هتل مشیر الممالک یزد اولین هتل باغ در ایران است. که هتل عجیب و غریب یزد می باشد به دلیل طراحی زیبا و خاصی که دارد. این هتل 4 ستاره با فضای باغی بی نظیرش و اتاق های سنتی با معماری زمان قاجار ش تصوری وصف نشدنی از یک شاهزاده قاجاری به شما میدهد. وسعت این هتل باغ به 1300 متر مربع میرسد که نسبت به دیگر هتل های سنتی یزد بزرگ تر است. این هتل باغ یزد  به دستور مظفرالدین شاه قاجار و توسط میرزا فتح الله مشیر الممالک که وزیر دارایی وقت بوده است ساخته شد. با اجازه سازمان میراث فرهنگی یزد اجازه کاربری هتلی به این باغ داده شد. این هتل یزد با این که کاملا فضای سنتی و قجری اش را حفظ کرده از نظر امکانات و تجهیزات به روز ترین ها را در اختیار دارد.با رزرو این هتل از طریق سایت پرشین هتل در یزد به زمان قاجار سفر کنید.

هتل مشیرالممالک یزد
نمای بسیار زیبا از هتل مشیرالممالک در یزد

میزبانان هتل مشیرالممالک یزد

وقتی وارد این هتل باغ میشوید با دو نفر آدم شگفت انگیز روبه رو میشوید که یکی دارای قد و هیکلی بلند و دیگری قد و جثه ای کوچکتر از یک بچه شش ساله  دارد و لباس هایی همچون فیلمهای تاریخی بر تن دارند. بعد از رد شدن از این دو پدیده هتل مشیر الممالک به حوضچه هایی لاجوردی، آب نماهای زیبا، درختان قد بلند و در هم پیچیده که نوری از آفتاب درخشش فوق العاده ای به  این درختان تنومند میدهد. بعد از سیرو سیاحت در باغ و احساس گرسنگی به داخل رستوران هتل باغ میروید. لچک های رنگی رنگی در سقف، نقاشی های زیبا در، در و دیوار های رستوران، ترمه های اصیل سنتی بر روی میز،هارمونی بی نظیری از رنگ ها را پدید می آورند. بعد از سفارش دادن غذاهای لذیذ و سنتی به مهماندار رستوران ، صدای دلپذیری به گوشتان میرسد که به خاطر وجود جوی آبی است که در وسط رستوران قرار دارد،که نوای دلنشین آب روح و جانتان را تازه میکند. از آن طرف موسیقی سنتی که با اجرای زنده برایتان پخش میشود لذت غذا خوردن را صد چندان میکند،که خاطره ای زیبا را مینگارد.

هتل مشیرالممالک یزد
اتاق های سنتی و زیبای هتل مشیرالممالک یزد

ورود به کافی شاپ سنتی هتل باغ 

بعد از گذراندن استراحت در اتاق های هتل باغ که فضای داخلی اش پر از نقش و نگار های قجری است ، نوبت به سرو نوشیدنی است که شما را سر ذوق بیاورد. نوشیدنی همچون چای ،بهار نارنج ، شربت گوارا که دلتان را در گرمای شهر یزد خنک میکند. کافی شاپ هتل باغ که در فضای  باغی وجود دارد ، همراه با بوی سبزه باعث میشود که میل به یک نوشیدنی را داشته باشید.

هتل مشیرالممالک یزد
سالن کنفرانس هتل مشیرالممالک در یزد

طوطی های استقلالی و پرسپولیسی در هتل باغ

برای مسافرانی که به رنگ تیم فوتبالی خود تعصب دارند هتل باغ مشیر الممالک یرای هر دو تیم ، پرنده ای به رنگ یکی از تیم های فوتبالی تهیه کرده است این پرندگان سخن گو عالی هستند و باعث خنده حضار می شوند. دو طوطی آفریقایی اصیل و کمیاب به رنگ های قرمز و آبی  ورود هر مسافری به هتل باغ مشیرالممالک را خوش آمد میگویند.

هتل مشیرالممالک یزد
نمای زیبا از هتل مشیرالممالک در یزد

خدمات و امکانات هتل عجیب و غریب مشیرالممالک یزد

خدمات و امکاناتی که در هتل باغ مشیر الممالک وجود دارد خیلی زیاد است. امکاناتی همچون سالن اجتماعات و سالن کنفرانس با آخرین تجهیزات صوتی و تصویری،رستوران،کافی شاپ،عابر بانک،نماز خانه ،خشکشویی و…..در دسترس شماست. خدمات رفاهی داخل اتاق ها هم بی نظیر است،این خدمات رفاهی شامل  یخچال، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی ،سیستم تهویه مطبوع، سیستم سرمایشی و گرمایشی و…..میباشد.

هتل مشیرالممالک یزد
رستوران سنتی و زیبا هتل مشیرالممالک در یزد

تفاوت هتل مشیر الممالک با دیگر هتل های سنتی

با رزرو هتل در یزد و دیگر هتل های یزد متوجه فرق بین هتل باغ مشیر الممالک  و دیگر هتل های سنتی میشوید. فضای بزرگ هتل باغ ،طراوت و سرسبزی اش از دیگر نقطه های مثبت این هتل باغ است که دیگر هتل های سنتی یزد ندارند. دیگر هتل های سنتی یزد از نظر سبک معماری شبیه به هتل باغ هستند اما خود هتل باغ مشیر الممالک اصالتی قجری دارد. با رزرو هتل های یزد و اقامت در هتل باغ مشیر الممالک شما میتوانید چند روزی را شبیه  به  شاهزاده قجری زندگی کنید.

آرزوی ما با رزرو هتل از سایت معتبر پرشین هتل  این است که سفری خاطره انگیز و تاریخی را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :