مترو اصفهان یا به اصطلاح دیگر قطار شهری اصفهان در حال حاضر مشغول به فعالیت است که البته اکنون 1 خط مترو در اصفهان مشغول به کار است. خط 2 و 3 قطار شهری اصفهان نیز در حال ساخت می باشند که قرار است در طی سال های آینده افتتاح شوند. پرشین هتل در این مطلب قصد دارد علاوه بر معرفی مترو که یکی از دانستنی های مسافر اصفهان است، می خواهد به برخی از هتل های اصفهان نزدیک به خطوط قطار شهری هم اشاره کند تا دسترسی گردشگران به مکان های مورد نظر آسان باشد.

خط 1 مترو اصفهان از شهر قدس در شمال غرب اصفهان آغاز می شود و به سمت جنوب شهر اصفهان می رود که در نهایت ایستگاه پایانی ترمینال اصفهان است. خط 1 متروی اصفهان مسیری حدود 21 کیلومتر را طی می کند تا به ترمینال شهر و پارک صفه می رسد. البته هتل همام اصفهان نیز در پایانه مسافربری اصفهان قرار دارد که دسترسی آسانی به مترو دارد.

خط 1 مترو اصفهان 20 ایستگاه را پشت سر می گذارد که شامل عشق آباد (قدس)، بهارستان، گلستان، شهید مفتح، شهید علیخانی، جابر، ایستگاه کاوه (در نزدیکی ترمینال اتوبوس کاوه)، شهید چمران، شهید باهنر، میدان شهدا، تختی، میدان امام حسین (عزیز دولت)، میدان انقلاب، میدان سی و سه پل، خیابان دکتر شریعتی، میبد آزادی، دانش (دانشگاه)، کارگر، کوی امام، دفاع مقدس و پایانه مسافربری صفه می شود.

مترو اصفهان
نمای داخلی مترو اصفهان

جدول زمانبندی مترو اصفهان چه کمکی به ما می کند؟

جدول زمانبندی مترو اصفهان کمک شایانی را به بهبود وقت گردشگران و شهروندان می کند تا با زمان بندی به موقع بتوانیم در ایستگاه مترو حضور یابیم و از قطار شهری جا نمانیم. عکس جدول زمانبندی مترو را در این مطلب گنجانده ایم تا بتوانید زمان کاری خود را محاسبه کرده و با توجه به رسیدن خط مترو در ایستگاه حضور پیدا کنید. به طور میانگین زمانی که برای رسیدن خط مترو اصفهان باید سپری کنید حدود 2 تا 3 دقیقه است.

جدول زمانبندی مترو اصفهان
جدول زمانبندی مترو اصفهان

مترو اصفهان جمعه تعطیل است؟

خیر، مترو اصفهان در زمان های گذشته به دلیل کمبود مسافر و به صرفه نبودن هزینه برای شهرداری تعطیل بود. اما در حال حاضر مترو اصفهان روزهای جمعه از ساعت 9 صبح تا 9 شب فعال می باشد.

پیمانکار خط 2 مترو اصفهان کیست؟

پیمانکار خط 2 مترو اصفهان، خود شهرداری این شهر است تا این پروژه را هرچه سریعتر به اتمام برساند. طبق گفته پیمانکار خط 2 مترو اصفهان، حفاری این خط به ایستگاه زینبیه رسیده است. آخرین وضعیت مترو اصفهان حاکی از آن است که طی سال های آینده خط 2 قطار شهری به پایان می رسد. حال باید منتظر ماند تا خط 2 و خط 3 قطار شهری اصفهان راه اندازی شود تا سهولت و دسترسی گردشگران و شهروندان به اقصی نقاط شهر آسان باشد.

پیمانکاری خط 2 مترو اصفهان
پیمانکاری خط 2 مترو اصفهان

قیمت بلیت مترو اصفهان چقدر است؟

قیمت بلیت مترو اصفهان در سال 1401 با اصفهان کارت 2200 تومان و با تهیه بلیط تک سفره، 2800 تومان می باشد. لازم به ذکر است برای تهیه بلیط مترو باید، کارت الکترونیکی شهروندی را تهیه کنید تا علاوه بر خط قطار شهری، بتوانید در مراکز عمومی نیز استفاده کنید.

در چه مراکز عمومی شهر، اصفهان کارت کاربرد دارد؟

همانطور که در سطر بالا ذکر کردیم، اصفهان کارت تنها برای خطوط مترو نیست بلکه می توانید در دیگر مراکز عمومی شهر مانند حمل و نقل درون شهری (تاکسی و اتوبوس)، پارک های عمومی (باغ پرندگان، باغ گل ها، پارک ناژوان، تله کابین و ...)، مراکز فرهنگی (کتابخانه ها، موزه ها و سالن کنسرت ها)، سینماهای شهر و خدمات اختصاصی استفاده نمایید.

 آماده سازی خط ۲ مترو اصفهان‎
 آماده سازی خط ۲ مترو اصفهان‎

برای رسیدن به میدان نقش جهان اصفهان باید در کدام ایستگاه پیاده شویم؟

خیابان زیبا و سر سبز چهارباغ عباسی در میان ایستگاه میدان امام حسین و انقلاب واقع شده است که می توانید با پیاده شدن در ایستگاه انقلاب، به میدان نقش جهان اصفهان دسترسی داشته باشید. همانطور که می دانید میدان نقش جهان نه تنها خودش میراثی جهانی است بلکه 4 بنای مشهور دیگر مانند کاخ عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، مسجد شاه و بازار قیصریه را درون خود جای داده است. از هتل های اصفهان نزدیک به ایستگاه مترو سی و سه پل، می توان به هتل پارسیان کوثر اصفهان اشاره کرد. 

هتل پارسیان کوثر اصفهان همسایه ابنیه ای تاریخی همچون سی و سه پل می باشد که با نزدیک بودن به ایستگاه مترو اصفهان توانسته است هتلی محبوب در میان گردشگران باشد. برای رزرو این هتل اصفهان با قیمت مناسب می توانید به سایت پرشین هتل مراجعه نمایید. آرزوی پرشین هتل برای شما سفری ارزان و خاطره انگیز برای شما عزیزان است.

بیشتر بخوانید :
منابع :