آکواریوم آنتالیا یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی شهر آنتالیا است که جزئی از بزرگ ترین آکواریوم های جهان به شمار می رود. آکواریوم آنتالیا پس از جاهای دیدنی استانبول همچون مسجد ایاصوفیه، کاخ توپکاپی و ... در دسته محبوب ترین مکان های تفریحی میان گردشگران قرار می گیرد.

آکواریوم آنتالیا
نمایی از آکواریوم آنتالیا

آکواریم آنتالیا 131 متر طول و 3 متر عرض دارد که بیش از 7 میلیون متر مکعب آب درون این آکواریوم شناور است. این اکواریوم مکانی عالی برای تفریح، سرگرمی و آموزش می باشد. از این رو می توان در سفر به آنتالیا و مراجعه به این آکواریوم، تفریحی خانوادگی را تجربه کرد. در ادامه این مطلب از مجله گردشگری قصد داریم به شرح جزئیات بیشتر درباره آکواریوم آنتالیا بپردازیم.

آکواریوم آنتالیا
عروس های دریایی در آکواریوم آنتالیا

سال ساخت و مساحت آکواریوم آنتالیا

ساخت آکواریوم آنتالیا در نوامبر 2011 شروع شد و سرانجام در 15 آگوست 2012 به بهره برداری رسید که پس از آکواریوم دبی و آکواریوم استانبول سومین آکواریوم بزرگ جهان به شمار می رود. مساحت داخلی آکواریوم آنتالیا بیش از 15 هزار متر مربع است و مساحت کلی آکواریوم فضایی 30 هزار متر مربع دارد.

آکواریوم آنتالیا
انواع آبزی ها در آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا فقط 70 متر تا ساحل کنیالتی فاصله دارد که یکی از بهترین سواحل آنتالیا به شمار می رود. نکته جالب اینجاست که ساخت آکواریوم آنتالیا تنها در 260 روز انجام شده است. در داخل آکواریوم آنتالیا انواع فضاهای زیبا وجود دارد که علاوه بر این موضوع، پارک برفی، پارک حیات وحش، رستوران، کافی شاپ و ... در آکواریوم آنتالیا طراحی شده است.

آکواریوم آنتالیا
زیبایی تونل آکواریوم

آکواریوم آنتالیا بهترین مکان برای توانیابان و کودکان

آیا فکر می کنید که با مشکل جسمانی خود نمی توانید به آکواریوم آنتالیا بروید؟ سخت در اشتباهید؟ زیرا در این آکواریوم آنتالیا خدمات ویلچر و مسیرهای مخصوص برای این افراد وجود دارد. همچنین کودکان و نوزادان در کالسکه های مختلف می توانند از این مسیر استفاده کنند.

آکواریوم آنتالیا
شهر گمشده در اکواریوم

ساعت کار آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا در تمامی ایام هفته میزبان گردشگران تور آنتالیا است که از ساعت 10 صبح تا 8 شب فعالیت دارد. ضمن اینکه تا نیم ساعت قبل از تعطیلی کامل آکواریوم شما می توانید به آن ورود کنید (یعنی ساعت 7 و 30 دقیقه شب)

بخش های مختلف آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا
وجود کوسه در آکواریوم آنتالیا

در آکواریوم آنتالیا بخش های مختلفی طراحی شده تا میهمانان بتوانند لذت بیشتری ببرند. در ادامه با برخی از قسمت های مهم آکواریوم آنتالیا آشنا خواهید شد.

دیدن شگفتی های قاره ای در آکواریوم آنتالیا

از دیگر جذابیت های آکواریوم آنتالیا این است که شما در بدو ورود، وسیع ترین صخره گرمسیری دنیا را مشاهده خواهید نمود. پس از دیدن این صخره، شما به قسمت دوم آکواریوم آنتالیا یعنی شهر گمشده آتلانتیس خواهید رسید. شهری مرموز که در نوع خود جذاب و دیدنی است. پس از دیدن این مراحل نوبت به بخش سوم آکواریوم آنتالیا، یعنی کشتی غرق شده می رسد.

آکواریوم آنتالیا
بخش های مختلف تونل آکواریوم

غواصی در آکواریوم آنتالیا

غواصی در آکواریوم آنتالیا می تواند تجربه جدیدی را برای شما به یادگار بگذارد. شنا کردن با ماهی ها و دیدن گیاهان مختلف آبزی می تواند تصرات دوران کودکی را تحقق بخشد. پس توصیه می کنیم بدون درنگ لباس مخصوص غواصی به تن کنید و با ماهی ها مشغول شنا کردن شوید.

آکواریوم آنتالیا
غواصی با ماهی ها در آکواریوم آنتالیا

شهر برفی

یکی از زیبارین مکان های تفریحی ترکیه و شهر آنتالیا، شهر برفی است که در شب های آن واقعا برف می بارد. مساحت شهر برفی داخل آکواریوم آنتالیا 1500 متر مربع است که در بدو ورود لباس های گرم به شما داده می شود. خانه سنت نیکلاس، ایگلوها و کافه ها هم از دیگر جذابیت های این بخش هستند.

ماشین هایی قطرات آب را تحت فشار می ریزند و سردی هوا باعث می شود قطرات منجمد شوند و به شکل برف طبیعی ریخته شوند. زمانی برف نرم و طبیعی دیده می شود که در دمای صفر درجه قرار بگیرند. توصیه می کنیم با مراجعه به آکواریوم آنتالیا حتما سری هم به شهر برفی بزنید.

آکواریوم آنتالیا
نمایی دیگر از آکواریوم آنتالیا

کالبد بی جان هواپیما در آکواریوم آنتالیا

با دیدن کالبد بی جان یک هواپیما این چنین برای شما تداعی می شود که به راستی یک هواپیما در این آکواریوم به گل نشسته است. در واقع این هوایمای به گل نشسته ساخته دست مجسمه سازهای ایتالیایی است که با طراحی چنین فضایی، توانسته اند فضایی شبهه واقعی درست کنند. این طرز فکر صاحبان آکواریوم آنتالیا باعث شده تا اقیانوسی کوچک را در معرض دید تماشاگران بگذارد. شما هرچه که در اقیانوس وجود دارد را بدون غواصی می توانید در آکواریوم آنتالیا مشاهده کنید.

آکواریوم آنتالیا
شگفتی های بی پایان در آکواریوم آنتالیا

باغ وحش در آکواریوم

در آکواریوم آنتالیا علاوه بر اینکه شما می توانید موجودات آبزی را مشاهده کنید، حیوانات خشکی را هم خواهید دید. در قسمت باغ وحش موجوداتی نظیر شیر، مار، کروکدیل و ... وجود دارند که صدای حیوانات خشکی، آرامش دنیای زیر آب را بهم نمی زند که از ویژگی های ساختاری این آکواریوم زیبا در آنتالیا است.

آکواریوم آنتالیا
ازدحام گردشگران در آکواریوم

سینمای 3 بعدی آکواریوم آنتالیا

اگر از دیدن حیوانات واقعی آزرده خاطر می شوید یا سخت است که در تونل آکواریوم راه بروید، بهترین مکان برای ما سینما 3 بعدی آکواریوم است. در سینمای سه بعدی شما می توانید شنا با کوسه ها را تجربه کنید و از دیدن آبزی های مختلف در اطراف خود لذت ببرید. شنا کردن امن با کوسه بدون خیس شدن لباس از دیگر ویژگی های این سینما است.

آکواریوم آنتالیا
سینمای سه بعدی

قیمت بلیط آکواریوم آنتالیا

یکی از اصلی ترین دغدغه های گردشگران برای مراجعه به این تونل عظیم دریایی، قیمت آن است. باید بدانید قیمت بلیط آکواریوم آنتالیا برای هر نفر 100 لیر معادل 274 هزار تومان است. (قیمت بلیط آکواریوم آنتالیا در سال 1402 محاسبه شده است). توجه داشته باشید که کودکان زیر 2 سال از تهیه بلیط معاف هستند و رایگان می توانند بازدید داشته باشند.

آکواریوم آنتالیا
آکواریوم آنتالیا تفریحی مهیج و آموزنده برای کودکان

چگونه به آکواریوم آنتالیا برویم؟

راه های مختلفی برای رسیدن به آکواریوم آنتالیا وجود دارد. تاکسی دریایی، اتوبوس رانی و ... از راه های رسیدن به این آکواریوم هستند. اتوبوس و تاکسی های دریایی کمر شما را به این آکواریوم می رسانند. ساعت های خدمت رسانی اتوبوس های دریایی کمر به شرح زیر است که شما را به بندر قایقرانی می رسانند :

آکواریوم آنتالیا
سفره ماهی در آکواریوم

10:30 صبح
13:30 بعد از ظهر
17:30 بعد از ظهر

خب حالا که شما به بندر رسیده اید باید از خیابان جمهوریت سوار اتوبوس UC11-A شوید. بعد گذشتن از تقاطع دوملوپینار باید در ایستگاه پیاده شده و با کمی پیاده روی خود را به آکواریوم برسانید.

آکواریوم آنتالیا
نمای بیرونی آکواریوم انتالیا

راه های ارتباطی با آکواریوم آنتالیا

تلفن: 0090،242،2456،565

آدرس : آنتالیا، ساحل کنیالتی، منطقه آراپسویو، بلوار دوملوپینار

سایت رسمی : antalyaaquarium.com

آکواریوم آنتالیا
نمای بالای آکواریوم آنتالیا

امکانات آکواریوم آنتالیا

از امکاناتی که در آکواریوم آنتالیا وجود دارد می توان به پله برقی، سیستم تهویه مطبوع، آسانسورهای پر سرعت، فروشگاه برای خرید و سرویس بهداشتی اشاره نمود. ضمن اینکه کافه ها و رستوران های مشهور متعددی در این آکواریوم شعبه دارند که می توانید برای صرف غذا یا نوشیدنی یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

آکواریوم آنتالیا
آبنمای بیرونی آکواریوم آنتالیا

هتل های نزدیک به آکواریوم آنتالیا

هتل رکسوس داون تاون آنتالیا یکی از بهترین هتل های 5 ستاره است که در ساحل کنیالیتی واقع شده و در نزدیکی آکواریوم آنتالیا قرار دارد. همانطور که می دانید هتل رکسوس داون تاون آنتالیا علاوه بر امکانات رفاهی عالی نظیر استخر، سونا، جکوز، نایت کلاب و ... دارای سویت هایی بسیار وسیع نیز می باشد.

هتل سی لایف آنتالیا از دیگر هتل های 5 ستاره آنتالیا است که می توانید با رزرو آن دسترسی راحتی به آکواریوم داشته باشید. باشگاه سرگرمی برای کودکان، تفریحات شبانه، سرو نوشیدنی های متنوع در بار هتل و صرف انواع غذاهای سنتی و دریایی در رستوران های هتل سی لایف سفر شما به آنتالیا را کامل تر می کند.

بیشتر بخوانید :
منابع :