تفریحات آبی آنتالیا بدون شک یکی از اصلی ترین دلایل برای سفر به شهر آنتالیا است. آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی کشور ترکیه است که به دلیل داشتن سواحل زیبا و تفریحات آبی متعدد، همواره مورد توجه گردشگران می باشد. علی الخصوص که بیشتر هتل های آنتالیا نیز تفریحات آبی آنتالیا را در سواحل خصوصی خود ارائه می دهند.

تفریحات آبی آنتالیا نه تنها در سواحل هتل های لاکچری بلکه در دیگر قسمت های شهر آنتالیا نیز انجام می شود. تفریحات آبی آنتالیا شامل غواصی، شنا با دلفین، پارک های آبی و ... می شود که در این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل قصد داریم به شرح برترین تفریحات آبی آنتالیا بپردازیم.

تفریحات آبی آنتالیا
تفریحات ابی در آنتالیا

پارک های آبی از جذاب ترین تفریحات آبی آنتالیا

محال ممکن است اسم تفریحات آبی آنتالیا به میان بیآید و حرفی از پارک های آبی زده نشود. در شهر آنتالیا پارک های آبی متعددی وجود دارند که بیشتر به صورت روباز فعال هستند. در ابتدای مقاله تفریحات آبی آنتالیا می خواهیم تعدادی از پارک های آبی این شهر را معرفی کنیم.

تفریحات آبی آنتالیا
آکوالند

پارک آبی آکوالند

یکی از بهترین تفریحات آبی آنتالیا، مراجعه به پارک آبی آکوالند آنتالیا است. پارک آبی آکوالند در سواحل کنیالتی قرار دارد که یکی از مهم ترین سواحل آنتالیا به شمار می رود. این پارک آبی در سال 1994 میلادی افتتاح شده که توانسته با به روز ترین و ایمن ترین وسایل استاندارد، تفریحات آبی مهیجی را به گردشگران ارائه دهد. شهرت جهانی این پارک با 30 سال سابقه درخشان سبب شده تا اولین انتخاب برای تفریحات آبی آنتالیا باشد.

آدرس پارک آبی آکوالند : محله مراد پاشا، ساحل کنیالتی

تفریحات آبی آنتالیا
پارک آبی لند اف لجندز

پارک آبی لند آف لجندز

از دیگر تفریحات آبی آنتالیا که پیشنهاد می کنیم رفتن به آن را از دست ندهید، پارک آبی لند آف لجندز است. در پارک آبی سرزمین افسانه ها می توانید 43 سرسره مهیج و بزرگ را تجربه کنید و آدرنالین خون خود را به بالاترین درجه برسانید. این پارک آبی در ساحل بلک قرار گرفته و 30 کیلومتر از مرکز شهر آنتالیا دور است. لازم به ذکر است این پارک زیر مجموعه هتل لند آف لجندز آنتالیا است.

آدرس پارک آبی لند آف لجندز : ساحل بلک، محله غدیر

تفریحات آبی آنتالیا
پارک های ابی روباز از تفریحات آنتالیا

پارک آبی ریکسوس پریمیوم

اگر پارک آبی ریکسوس پریمیوم را از مهیج ترین تفریحات آبی آنتالیا معرفی کنیم، اغراق نکرده ایم. این پارک آبی در فاصله 50 کیلومتری از آنتالیا واقع شده و مکانی آرام و بی صدا جهت ریلکسیشن می باشد. سرسره های فراوان، آبشارهای مصنوعی، وسایل بازی مهیج و برج تروجان از دیگر تفریحات آبی آنتالیا در این پارک هستند.

آدرس پارک آبی ریکسوس پریمیوم : ساحل بلک، خیابان ماهالیسی

تفریحات آبی آنتالیا
تفریح در پارک های آبی آنتالیا

پارک آبی ددمان

اگر به دنبال تجربه تفریحات در سواحل لارا هستید می توانید به پارک آبی ددمان مراجعه نمایید. این پارک آبی در ساحل لارا واقع شده که زیباترین ساحل در آنتالیا است. 32 سرسره مهیج، رودخانه موج، امکانات رفاهی ایده آل و ... از مهم ترین ویژگی های این پارک آبی به شمار می روند.

آدرس پارک آبی ددمان : محله مرادپاشا، خیابان ماه لارا

تفریحات آبی آنتالیا
غواصی از تفریحات آبی آنتالیا

غواصی از دیگر تفریحات آبی آنتالیا

سفر به اعماق دریا و مشاهده زیبایی های آن از گذشته تا کنون بسیار محبوب بوده که در حال حاضر غواصی کردن این امکان را به افراد می دهد تا عمق دریا را کشف کنند. غواصی جزئی از محوب ترین و لاکچری ترین تفریحات ابی انتالیا است که در مکان های مختلفی برگزار می شود.

غواصی با ماسک اکسیژن و لباس مخصوص می تواند تجربه ای مهیج و امن را به شما هدیه دهد. کاربرد غواصی در زمان های گذشته بیشتر برای تحقیقات پژوهشی، نظامی و صنعتی بود. هم اکنون غواصی بیشتر جنبه تفریحی داشته که در مرکز غواصی آنتالیا، مرکز غواصی ستاره و مرکز غواصی مروارید برگزار می شود.

تفریحات آبی آنتالیا
سفر به اعماق دریا با غواصی

چه تجهیزاتی در غواصی استفاده می شود؟

تفریحات آبی آنتالیا همراه با تجهیزات ایمنی می تواند لذت بخش تر شود. در تمامی مراکز غواصی آنتالیا تمامی تجهیزات همچون عینک شنا و بال (جهت بهبود عملکرد شنا) به افراد ارائه می شود. بال همان کفش های مخصوصی است که انواع مختلفی داشته و ویژگی های منحصر به خود را دارند.

تفریحات آبی آنتالیا
زیبایی های سواحل آنتالیا

یکی دیگر از تجهیزات تفریحات آبی آنتالیا وت سوت یا لباس غواصی است که برای سریع شنا کردن استفاده می شود. همچنین از نفوذ آب با بدن جلوگیری می کند. مخزن اکسیژن همانند یک کوله پشتی بر روی بدن شما قرار می گیرد که با یک ماسک و شیلنگ تنفس شما را راحت تر می کند.

تفریحات آبی آنتالیا
تجهیزات در غواصی انتالیا

خطرات غواصی

تفریحات آبی آنتالیا با این که لذتبخش هستند اما خطراتی دارند که غواصی از آن مستثنی نیست. کمبود اکسیژن، برخورد با صخره و حمله کردن موجودات دریایی مختلف از خطرات غواصی در آنتالیا است اما نگران نباشید؛ چون مربی آموزش دیده غواصی همراه شما خواهد بود تا هیچ خطری شما را تهدید نکند.

در تفریحات آبی آنتالیا، صخره نوردی اّبی را فراموش نکنید!

تفریحات آبی آنتالیا
صخره  نوردی آبی در آنتالیا

از مهیج ترین تفریحات آبی آنتالیا می توان به صخره نوردی آبی اشاره کرد که جذابیت های منحصر به خودش را دارد. در این تفریح آبی شما باید مسافتی حدود 8 ساعت را با قایق طی کنید تا به منطقه مناسب آن یعنی پارک ملی صخره ای کوپروکای برسید. در این تفریح آبی، برخورد آب با بدن شما عاملی مهم در سرعت گیری شما برای صعود خواهد بود.

تفریحات آبی آنتالیا
صخره نوردی دریایی

این صخره ها در اعماق دریا قرار دارند و سبب ترشح آدرنالین بالا در مغز می شوند. همین موضوع باعث شده تا تبدیل به یکی از مهیج ترین تفریحات آبی آنتالیا شود. در این تفریح نیز شما با خطراتی رو به رو خواهید بود که شامل برخورد موج با شما و پرت شدن داخل دریا یا برخورد با صخره ها می شود.

تفریحات آبی آنتالیا
صخره نوردی دریایی در آنتالیا

البته از این مسئله نگرانی به دل راه ندهید، چون مسئولان پارک ملی کوپروکای آنتالیا فکر تمامی خطرات را کرده اند که یک گروه پزشکی، مربی حرفه ای غواصی و یک قایق موتوری برای امداد رسانی در اطراف منطقه گشت می زنند. پس با آسودگی خاطر بلیط صخره نوردی آنتالیا را خریداری کنید.

تجربه عالی تفریحات آبی آنتالیا با زیر دریایی شگفت انگیز

تفریحات آبی آنتالیا
زیر دریایی از تفریحات آبی آنتالیا

یکی دیگر از تفریحات آبی آنتالیا که بسیار شگفت انگیز است، زیردریایی آنتالیا می باشد. در زیر دریایی آنتالیا شما فرصت دارید تا با این زیر دریایی، زیر آب های دریای مدیترانه گشتی بزنید و تقریبا فضایی شبهه نظامی را تجربه کنید. زیر دریایی آنتالیا در سال های گذشته کاربرد نظامی داشت که به تازگی برای صنعت توریسم مورد استفاده قرار می گیرد.

تفریحات آبی آنتالیا
دیدن اعماق دریا با زیردریایی

زیردریایی یک وسیله تفریحی جدید است که در آنتالیا بسیار محبوب است. فقط قبل از سوار شدن به این زیر دریایی باید جلسات توضیحی را سپری کنید و پس از دریافت اطلاعات درباره ارتفاع، موجودات و ... مهیای سفر زیر دریایی شوید. اگر نگرانی از بابت تنفس دارید باید بگوییم که 2 دستگاه تهویه هوا در این زیر دریایی وجود دارد که برای سفر کوتاه مدت هوای مورد نیاز زیر دریایی را تامین می کند.

تفریحات آبی آنتالیا
زیردریایی آنتالیا

تصور کنید دیدن موجودات ریز و درشت از شیشه های زیردریایی، سفر به عمق 110 متری زیر دریا و ... چقدر می تواند لذتبخش و هیجان انگیز باشد. این تفریح آبی آنتالیا در دسته کم نظیر ترین تفریحات آبی قرار می گیرد.

کشتی کروز از لاکچری ترین تفریحات آبی آنتالیا

تفریحات آبی آنتالیا
کشتی کروز

به تفریحات لاکچری علاقه دارید؟ آیا می خواهید به جای اقامت در هتل های آنتالیا در کشتی های کروز هم تفریح و هم اقامت داشته باشید؟ پس بهترین گزینه در میان تفریحات آبی آنتالیا، تور کشتی کروز است. البته تور کشتی کروز نه تنها در آنتالیا بلکه در دیگر شهرهای ترکیه همچون استانبول نیز برگزار می شود.

تفریحات آبی آنتالیا
زیبایی های سواحل در آنتالیا

البته تور کشتی کروز ساعتی هم وجود دارد که از صبح تا عصر شما را به سواحل مختلف دریای مدیترانه می برد و از پذیرایی ناهار و نوشیدنی همراه موسیقی زنده برخوردار است. جهت تجربه این تفریح آبی لذتبخش کافیست به بندر لیمان در آنتالیا رفته و با خرید بلیط کشتی کروز از این تفریح نهایت لذت را ببرید.

تفریحات آبی آنتالیا
کشتی کروز از تفریحات آبی آنتالیا

بندر لیمان فاصله ای حدود 45 دقیقه تا مرکز شهر دارد که می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی آنتالیا استفاده نمایید. گرفتن حمام آفتاب، شنا کردن، شادی و پایکوبی تنها بخشی از تفریحات این کشتی های لوکس هستند. توصیه می کنیم لباس نخی، دوربین عکاسی و فیلمبرداری، عینک آفتابی، کلاه، مایو، روغن و کرم مخصوص به همراه داشته باشید.

پاراسل از دیگر تفریحات آبی مهیج

تفریحات آبی آنتالیا
پاراسل سواری در آنتالیا

معلق ماندن میان دریا و آسمان بسیار لذتبخش است آن هم در صورتی که ایمنی جان افراد تضمین شود. آدرنالین بالا یکی از ویژگی های تفریح پاراسل است. پاراسل یا پاراسیلینگ یکی از تفریحات آبی آنتالیا بوده که بسیار مورد توجه است. با خرید بلیط تخفیف دار این تفریح و ورزش شما می توانید لذت بیشتری از سفر به آنتالیا ببرید.

تفریحات آبی آنتالیا
پاراسیلینگ

پاراسل بدین گونه است که ابتدا لباس مخصوصی را می پوشید تا ایمنی شما حفظ شود. سپس شما سوار یک بالن رنگی می شوید و این بالن با یک طناب محکم به قایق موتوری متصل است. بعد از سرعت گرفتن قایق، بالن اوج می گیرد و شما به پرواز درخواهید آمد. بالا رفتن همچون یک مرغ دریایی و حس نوازش نسیم به صورت، همان چیزی است که سفر شما را تکمیل می کند.

رفتینگ تفریحی هیجانی و خطرناک بر آب های خشمگین

تفریحات آبی آنتالیا
رفتینگ در آنتالیا

در بین تمامی تفریحات آبی آنتالیا، رفتینگ جایگاه ویژه ای دارد ضمن اینکه جزئی از خطرناک ترین تفریحات آبی آنتالیا هم به شمار می رود. تعدادی نفرات سوار یک قایق بادی می شوند که با پارو باید آب های خشمگین را شکست دهند. ترس و اضطراب و دلهره و ترشح آدرنالین بالا از مزیت های رفتینگ است. همچنین آبشارهای کوچکی در مسیر رفتینگ وجود دارد که باید از آن ها گذر کنید.

تفریحات آبی آنتالیا
نبرد موج و کشتی در رفتینگ

رفتینگ همراه با لیدرهایی مجرب برگزار می شود تا خطری جان شرکت کنندگان را تهدید نکند. اگر تور آنتالیا را در تابستان رزرو کرده اید، پس بهترین تفریح آبی برای شما رفتینگ خواهد بود. مسیر 14 کیلومتری رفتینگ پر از پیچ و خم است که مسیر سخت یا آسان رفتینگ، توسط لیدر برنامه ریزی می شود.

ماهیگیری در دل دریای مدیترانه

تفریحات آبی آنتالیا
ماهیگیری و کسب آرامش

یکی از تفریحات آبی آنتالیا که بسیار آرامش بخش و روح نواز می باشد، ماهیگیری است. ماهیگیری در اقصی نقاط جهان جزئی از تفریحات جذاب و در عین حال آرامش بخش به شمار می رود. در این تفریح شما به دور دست های دریای مدیترانه می روید و در مکانی آرام مشغول ماهیگیری می شوید.

تفریحات آبی آنتالیا
سواحل آنتالیا برای ماهیگیری

البته که برای این تفریح آبی هم به صورت گروهی و هم به صورت فردی قایق اجاره نمود. لنسر خود را جا گذاشته اید؟ نگران نباشید غرفه هایی هستند که وسایل ماهیگیری را به شما اجاره می دهند. هرچند کلوپ های ماهیگیری مختلفی در شهر آنتالیا وجود دارد که علاوه بر ماهیگیری، جت اسکی و دیگر تفریحات آبی آنتالیا را ارائه می دهند.

دلفین لند، اجرای جذاب دلفین ها

تفریحات آبی آنتالیا
دلفین لند از تفریحات آبی آنتالیا

آیا به محیط زیست و حیوانات آبی علاقه مند هستید؟ پس دلفین لند بهترین گزینه برای شماست. در این مجموعه تفریحی شما می توانید با دلفین ها برقصید و اجرای زیبای آن ها را مشاهده نمایید. البته در دلفین لند نه تنها شنا و رقص با دلفین ها، بلکه می توان از امکانات و تفریحات دیگری همچون کافی شاپ، رستوران، مجموعه آبی، بخش اسپا و ... را در دلفین لند تماشا نمود.

تفریحات آبی آنتالیا
دلفین لند در آنتالیا

توجه داشته باشید که قیمت بلیط دلفین لند با قیمت بلیط بخش مجموعه آبی متفاوت است که باید برای هرکدام از این موارد، بلیط های مجزا تهیه نمایید. از کودک 3 ساله تا افراد 100 ساله می توانند از این مجموعه تفریحی نهایت بهره را ببرند. توصیه می کنیم در زمان سفر به آنتالیا حتما سری به دلفین لند بزنید.

جت اسکی، محبوب ترین تفریح آبی نزد آقایان

تفریحات آبی آنتالیا
جت اسکی از تفریحات آبی آنتالیا

جت اسکی همان موتور پر قدرت روی آب است که از محبوب ترین تفریحات آبی آنتالیا بوده که در تمام سواحل آنتالیا انجام می شود. سرعت زیاد جت اسکی باعث شده تا راندن آن کاری دشوار باشد. از این رو بسیاری از افراد نا بلد همراه مربی سوار جت اسکی می شوند. اما افرادی که توانایی راندن جت اسکی را دارند می توانند همراه دوست خود از این تفریح بهره ببرند.

تفریحات آبی آنتالیا
جت اسکی و تجربه هبجان

در زمان راننده بودن جت اسکی باید یک سری موارد را رعایت کنید تا آسیبی به شما وارد نشود. به هیچ وجه نباید حرکات نمایشی درآورید. حتما باید جلیقه نجات را به تن نمایید. نباید به اسکله تفریحی نزدیک شوید. سرعت جت اسکی مشخص شده است که اگر بیش تر از سرعت مجاز برانید دچار مشکلاتی خواهید شد.

تفریحات آبی آنتالیا
جت اسکی

جت اسکی هیچ خطری برای افراد ندارد و تنها خطری که می توان از آن اسم برد، از دست دادن تعادل جت اسکی و افتادن درون دریاست که پوشیدن جلیقه نجات به همین علت بسیار تاکید می شود. در هر صورت زمانی که شما مشغول این تفریح باشید غریق نجات های حرفه ای شما را نجات خواهد داد.

فلای بورد از دیگر تفریحات آبی جذاب در آنتالیا

تفریحات آبی آنتالیا
فلای بورد در آنتالیا

آیا می خواهید درون آب دریا پرواز کنید؟ پس باید فلای بورد آنتالیا را امتحان کنید. فلای بورد یک تفریح آبی مهیج است که شما از سطح دریا به آسمان پرتاب می شوید و با کنترل کردن آن می توانید همچون یک دلفین بازیگوش مشغول جست و خیز در دریا شوید. در ابتدا شما باید فلای بورد را در یک مکان مخصوص یاد بگیرید و سپس به انجام این تفریح بپردازید.

تفریحات آبی آنتالیا
حرکات آکروباتیک با فلای بورد

یک جلیقه نجات و 2 تخته کفپوش وسایل فلای بورد است که آن 2 تخته با فشار زیاد آب شما را به سمت بالا پرتاب می کنند. دیگر این مهارت شماست تا حرکات نمایشی انجام دهید و همگان را انگشت به دهان بگذارید. تنها خطری که در فلای بورد ممکن است شما را تهدید کند، افتادن درون دریاست که غواصان حرفه ای همراه شما هستند که هیچ خطری شما را تهدید نکند.

تفریحات آبی آنتالیا
زیبایی های آنتالیا

فلای بورد فقط برای افراد بالای 18 سال است که البته وزن آن ها نباید بیش از 120 کیلوگرم باشد. البته برای افراد زیر 18 سال یک حوضچه کوچک طراحی شده تا با مراقبت بیشتری این تفریح انجام شود. فلای بورد در تمامی سواحل آنتالیا انجام می گردد که توسط مربیان ماهر آموزش های لازم داده خواهد شد.

قایق سواری تفریح در کنار آرامش

تفریحات آبی آنتالیا
قایق سواری

از دیگر تفریحاتی که در آنتالیا بسیار پر مخاطب است، قایق سواری می باشد. قایق های پارویی، قایق های بادبانی و قایق های بادی از انواع قایق سواری در آنتالیا هستند. در این تفریح تعدادی لیدر همراه گروه های چندین نفره سوار بر یک قایق می شوند و پارو می زنند. در این قایق سواری شما می توانید 2 پل چوبی نوستالژیک را مشاهده نمایید.

تفریحات آبی آنتالیا
قایق سواری تفریحی آرام

شاید بگویید این تفریح چه تفاوتی با رفتینگ دارد؟ باید بگوییم تفاوت رفتینگ و قایق سواری در این است که شما در قایق سواری از آب های آرام گذر می کنید ولی در رفتینگ در آب های خروشان قرار خواهید گرفت. توصیه می کنیم برای تفریح بیشتر حتما از قایق سواری آنتالیا را تجربه کنید.

اسپا و حمام ترکی

تفریحات آبی آنتالیا
حمام ترکی از لذت های سفر به آنتالیا

آیا شما کسی را سراغ دارید که از اسپا و حمام ترکی ناراضی باشد؟ مگر می شود ماساژ آرامش بخش حمام ترکی یا ریلکسیشن در اسپا را امتحان نکرد؟ پس وقتی به آنتالیا سفر کردید حتما سری هم به اسپاها و حمام ترکی های آن بزنید. در تمامی مراکز خدماتی اسپا و حمام ترکی معماری سنتی عثمانی مشاهده می شود که حس و حال شما را به قصر های قدیمی می برد.

تفریحات آبی آنتالیا
اسپا را در سفر به آنتالیا فراموش نکنید

کلام آخر درباره تفریحات آبی آنتالیا

از اینکه تا بدین جای مطلب همراه ما بوده اید سپاسگذاریم ولی توصیه می کنیم برای لذت بردن بیشتر از سفر به آنتالیا، سری هم به موزه های آنتالیا بزنید. آنتالیا علاوه بر داشتن مکان های تفریحی و گردشگری، تاریخی بسیار غنی دارد که بیانگر قدمت آن است. پس در سفر با تور آنتالیا همه شهر را بگردید.

بیشتر بخوانید :
منابع :