پرداخت هزینه ای بالغ بر 40 میلیون دلار میراکل گاردن دبی را ساخت. در این باغ 45 میلیون گونه گیاهی در 72 هزار متر مربع مساحت وجود دارد که در فصل تابستان تعداد آن ها تغییر می کند. چون در فصل تابستان باغ گل معجزه دبی تعطیل می شود و گل ها و گیاهان دوباره کاشته می شوند.

​​باغ گل دبی
تصاویر جذاب از باغ گل دبی

رزرو هتل دبی با کمترین قیمت

طراحی باغ گل دبی

در طراحی باغ گل معجزه دبی، تمامی جزئیات با دقت بسیاری چیده شده اند. این طراحی به گونه ای است که شما تصویری 3 بعدی از باغ میراکل دبی را خواهید دید. استفاه از تپه های کوچک و بزرگ، ماکت ها و برج های مختلف که با گل آراسته شده اند، سبب شده تا چنین تصویر زنده ای خلق گردد.

همین پوشش گیاهی در بین خودرو ها و برج ها باعث شده جاذبه هایی تودرتو در محوطه باغ گل دبی ایجاد شده تا چشم ببینده خسته نشود. با تمامی این زیبایی ها، نبود پروانه در باغ گل اشتباهی فاحش است؛ اما باغ گل معجزه دبی یک باغ بزرگ از پروانه های رنگارنگ دارد که در فضایی مجزا نگهدای می شوند.

​​باغ گل دبی
گونه های گیاهی مختلف در باغ معجزه دبی

جزئیات باغ معجزه دبی

باغ میراکل دبی یا همان باغ معجزه دبی بیش از 71 هزار متر مربع مساحت دارد. تنوع بسیار بالای گل ها و گیاهان، مکان های تفریحی و ... باعث شده تا انتخاب دیگر مکان های تفریحی دبی کمی سخت باشد. یکی از مهم ترین نکته ها درباره باغ گل دبی این است که هیچ حشره ای شما را اذیت نمی کند.

رزرو تور دبی با داغ ترین تخفیف ها

در باغ معجزه دبی 45 میلیون گونه گیاهی مختلف زندگی می کنند. بدون آن که یک زنبور یا حشره در فضای آن ببینید. رنگ آمیزی گل ها به قدری در این باغ زیباست که هوش از سر شما می برد. علاوه بر این موضوع پتانسیل بالای باغ معجزه دبی سبب شده تا همتراز باغ عجایب باستانی باشد. طبق انتشار یکی از روزنامه های انگلیس، با بالاترین رای؛ باغ میراکل دبی جانشین باغ های آویزان بابیلون (باغ های افسانه ای در بابل) به صورت مدرن شده است.

​​باغ گل دبی
جذابیت های کودکانه در باغ میراکل دبی

شرح جاذبه و قسمت‌های مختلف باغ گل دبی

با این که خود باغ معجزه دبی به تنهایی، جاذبه ای شگرف محسوب می شود؛ اما نمی توان از دیدنی هایی که در اطراف آن طراحی شده چشم پوشی کرد. یکی از این شگفتی ها باغ پروانه ها بوده که در مجاورت باغ گل دبی واقع شده است. در ادامه به شرح دیگر قسمت های میراکل گاردن دبی و باغ پروانه ها می پردازیم.

باغ گل‌ها

در محوطه اصلی باغ گل دبی، یک باغ کوچک تر که شبیه بوستان می باشد دیده می شود. این پارک که مملو از گل های زیبا و رنگارنگ است که در هر قسمت به شکل خاصی کاشته شده اند. علاوه بر هزینه ی 20 میلیون دلاری، 11 میلیون دلار دیگر برای کاشتن گل ها و طراحی آن ها صرف شده است.

​​باغ گل دبی
بانوی معلق در میراکل گاردن دبی

معرفی لوکس ترین تفریحات دبی تا ارزان ترین

یکی دیگر از ویژگی های باغ معجزه دبی، وجود گیاهان دارویی است. 199 گیاه دارویی مختلف از کشورهای گوناگون به میراکل گاردن دبی آورده شده اند. هر کدام از این داروهای گیاهی؛ خاصیت منحصر به خود را داشته و چه بسی که خاصیت شفابخش داشته باشند. تمامی این گیاهان دارویی در قسمتی مخصوص، به دید عموم گردشگران درآمده اند. لازم به ذکر است اگر هرسال شما به باغ معجزه دبی بروید، باز هم جدید ترین گل ها را خواهید دید.

​​باغ گل دبی
جشنواره گل ها در طبیعتی بکر

باغ پروانه‌ها

همانطور که در بالا اشاره کردیم، باغ پروانه ها در مجاورت باغ گل دبی قرار دارد. این باغ 1800 متر مربع از میراکل گاردن دبی را به خود اختصاص داده است. مشاهده بیش از هزاران گونه پروانه متنوع همراه با رنگ های های زیبا، مسلماً چشمان شما را به خود خیره خواهد کرد. حدود 15 هزار گونه پروانه بیش از 25 کشور گوناگون دنیا در این باغ حضور دارند.

باغ گل دبی
باغ پروانه های دبی

باغ پروانه ها از 9 گنبد به صورت سرپوشیده طراحی شده تا پروانه ها در فضا پراکنده نشوند. تمامی 9 گنبد از جنس پلاستیک هستند و محل زندگی پروانه ها می باشند. زمانی که شما به این گنبد ها نگاهی بیاندازید، تصور یک مسجد را خواهید داشت. توجه داشته باشید که در زمان بازدید از باغ پروانه های دبی، تنها 300 نفر اجازه ورود دارند.

معرفی فستیوال های دبی

دلیل این مسئله هم جلوگیری از ادحام جمعیت است تا آسیبی متوجه پروانه ها نشود. در طراحی این باغ تمامی وسایل و چیدمان ها، حول محور پروانه بوده تا پروانه ها زندگی راحت تری داشته باشند. دکوراسیون داخلی، جایگذاری گل ها در وسایل های مختلف و ... تماماً شبیه پروانه ها چیده و طراحی شده اند.

باغ گل دبی
دهکده اسمورفی در میراکل گاردن دبی

دهکده اسمورف ها و مزرعه آفتابگردان

یکی دیگر از بخش های جذاب در باغ گل دبی، دهکده اسمورف ها است. در دهکده اسمورف ها تمامی شخصیت های کارتونی با گل های زیبا و خانه های قارچی شکل دیده می شوند. مزرعه آفتاب گردان نیز با وجود هزاران گل آفتابگردان مکان دیگری برای بازدید از میراکل گاردن دبی یا همان باغ معجزه دبی است.

باغ گل دبی
مزرعه آفتابگردان باغ معجزه دبی

ساعت گل، هواپیمای امارات A380

ساعت گل در این باغ به شکل دیگری به نمایش در می آید که تمامی قطعات آن از ایالات متحده آمریکا آورده شده؛ ضمن این که طراحی این ساعت گل 15 متری توسط طراحان اماراتی انجام شده است. در یک بخش دیگر باغ گل دبی هواپیمای امارات (A380) را مشاهده خواهید کرد که در 2 طبقه بنا شده و با گل تزئین شده است.

​​باغ گل دبی
نمایی از هواپیمای امارات

پیست اسکی دبی و تجربه برف بازی در دل کویر

منطقه بازی برای کودکان

در میراکل گاردن دبی (باغ معجزه دبی) یک قسمت مخصوص کودکان طراحی شده تا کودکان هم لذت بیشتری از سفر به میراکل گاردن دبی ببرند. در این قسمت وسایل مخصوص بازی برای کودکان با طراحی گل وجود دارد. ضمن این که والدین می توانند به راحتی کودکان خود را در این منطقه بگذارند تا مشغول بازی شوند.

​​باغ گل دبی
اشکال مختلف باغ گل دبی

حوض کوچک ماهی‌ها

تا بدین جای مطلب با باغ گل ها، گیاهان دارویی، باغ پروانه ها و منطقه بازی مخصوص کودکان در میراکل گاردن دبی آشنا شده اید. حال نوبت به معرفی حوض های کوچک ماهی رسیده که جذابیتی دوچندان به باغ گل دبی داده است. 3 حوض کوچک ماهی در باغ گل معجزه دبی تعبیه شده تا مراجعه کنندگان با دیدن ماهی های کوچک؛ و نشستن کنار حوض ماهی ها لذت وافری ببرند.

سافاری دبی و تفریحاتی متنوع

باغ گل دبی
نمای دیگری از حوضچه باغ معجزه دبی

فروشگاه خرید سوغات

علاوه بر قسمت های مختلف باغ گل دبی؛ یک قسمت به فروشگاه و خرید سوغاتی اختصاص داده شده است. با وجود این فروشگاه گردشگران می توانند تمامی محصولات طبیعی و زینتی، سوغات دبی و ... را تهیه کنند. نکته جالب توجه این که تمامی صنایع دستی و سوغات موجود در این فروشگاه به سبک گل و پروانه می باشند. در فروشگاه باغ میراکل دبی تمامی قیمت ها کمی گران تر از بیرون است؛ اما مسلماً تهیه یک هدیه بی نظیر از این باغ، بسیار می ارزد.

​​باغ گل دبی
طراحی جذاب باغ معجزه دبی

باغ گل دبی چه امکاناتی دارد؟

یکی از مهم ترین امکانات میراکل گاردن دبی (باغ معجزه دبی)، پارکینگ آن است که شامل پارکینگ همگانی، پارکینگ خصوصی و وی آی پی می شود. از دیگر امکانات موجود در میراکل گاردن دبی می توان به فضاهایی برای نشستن و رفع خستگی اشاره کرد. ضمن این که مراجعه کنندگان مسلمان می توانند از وضوخانه و نمازخانه باغ گل دبی استفاده نمایند.

از دیگر امکانات باغ میراکل دبی، سرویس بهداشتی؛ اتاق نگهبانی و کمک های اولیه به صورت اورژانسی و ... است. جانبازان و معلولین محترم نیز می توانند در زمان بازدید باغ گل معجزه دبی؛ از خدمات ویلچر بهره مند شوند. اگر در هر صورتی احساس گرسنگی و تشنگی به شما غالب شد، می توانید از رستوران ها و کافی شاپ های موجود در میراکل گاردن دبی استفاده نمایید.

​​باغ گل دبی
ساعت گل با ارتفاع 15 متر

صفر تاصد جزایر مصنوعی دبی

بهترین زمان بازدید از باغ گل معجزه دبی

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم، میراکل گاردن دبی در فصل تابستان از 15 خرداد تا 15 شهریور به دلیل کاشت مجدد گل، تعطیل است. این بدان معنی بوده که نمی توانید در این مدت، از باغ گل معجزه دبی دیدن کنید. ضمن این که با مراجعه به سایت اصلی (https://www.dubaimiraclegarden.com/) خود باغ معجزه دبی، از تعطیلی ها و برنامه های آن می توانید با خبر شوید.

بهترین زمان بازدید از باغ معجزه دبی، فصل بهار است. در این فصل شهر دبی از آب و هوایی فوق العاده مطبوع برخوردار بوده که زیبایی باغ میراکل دبی هم به لذت آن می افزاید. اما به این نکته توجه داشته باشید که هرچه به اواخر فصل بهار نزدیک شوید، امکان بازدید از این مکان به دلیل گرمی هوا، دشوار خواهد بود.

​​باغ گل دبی
پیچیدن عطر گل ها در فضای باغ

فصل تابستان به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا هم آب و هوای دبی بسیار گرم بوده و هم این که باغ معجزه دبی تعطیل است. یکی دیگر از بهترین فصول برای دیدن میراکل گاردن دبی، فصل پاییز می باشد. هرچند در برخی از روزهای پاییز ممکن است این مجموعه تعطیل باشد؛ اما بیشتر مواقع به خصوص اواخر پاییز آماده پذیرش گردشگران خواهد بود.

​​باغ گل دبی
خرس دوس داشتنی در میراکل گاردن دبی

آکواریوم دبی کجاست؟

عالی ترین و بهترین زمان بازدید از باغ گل دبی؛ فصل زمستان است. در فصل زمستان هم آب و هوای دبی عالی بوده؛ هم این که اوج زیبایی میراکل گاردن دبی به دلیل شادابی گل ها در همین فصل می باشد. البته به این موضع دقت کنید که اوج شلوغی شهر دبی و جاذبه های آن هم در فصل زمستان است.

​​باغ گل دبی
مکان های طراحی شده برای عبور و مرور

قیمت بلیط میراکل گاردن دبی

قیمت بلیط میراکل گاردن دبی برای هر رده سنتی فرق می کند. ضمن این که بخش های مختلف نیز هم دارای هزینه هستند و باید بلیط آن بخش ها هم تهیه شود. در ادامه با حدود قیمت بلیط میراکل گاردن دبی آشنا خواهید شد. هزینه ورودی باغ گل دبی برای هر شخص 42 درهم ( حدود 280 هزار تومان) و برای باغ پروانه ها 52 درهم ( حدود 350 هزار تومان) است. قیمت بلیط میراکل گاردن دبی برای کودکان 32 درهم ( حدود 210 هزار تومان) خواهد بود. ضمن این که کودکان زیر 2 سال مشمول هزینه ورودی باغ گل دبی نمی شوند.

​​باغ گل دبی
مجسمه های مختلف در باغ گل دبی

آدرس میراکل گاردن دبی

امارات متحده عربی، دبی، دبیلند؛ خیابان البرشا، خیابان سوم، جنوب خیابان البرشا

چگونه به باغ گل دبی برویم؟

دسترسی با متروی دبی : شما با سوار شدن خط قرمز قطار شهری دبی باید در ایستگاه مترو مرکز خرید امارات پیاده شوید.

​​باغ گل دبی
نمای دیگر از میراکل گاردن دبی

دسترسی با تاکسی دبی : تمامی تاکسی های دبی و تاکسی های اینترنتی دبی مانند اوبر و کریم شما را از هر گوشه شهر به باغ گل دبی می رسانند.

دسترسی با اتوبوس دبی : اتوبوس های برقی یا (RTA) دبی با خط 105 شما را به میراکل گاردن دبی می رسانند که در حال حاضر، آماده خدمت رسانی نیست.

​​باغ گل دبی
بچه فیل ها در باغ گل معجزه دبی

ساعت کار باغ معجزه دبی

در تمامی فصول غیر از تابستان ساعت کاری باغ معجزه دبی از 9 صبح تا 18 عصر است. ضمن این که در روزهای تعطیل و تعطیلات رسمی ساعت کاری این باغ زیبا از 9 صبح تا 11 شب خواهد بود.
نکته قابل توجه : حتماً قبل از مراجعه به این باغ، ساعت و روزهای بازدید از آن را چک نمایید تا دچار مشکلات نشوید.

​​باغ گل دبی
تصاویر نمادین در میراکل گاردن دبی

قوانین میراکل گاردن دبی

1-با تهیه بلیط فقط 1 بار اجازه ورود خواهید داشت.
2-دوربین های حرفه ای و هلی شات از موارد ممنوعه در داخل باغ هستند.
3-عکاسی حرفه ای از جمله نامزدی، عروسی، مدلینگ، تبلیغات تلویزیونی و رویدادهای دیگر نیاز به تایید قبلی از دفتر مدیریت میراکل گاردن دبی دارد.
4-زمان بازگشایی و خروج از باغ گل دبی باید به شدت رعایت گردد.

​​باغ گل دبی
معابر مخصوص ورود و خروج


5-حتماً از مکان های تعبیه شده، گذرگاه ها و خروجی های های مشخص شده، ورود و خروج نمایید.
6- به هیچ وجه نباید از باغ گل دبی، گل بچینید.
7- ورود انواع حیوانات خانگی، اسنوبورد، اسکوتر، توپ و خودرو به داخل باغ معجزه دبی ممنوع است.
8-به پا کردن آتش و کباب کردن غذا در باغ معجزه دبی ممنوع می باشد.
9-نباید در داخل باغ معجزه دبی مشغول خوردن و نوشیدن شوید.

​​باغ گل دبی
معبر چتر در باغ معجزه دبی

10-حتماً در مکان های طراحی شده برای نشستن استفاده فرمایید.
11- دستورات پلیس امنیتی باغ باید بلافاصله اجرا شود.
12-زباله های خود را حتما در سطل های مخصوص بیاندازید.
13- مدیریت باغ معجزه دبی حق دارد در صورت تهدید شمردن برخی افراد برای گل ها یا رفتار آن ها برای گردشگران، آن ها را اخراج کند.
14- مسئولیت تمامی سهل انگاری ها و خسارات وارد شده به باغ گل دبی متوجه فرد خاطی و همراهان وی می باشد.

بیشتر بخوانید :
منابع :