فرودگاه یزد با عنوان فرودگاه شهید صدوقی شهرت دارد که جزء ترمینال های هوایی مهم ایران به شمار می رود. این فرودگاه در سال 1348 احداث گردید و دارای  ارتفاع 1230 متر از سطح دریا می باشد. همچنین در زمین‌های مسطحی به مساحت 575 هکتار قرار گرفته است.

فرودگاه یزد و موقعیت مکانی آن

فرودگاه یزد یا همان فرودگاه شهید صدوقی در غرب این شهر و نزدیکی دهستان فجر وجود داشته و 10 کیلومتر نیز تا یزد فاصله دارد. این فرودگاه شهر یزد از شرق به بلوار آزادگان، از سمت شمال به ایستگاه فرعی راه‌ آهن و شهر شاهدیه، از غرب‌ و‌ جنوب‌ غربی به جاده کنارگذر یزد، از جنوب شرق به جاده خضرآباد، دارای دسترسی می باشد.

درباره راهنمای مسافر یزد بیشتر بدانید

فرودگاه یزد چند صباحی است که به یکی از پر ترافیک ترین فرودگاه های ایران مبدل شده، چرا که روزانه گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند و خواهان دیدن اماکن گردشگری یزد هستند. این مجموعه دارای 2 ترمینال و دهمین فرودگاه شلوغ کشور است.

فرودگاه شهید صدوقی مجوز رسمی برای پرواز های مسافر بری داخلی و باربری را دارد. ناگفته نماند مانور های هوایی نظامی ارتش و سپاه به علت موقعیت عالی جغرافیایی و ژئوفیزیکی یزد نیز در این مکان صورت می گیرد. احتمال آن که فرودگاه یزد برای آموزش های هوانوردی تبدیل شود، زیاد می باشد.

این فرودگاه، سالانه 550.000 مسافر در 6000 پرواز جا به جا می کند. به علت تردد زیاد فرودگاه شهید صدوقی، پرواز های بیشتری برای آن درآینده پیش بینی شده است. مسؤولین همواره می کوشند تا شرایط بهتری را برای این مجموعه به وجود آورند تا مردم برای سفر به یزد وضعیت مناسب تری داشته باشند.

معرفی حمل و نقل عمومی در یزد 

کدام شرکت های هواپیمایی به فرودگاه یزد پرواز دارند؟

شرکت های هواپیمایی که به فرودگاه شهید صدوقی پرواز دارند از قبیل، شرکت هواپیمایی ایران ایر، شرکت هواپیمایی آتا، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی زاگرس، شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، شرکت هواپیمایی کیش ایر، هواپیمایی نفت ایران و تابان هستند.
 
فرودگاه شهر یزد دارای مسیر های پروازی، به شهر های تهران، مشهد، تبریز، اهواز، بندرعباس، اصفهان و شیراز می باشد. معمولا شهر تهران و مشهد پرواز های بیشتری دارند. روزانه به‌ صورت میانگین 3 پرواز به مقصد تهران از فرودگاه بلند شده و در هفته به‌ طور متوسط 6 پرواز به مقصد فرودگاه هاشمی ‌نژاد شهر مشهد از فرودگاه شهید صدوقی یزد انجام می‌ شوند.

آتشکده زرتشتی یزد، آتشی 1500 ساله

امکانات و خدمات فرودگاه شهید صدوقی شهر یزد

امکانات و خدمات فرودگاه بزرگ یزد همانند، پارکینگ اختصاصی برای مسافران، آسانسور و بالا بر، چرخ حمل بار، رستوران، کافی شاپ، نماز خانه، فروشگاه برای خرید سوغاتی، خدمات بانکی، خدمات تلفن شهری، بین‌شهری و خارجی، خدمات 24 ساعته اورژانس

و خدمات باربری، خدمات مخصوص افراد ناتوان و کم ‌توان، اینترنت رایگان در همه نقاط ترمینال، خدمات تاکسی های بین شهری و شهری، دفاتر نمایندگی شرکت‌های هواپیمایی، باجه‌ های راهنمای مسافر، خدمات بسته ‌بندی ‌بار، اشیاء گمشده است. گردشگران با وجود این امکانات با خیال راحت به یزد سفر می کنند.

گردشگران با مراجعه به سایت پرشین هتل از اطلاعات بیشتر فرودگاه شهید صدوقی و مزیت های آن می توانند آگاهی بیشتری کسب نمایند. عکس ها، آدرس این مکان در سایت پرشین هتل قابل دسترس خواهد بود. گردشگران در این سایت با چند کلیک ساده و تخفیفات ویژه قادراند تور یزد را با قیمت های استثنائی دریافت نمایند.

بیشتر بخوانید :
منابع :