اتوبوس دبی از جمله حمل و نقل عمومی بسیار حائز اهمیت در شهر دبی می باشد. اکثر گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند، فاقد خودروی شخصی هستند و می بایستی برای تردد در شهر از سیستم حمل و نقل عمومی دبی استفاده نمایند. همین امر موجب شد تا در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل یکی از مهم ترین سیستم های حمل و نقل عمومی در دبی را به شما معرفی کنیم.

اتوبوس دبی به صورت دریایی و همینطور اتوبوس های معمولی در اختیار گردشگران و شهروندان عزیز قرار دارد. با وجود اتوبوس های متعدد در سطح شهر دیگر جای نگرانی به منظور تردد در شهر برای گردشگران عزیز وجود نخواهد داشت. زیرا شما می توانید به راحتی و تنها با تهیه کارت ها و بلیط های لازمه، از این حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

شرایط اجاره خودرو در دبی چیست؟

اتوبوس دبی
اتوبوس دبی به سمت جمیرا

معرفی راهنمای مسافر دبی

اتوبوس های دریایی در دبی چیست؟

شاید شنیدن کلمه اتوبوس های دریایی در بین اتوبوس دبی کمی عجیب به نظر رسد و یا شما را با این سوال واجه کند که اتوبوس دریایی چیست؟ می توان گفت اتوبوس دریایی یکی از پیشرفت های دبی در زمینه صنعت حمل و نقل عمومی محسوب می شود که امروزه تردد در شهر را بسیار آسان ساخته است.

واحد پول دبی چیست؟

اتوبوس دبی
اتوبوس های هاپ آن و هاپ آف در دبی

شکل اتوبوس های دریایی دبی با دیگر اتوبوس دبی متفاوت است. این اتوبوس ها ساختاری شبیه به ماهی را دارند که در نوع خود بسیار جذاب و دوست داشتنی می باشند. در این اتوبوس ها تمامی امکانات مورد نیاز برای یک سفر کوتاه در سطح شهر فراهم شده است. سیستم تهویه هوا، صندلی های استاندارد و راحت، سیستم ضربه گیر لرزش کمتر اتوبوس و.... از جمله امکانات در این اتوبوس ها هستند.

ویزای دبی چند روزه صادر می شود؟

اتوبوس دبی
گشت های شهری با اتوبوس دبی

آشنایی با خیابان شیخ زائد دبی

برای سوار شدن بر اتوبوس دریایی دبی می بایستی در ابتدا ایستگاه های این اتوبوس ها را بشناسید و سپس به آن ها مراجعه نمایید. منطقه مارینا دبی، منطقه دیره، منطقه بر دبی و .... از جمله مناطقی هستند که ایستگاه های اتوبوس های دریایی در آن ها موجود می باشد.

اتوبوس دبی
اتوبوس شهربازی دبی

اطالاعاتی درباره اتوبوس های معمولی دبی

همانطور که گفته شد اتوبوس محبوب دبی اهمیت بالایی برای شهروندان و مخصوصا گردشگران دارد. اتوبوس های دریایی تنها بخشی از سیستم حمل و نقل اتوبوس رانی دبی محسوب می شود. اتوبوس های معمولی همچنان آماده خدمت رسانی به تمامی شما عزیزان در شهر دوست داشتنی و پر جاذبه دبی می باشند.

رزرو هتل دبی با تخفیف

اتوبوس دبی
خطوط اتوبوسرانی دبی

در دبی یک ناوگان بزرگ متشکل از 1.518 اتوبوس ایجاد شده است که خط های مختلف با اتوبوس های متنوع در حال فعالیت در این قسمت هستند. می توان گفت امکانات و خدمات این اتوبوس ها بسیار زیاد می باشد که راحتی را برای شما از هر لحاظ فراهم می کند. حدود 119 خط داخلی با مبدا و مقصد مترو های شهر در حمل و نقل عمومی اتوبوس رانی فعالیت می نمایند.

تور دبی را با یک کلیک رزرو کنید

اتوبوس دبی
اتوبوس های تفریحی در دبی

اتوبوس دبی در خط های بین شهری نیز بسیار زیاد می باشد که حدودا 62 خط داخلی و 8 خط سریع درحال تردد در این بخش است. طبق تحقیقات پرشین هتل 82 درصد از منطقه های شهر دبی تحت پوشش مدرن ترین اتوبوس های دبی می باشند. جالب است بدانید بیشترین تردد با حمل نقل عمومی توسط اتوبوس های این شهر است، زیرا روزانه حدود 369248 مسافر در شهر جابه جا می شوند.

بیشتر بخوانید :
منابع :