جزیره کیش یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است که جاذبه های طبیعی آن سبب جذب گردشگر شده است. همین موضوع باعث پیدایش هتل های بسیاری شده که برخی از آن ها در لیست بهترین هتل های کیش جای دارند. برکسی پوشیده نیست که در زمان های گذشته رزرو هتل کیش کاری بسیار دشوار بود؛ یا باید به طور حضوری اتاق می گرفتید یا تلفنی. اما با پیدایش اینترنت و گسترش آن در تمام کشورها، رزرو هتل کیش به آسان ترین کار دنیا تبدیل شده است.

اما تعدادی از هتل های کیش دارای معماری خاص و منحصر به فردی هستند که به نوعی سمبل جزیره کیش به شمار می روند. یکی از این هتل ها که معماری خاصی دارد هتل داریوش کیش است که در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل قصد داریم به شرح معماری هتل داریوش کیش آن بپردازیم.

نمای بیرونی هتل داریوش کیش
نمای بیرونی هتل داریوش کیش

هتل داریوش کیش بیشترین معروفیت خود را مدیون معماری بی بدیل و تاریخی خود است. معماری هتل داریوش کیش با الهام گرفتن از تخت جمشید باعث شد همچون قصر های شاهان هخامنشی پدیدار شود. معماری سنتی و مجسمه های پاسارگاد در هتل داریوش کیش باعث شده تا بیشتر گردشگران خارجی ترغیب به رزرو این هتل شوند.

رزرو آنلاین هتل داریوش کیش کلیک کنید

 نمایی از هتل داریوش
نمایی از هتل داریوش کیش

نقوش سنگی در معماری هتل داریوش کیش

نقوش سنگی در معماری هتل داریوش کیش با ظرافت خاص به دست طراحان و سنگ تراشان به نام ایرانی؛ تراشیده شده است. وقتی که برای گشت و گذار در جزیره کیش وارد هتل می شوید با 6 ستون در سمت راست و 6 ستون در سمت چپ مواجه می شوید. بر سر هر ستون مجسمه مشهور پرسپولیس را خواهید دید. مجسمه پرسپولیس همان تندیس 2 سر گریفین می باشد که ثبت جهانی یونسکو شده است.

نمای هتل داریوش کیش
نمای هتل داریوش کیش

ابهت و جذبه این مجسمه 2 سر که نماد حیوانی از چند نژاد مختلف است باعث شده تا مردم به فکر فرو روند. چطور می شود در زمان هخامنشیان این چنین تندیسی را با سنگ بتراشند و بر سر در پاسارگاد یا همان تخت جمشید بگذارند. دلیل ساخت این مجسمه به خاطر افسانه هاییست که در امپراطوری هخامنشیان این حیوان وجود داشته است. حیوان مذکور گردنش مانند: اسب،دهانش مانند نوک عقاب و پنجه و دندان هایش مانند شیر بوده است.

کافی شاپ هتل داریوش کیش
کافی شاپ هتل داریوش کیش

بعد از گذر کردن از محوطه این هتل کیش و پا گذاشتن به پله های این هتل، نماد های سربازان هخامنشی سنگی را می بینید که تداعی کننده تعظیم و احترام در بدو ورود شما به لابی می باشد، که بسیار حس غرور و افتخار به گردشگران می دهد. در تمامی در و دیوار های هتل داریوش کیش نقوش مرد سنگی بالدار، سربازان هخامنشی، تزئینات پادشاهان هخامنشی و.... را به وضوح می توان در این هتل کیش دید.

نمای هتل داریوش
نمای هتل داریوش

تفاوت معماری هتل داریوش کیش و هتل ترنج کیش

هتل های به نام و مشهور جزیره کیش مرجانی هرکدام به نوع طراحی ساختمان نام گذاری می شوند مانند هتل ترنج کیش که طرح بته جقه برای ساختمان هتل خود دارد که در نوع خودش بی نظیر است و نمادی از یک طرح سنتی ایرانی دارد. اما هتل داریوش کیش به خاطر کاربرد رنگ طلایی در ستون های زیبا و سنگی اش و طرح و نقش شاهان هخامنشی بسیار معماری قوی تری نسبت به هتل ترنج کیش دارد. یکی دیگر از شاخصه های مهم در هتل داریوش کیش طبقات ساختمانی آن است که در هتل ترنج کیش این نوع طرح وجود ندارد.

هتل داریوش کیش را تا 35% تخفیف رزرو کنید

نمای خارجی هتل داریوش کیش
نمای خارجی هتل داریوش کیش

لابی هتل داریوش کیش و لوستر های مجلل

وقتی که گردشگران جزیره کیش به لابی هتل داریوش کیش وارد می شوند با چراغانی های بسیار زیبایی رو به رو می شوند که دلیلش لوستر های شاهانه و کریستال این هتل کیش است. نوری که از این لوستر ها بر روی کاشی های کف سرامیک لابی انعکاس می دهد باعث می شود جلوه رنگ طلایی در ستون ها بیشتر به چشم آمده و شما را مسحور کند.

از دیگر زیبایی های لابی این هتل کیش می توان به مبل های سلطنتی با پارچه های شاهانه و زر بافت و رنگ طلایی چوب ها اشاره کرد که هارمونی بی نظیری را برای هتل داریوش کیش به ارمغان آورده است. نا گفته نماند که مبل های داخل لابی این هتل کیش سفارشی بوده و همه ی مبل ها نماد های امپراطوری هخامنشی را در خود دارند.

لابی هتل داریوش
لابی هتل داریوش کیش

لابی هتل داریوش کیش بزرگ ترین لابی در بین هتل های کیش

از عظمت و زیبایی این هتل کیش حرف های زیادی را به زبان آوردیم اما بدون شک بزرگترین لابی در بین هتل های کیش مختص هتل داریوش کیش است. لابی شیک همراه با تراریوم های زیبا، مبل های سلطنتی و راحتی بسیار زیبا و مجسمه های سنگی سربازان هخامنشی باعث شده تا لابی هتل داریوش کیش را بسیار خاص جلوه دهد. توصیه می کنیم برای قرار های مهم و برگزاری جلسات 4 نفره حتما لابی این هتل کیش را امتحان کنید. برای رزرو هتل کیش و هتل داریوش کیش به راحتی می توانید از طریق سایت محبوب پرشین هتل اقدامات لازم برای برنامه ریزی اقامت خود داشته باشید.

مالک هتل داریوش کیش

هتل داریوش کیش در جزیره کیش زبانزد خاص و عام است. مالک این هتل با عظمت حسین ثابت بوده است که در سال های جوانی اش تصمیم به ساخت تخت جمشید در کیش می گیرد و حرفش را در عمل با ساخت هتل داریوش کیش با نماد های تخت جمشید و معماری هخامنشی ثابت کرده است. حسین ثابت برای ساخت این هتل کیش هزینه ای بالغ بر 125 میلیون دلار صرف کرده تا این هتل باعظمت در کیش ساخته شود. اما بعد ها به دلایلی این هتل کیش به صاحب جدیدش فروخته شد که نام این مالک جدید سید عبد الرضا موسوی است که صاحب شرکت هواپیمایی زاگرس هم می باشد.

مهندس حسین ثابت
مهندس حسین ثابت مالک هتل داریوش کیش

مهم ترین ساخته های حسین ثابت

از مهمترین ساخته های حسین ثابت بعد از هتل داریوش کیش، پارک دلفین ها در جزیره کیش می باشد که برای ساخت این مجموعه دلفین های بانمک زحمت های بسیاری کشید و آن را به همراه باغ پرندگان که یکی دیگر از ساخته های این کار آفرین نمومه می باشد به صاحب شرکت هواپیمایی زاگرس فروخت.

اکنون مالک این هتل کیش،باغ پرندگان و پارک دلفین ها سید عبد الرضا موسوی است که در تمامی ایام سال سود های سرشاری از اقامت گردشگران جزیره در این هتل کیش و بازدید کنندگان باغ پرندگان و پارک دلفین ها عاید این مالک جدید می شود.

نمای هتل داریوش
نمایی از محوطه هتل داریوش کیش

واگذاری هتل های دیگر کیش

ناگفته نماند که هتل های دیگر کیش مانند هتل هلیا کیش، هتل پانیذ کیش،لاله و تماشا از دیگر ساخته های حسین ثابت در جزیره کیش است که در سال 88 آن ها را هم فروخت. حتی 25% سهام هتل های لاله هم مربوط به حسین ثابت بود ولی باز هم ترجیح داد سهام خود را به عبد الرضا موسوی واگزار کند.

نمای هتل هلیا کیش
نمای هتل هلیا کیش

یکی دیگر از برنامه های حسین ثابت ساخت هتل سبز در جزیره کیش بود که کلنگ هتل کوروش کیش را هم به زمین زد تا با پرتوهای خورشیدی برق این هتل کیش را تامین کند و به عنوان هتل سبز ایران شناخته بشود، اما با متوقف کردن این هتل کیش پروژه اش ناتمام ماند.

هتل داریوش کیش

عشق حسین ثابت و هتل داریوش

جالب اینجاست که حسین ثابت یکی از سرمایه دار ترین هتل داران جهان محسوب می شود اما با صرف پول و خدمت به کشورش فکر آبادانی ایران عزیز می باشد. حسین ثابت علاقه خاصی به فرهنگ، هنر و تاریخ ایران دارد و به گفته های خودش عاشق تخت جمشید و پاسارگاد می باشد و ساخت هتل داریوش کیش هم به همین سبب انجام شده است. تندیس های فراوانی از تخت جمشید را در این هتل کیش می توان دید که عشق این مرد نمونه به تاریخ کهن ایران را نشان می دهد.

حسین ثابت و هتل هایش در جزایر قناری

مهندس حسین ثابت صاحب شرکت بازرگانی و بین المللی با آرم تجاری ثابت می باشد که 9 هتل زیبا در جزایر قناری برای خود ساخته است و پذیرای گردشگران جهانی می باشد. این مهندس با تجربه در ساخت هتل های کیش و جزایر قناری خود اصولی ترین قوانین مهندسی و عمرانی را مد نظر خود قرار داده است. مهندس حسین ثابت متولد خرداد 1313 در مشهد می باشد و اکنون کار آفرین برتر در ایران شناخته شده است و به گفته های خود حسین ثابت عشق به وطن و جوانان باعث شده تا دست به چنین کارهای بزرگی از جمله ساخت هتل داریوش کیش در ایران بزند.

جزایر قناری
جزایر قناری

مهندس حسین ثابت می گوید جوانان باید سالم باشند تا با تلاش و پشت کار خود بتوانند برای زندگی و کشور خود مفید باشند. مهندس حسین ثابت و اسب سواریمحبوب کیش لند یار مراجعه کرده و نسبت به رزرو هتل های کیش مخصوصا هتل داریوش کیش اقدام نمایید. شماره تماس: 09198906504

رزرواسیون هتل داریوش کیش
رزرواسیون هتل داریوش کیش
منابع :