تفاوت هتل داریوش کیش با هتل ترنج کیش در خیلی از موارد وجود دارد. اولین تفاوتی که بین این هتل های کیش به چالش کشیده می شود در سبک معماری آن ها است. معماری هتل داریوش کیش برگرفته از الگوی تخت جمشید شیراز بوده و نمایی از قصر شاهان هخامنشی را در ابعاد کوچکتر به نمایش گذاشته است. این هتل با سبک معماری های سنتی و مجسمه های پاسارگاد تفاوتی زیادی را در خود ایجاد کرده است.

تفاوت هتل داریوش کیش
لابی مجلل هتل داریوش کیش

تفاوت هتل داریوش کیش با هتل ترنج  کیش در معماری

تفاوت هتل داریوش کیش با هتل ترنج کیش از نظر معماری زمین تا آسمان است. در معماری هتل داریوش، می توان به سازه های نمادین و ظرافت های معماری باستان اشاره کرد که در گوشه گوشه نمای بیرونی و داخلی آن ها به کار برده شده و بناهایی با شکوه را به رخ می کشد.

هتل داریوش کیش با ستون های سنگی، تجسمی از سرباز های هخامنشی و تندیس های دوسری که نماد حیوانی از چند نژاد مختلف دارند را بر سر ستون های هتل گذاشته است. همین امر سبب شده است تا هتل داریوش در رأس هتل های جزیره دیدنی کیش خود نمایی کند و اصالتی با پیشینه ای استوار را بیانگر باشد.

تفاوت هتل داریوش کیش
تفاوت هتل داریوش کیش در تزئینات داخلی با  دیگر هتل های کیش

تفاوت هتل داریوش کیش با هتل ترنج می تواند در شکل ظاهری آن ها باشد. هتل ترنج کیش یک هتل دریایی بوده که طرح بته جقه را از خود به نمایش گذاشته است. این طرح نمادی از سنت کشورمان ایران می باشد که استواری ایران در برابر مشکلات را روایت می کند. اما هتل داریوش کیش به خاطر کاربرد رنگ طلایی در ستون های زیبا و سنگی اش و طرح و نقش شاهان هخامنشی، معماری قوی تری نسبت به هتل ترنج کیش دارد. 

از دیگر تفاوت های هتل داریوش کیش با هتل ترنج، شاخصه های مهمی در طبقات ساختمانی آن است که در هتل ترنج کیش این نوع طرح وجود ندارد. هتل داریوش ساحلی بوده و هتل ترنج دریایی. هتل ترنج کیش بر روی آب های خلیج فارس ساخته شده و ساختمان هایی با بالکن چوبی دارد. تمامی سوئیت های هتل دریایی ترنج کیش به امکانات بسیار خوبی تجهیز می باشند.

تفاوت هتل داریوش کیش
نمادی از ستون های سنگی پاسارگاد در تزئینات داخلی هتل داریوش کیش

تفاوتی در چشم انداز پنجره های هتل داریوش با ترنج وجود دارد. برای مثال برخی ار پنجره های هتل داریوش رو به باغ و دریا می باشد. اما پنجره اتاق های هتل ترنج رو به دریا،  رو به غروب خورشید و خود هتل ( رو به ترنج ) گشوده می شود. تفاوت قیمتی در اتاق ها با توجه به چشم انداز های آنان نیز اعمال می شود.

تفاوت هتل داریوش کیش و هتل ترنج کیش در سوئیت ها و رستوران ها

تفاوت دیگر هتل داریوش با هتل ترنج در سبک و تعداد اتاق های آن ها نیز می باشد. تعداد اتاق های هتل داریوش به 190 باب می رسد که هر کدام متراژی مختلف دارند. برخی از اتاق های داریوش در محوطه هتل بنا شده اند که کابانا نام دارند.

تفاوت هتل داریوش کیش
نمای دیگری از لابی و تفاوت معماری هتل داریوش کیش

اتاق های هتل ترنج، 100 سوئیت ویلایی می باشد که بر روی اسکلتی چوبی قرار گرفته اند. متراژ این اتاق ها 40 متر، 60 متر و 120 متر بوده که به ترتیب سوئیت های فلت، سوئیت 1 خوابه رویال و سوئیت 2 خوابه رویال و سوئیت امپریال را تشکیل می دهد.

تفاوت ویژه ای که هتل داریوش با هتل 5 ستاره ترنج دارد در تعداد رستوران ها و کافی شاپ نیز می باشد، هتل داریوش از 2 رستوران و 3 کافی شاپ برخوردار است که این امر در هتل ترنج 3 رستوران و 2 کافی شاپ می باشد. از لحاظ کیفیت غذایی این هتل تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما در قیمت های آن ها تفاوتی وجود دارد. زیرا غذاهای هتل ترنج نسبت به هتل داریوش گرانتر می باشد.

تفاوت هتل داریوش کیش
نمایی از ستون های سنگی در نمای خارجی هتل داریوش کیش

 

تفاوت در کافی شاپ های این هتل ها می تواند در قیمت ها و محیطی باشد که میز و صندلی ها در آن قرار گرفته اند. قیمت هایی که باید برای خوردن نوشیدنی، کیک و بستنی در کافی شاپ های هتل ترنج پرداخت بسی گرانتر از کافی شاپ های هتل داریوش می باشد. سبک چیدمان و دکوراسیون در آن ها بسیار متفاوت است. اما در نوع سرویس دهی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

تفاوت هتل داریوش کیش و هتل ترنج در قیمت رزرو اتاق ها

قیمت اتاق های هتل داریوش نسبت به اتاق های هتل ترنج بسیار متفاوت است. چرا که اتاق های هتل داریوش همانند دیگر هتل های کیش، بر روی خشکی قرار دارند اما اتاق های هتل ترنج بر روی آب ساخته شده اند.

هر فرد رزرو کننده در ترنج می تواند از بالکن اتاق یا پنجره اتاق خود به بیرون شیرجه زده و درون آب های خلیج فارس غوطه ور شود. اما افرادی که هتل داریوش را برای اقامت انتخاب نموده اند حتما باید به ساحل اختصاصی هتل بروند.

تفاوت هتل داریوش کیش
درب ورودی هتل داریوش کیش

قیمت اتاق های هتل داریوش کیش بسیار ارزانتر از هتل ترنج کیش است که دلیل آن، نوع چشم انداز ها و دریایی بودن هتل ترنج می باشد. گردشگران و چهره های مهمی میهمان هتل ترنج کیش بوده اند که نشان از خاص بودن این هتل می باشد. در نظافت و تمیزی اتاق ها، لابی، رستوران ها، کافی شاپ ها و ... هتل داریوش و هتل ترنج تفاوت چندانی وجود نداشته و بهترین برخورد با میهمانان انجام می پذیرد.

رزرو هتل داریوش کیش با تخفیف استثنایی

رزرو هتل ترنج کیش با بهترین قیمت

آیا در امکانات هتل داریوش و هتل ترنج تفاوتی وجود دارد؟

امکانات هتل داریوش کیش و هتل ترنج تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و این مسئله، تنها خصوصیت این دو هتل کیش است که باهم ادقام شده و از دید میهمانان و گردشگران یکی هستند. اکثر افرادی که در هتل داریوش اقامت داشته اند و کسانی که در هتل ترنج ساکن بوده اند در هنگام نظرسنجی نتوانسته اند تفاوتی در امکانات آن ها قائل شوند و به گونه ای رضایت خود را از خدمات و امکانات دو هتل ذکر کرده اند.