جزیره کیش که از زیباترین جزایر خلیج فارس است خاستگاه بسیاری از هتل های کیش شده است. دلیل آن هم می تواند ازدیاد گردشگران تور جزیره کیش باشد تا به خوبی پذیرای مهمانان جزیره کیش باشند. رزرو هتل کیش در زمان قدیم بسیار کار دشواری بود اما امروزه با وجود دهکده جهانی رزرو هتل در جزیره کاری بسیار آسان می باشد. یکی از بهترین هتل های کیش هتل داریوش کیش می باشد.

نمای بیرونی هتل داریوش کیش
نمای بیرونی هتل داریوش کیش

این هتل کیش بیشترین معروفیت خود را مدیون معماری بی بدیل و تاریخی خود است. معماری هتل با الهام گرفتن از تخت جمشید باعث شد تا هتل داریوش کیش را مانند قصر های شاهان هخامنشی پدیدار سازد.
هتل داریوش کیش با معماری های سنتی و مجسمه های پاسارگاد باعث شده تا توریست های خارجی بیشتر به این هتل بروند و اقامت داشته باشند.

رزرو آنلاین هتل داریوش کیش کلیک کنید

 نمایی از هتل داریوش
نمایی از هتل داریوش کیش

هتل داریوش کیش و نقوش سنگی

نقوش های سنگی هتل داریوش کیش بسیار زیاد که با ظرافت خاص به دست طراحان و سنگ تراشان به نام ایران تهیه شده است. وقتی که برای گشت و گذار در جزیره کیش وارد هتل می شوید با 6 ستون در سمت راست و 6 ستون در سمت چپ مواجه می شوید. بر سر هر ستون مجسمه مشهور پرسپولیس را خواهید دید. مجسمه پرسپولیس همان تندیس 2 سر گریفین می باشد که ثبت جهانی یونسکو شده است.

نمای هتل داریوش کیش
نمای هتل داریوش کیش

ابهت و جذبه این مجسمه 2 سر که نماد حیوانی از چند نژاد مختلف است باعث شده تا مردم به فکر فرو روند. چطور می شود در زمان هخامنشیان این چنین تندیسی را با سنگ بتراشند و بر سر در پاسارگاد بگذارند. دلیل ساخت این مجسمه به خاطر افسانه هاییست که در امپراطوری هخامنشیان این حیوان وجود داشته است. حیوان مذکور گردنش مانند: اسب،دهانش مانند نوک عقاب و پنجه و دندان هایش مانند شیر بوده است.

کافی شاپ هتل داریوش کیش
کافی شاپ هتل داریوش کیش

بعد از گذر کردن از محوطه این هتل کیش و پا گذاشتن به پله های این هتل کیش نماد های سربازان هخامنشی سنگی را می بینید که تداعی کننده تعظیم و احترام در بدو ورود شما به لابی می باشد، که بسیار حس غرور و افتخار به گردشگران جزیره کیش می دهد. در تمامی در و دیوار های هتل داریوش کیش نقوش مرد سنگی بالدار، سربازان هخامنشی، تزئینات پادشاهان هخامنشی و.... را به وضوح می توان در این هتل کیش دید.

نمای هتل داریوش
نمای هتل داریوش

تفاوت معماری هتل داریوش کیش و هتل ترنج کیش

هتل های به نام و مشهور جزیره کیش مرجانی هرکدام به نوع طراحی ساختمان نام گذاری می شوند مانند هتل ترنج کیش که طرح بته جقه برای ساختمان هتل خود دارد که در نوع خودش بی نظیر است و نمادی از یک طرح سنتی ایرانی دارد. اما هتل داریوش کیش به خاطر کاربرد رنگ طلایی در ستون های زیبا و سنگی اش و طرح و نقش شاهان هخامنشی بسیار معماری قوی تری نسبت به هتل ترنج کیش دارد. یکی دیگر از شاخصه های مهم در هتل داریوش کیش طبقات ساختمانی آن است که در هتل ترنج کیش این نوع طرح وجود ندارد.

هتل داریوش کیش را تا 35% تخفیف رزرو کنید

نمای خارجی هتل داریوش کیش
نمای خارجی هتل داریوش کیش

لابی هتل داریوش کیش و لوستر های مجلل

وقتی که گردشگران جزیره کیش به لابی هتل داریوش کیش وارد می شوند با چراغانی های بسیار زیبایی رو به رو می شوند که دلیلش لوستر های شاهانه و کریستال این هتل کیش است. نوری که از این لوستر ها بر روی کاشی های کف سرامیک لابی انعکاس می دهد باعث می شود جلوه رنگ طلایی در ستون ها بیشتر به چشم آمده و شما را مسحور کند.

از دیگر زیبایی های لابی این هتل کیش می توان به مبل های سلطنتی با پارچه های شاهانه و زر بافت و رنگ طلایی چوب ها اشاره کرد که هارمونی بی نظیری را برای هتل داریوش کیش به ارمغان آورده است. نا گفته نماند که مبل های داخل لابی این هتل کیش سفارشی بوده و همه ی مبل ها نماد های امپراطوری هخامنشی را در خود دارند.

لابی هتل داریوش
لابی هتل داریوش کیش

لابی هتل داریوش کیش بزرگ ترین لابی در بین هتل های کیش

از عظمت و زیبایی این هتل کیش حرف های زیادی را به زبان آوردیم اما بدون شک بزرگترین لابی در بین هتل های کیش مختص هتل داریوش کیش است. لابی شیک همراه با تراریوم های زیبا، مبل های سلطنتی و راحتی بسیار زیبا و مجسمه های سنگی سربازان هخامنشی باعث شده تا لابی هتل داریوش کیش را بسیار خاص جلوه دهد. توصیه می کنیم برای قرار های مهم و برگزاری جلسات 4 نفره حتما لابی این هتل کیش را امتحان کنید. برای رزرو هتل کیش و هتل داریوش کیش به راحتی می توانید از طریق سایت محبوب کیش لند یار اقدامات لازم برای برنامه ریزی اقامت خود داشته باشید.

مالک هتل داریوش کیش

هتل داریوش کیش در جزیره کیش زبانزد خاص و عام است. مالک این هتل با عظمت حسین ثابت بوده است که در سال های جوانی اش تصمیم به ساخت تخت جمشید در کیش می گیرد و حرفش را در عمل با ساخت هتل داریوش کیش با نماد های تخت جمشید و معماری هخامنشی ثابت کرده است. حسین ثابت برای ساخت این هتل کیش هزینه ای بالغ بر 125 میلیون دلار صرف کرده تا این هتل باعظمت در کیش ساخته شود. ما بعد ها به دلایلی این هتل کیش به صاحب جدیدش فروخته شد که نام این مالک جدید سید عبد الراست که صاحب شرکت هواپیمایی زاگرس هم می باشد.

مهندس حسین ثابت
مهندس حسین ثابت مالک هتل داریوش کیش

مهم ترین ساخته های حسین ثابت

از مهمترین ساخته های حسین ثابت بعد از هتل داریوش کیش، پارک دلفین ها در جزیره کیش می باشد که برای ساخت این مجموعه دلفین های بانمک زحمت های بسیاری کشید و آن را به همراه باغ پرندگان که یکی دیگر از ساخته های این کار آفرین نمومه می باشد به صاحب شرکت هواپیمایی زاگرس فروخت.

اکنون مالک این هتل کیش،باغ پرندگان و پارک دلفین ها سید عبد الرضا موسوی است که در تمامی ایام سال سود های سرشاری از اقامت گردشگران جزیره در این هتل کیش و بازدید کنندگان باغ پرندگان و پارک دلفین ها عاید این مالک جدید می شود.

نمای هتل داریوش
نمایی از محوطه هتل داریوش کیش

واگذاری هتل های دیگر کیش

ناگفته نماند که هتل های دیگر کیش مانند هتل هلیا کیش، هتل پانیذ کیش،لاله و تماشا از دیگر ساخته های حسین ثابت در جزیره کیش است که در سال 88 آن ها را هم فروخت. حتی 25% سهام هتل های لاله هم مربوط به حسین ثابت بود ولی باز هم ترجیح داد سهام خود را به عبد الرضا موسوی واگزار کند.

نمای هتل هلیا کیش
نمای هتل هلیا کیش

یکی دیگر از برنامه های حسین ثابت ساخت هتل سبز در جزیره کیش بود که کلنگ هتل کوروش کیش را هم به زمین زد تا با پرتوهای خورشیدی برق این هتل کیش را تامین کند و به عنوان هتل سبز ایران شناخته بشود، اما با متوقف کردن این هتل کیش پروژه اش ناتمام ماند.

هتل داریوش کیش

عشق حسین ثابت و هتل داریوش

جالب اینجاست که حسین ثابت یکی از سرمایه دار ترین هتل داران جهان محسوب می شود اما با صرف پول و خدمت به کشورش فکر آبادانی ایران عزیز می باشد. حسین ثابت علاقه خاصی به فرهنگ، هنر و تاریخ ایران دارد و به گفته های خودش عاشق تخت جمشید و پاسارگاد می باشد و ساخت هتل داریوش کیش هم به همین سبب انجام شده است. تندیس های فراوانی از تخت جمشید را در این هتل کیش می توان دید که عشق این مرد نمونه به تاریخ کهن ایران را نشان می دهد.

حسین ثابت و هتل هایش در جزایر قناری

مهندس حسین ثابت صاحب شرکت بازرگانی و بین المللی با آرم تجاری ثابت می باشد که 9 هتل زیبا در جزایر قناری برای خود ساخته است و پذیرای گردشگران جهانی می باشد. این مهندس با تجربه در ساخت هتل های کیش و جزایر قناری خود اصولی ترین قوانین مهندسی و عمرانی را مد نظر خود قرار داده است. مهندس حسین ثابت متولد خرداد 1313 در مشهد می باشد و اکنون کار آفرین برتر در ایران شناخته شده است و به گفته های خود حسین ثابت عشق به وطن و جوانان باعث شده تا دست به چنین کارهای بزرگی از جمله ساخت هتل داریوش کیش در ایران بزند.

جزایر قناری
جزایر قناری

مهندس حسین ثابت می گوید جوانان باید سالم باشند تا با تلاش و پشت کار خود بتوانند برای زندگی و کشور خود مفید باشند. مهندس حسین ثابت و اسب سواریمحبوب کیش لند یار مراجعه کرده و نسبت به رزرو هتل های کیش مخصوصا هتل داریوش کیش اقدام نمایید. شماره تماس: 09198906504

رزرواسیون هتل داریوش کیش
رزرواسیون هتل داریوش کیش
بیشتر بخوانید :
هتل داریوش کیش و معماری آن
فیلم هتل بزرگ داریوش کیش
معرفی سوئیت های هتل پنج ستاره شایان در جزیره زیبای کیش
سوئیت های هتل پانوراما کیش، مجلل و زیبا
آیا امکانات هتل پانوراما کیش راضی کننده است؟
رستوران هتل پانوراما کیش، حس دلنشین چشیدن غذاهای لذیذ
رستوران های هتل ترنج کیش و طعم غذاهایی لذیذ
چرا ترانسفر هتل ترنج کیش با دیگر هتل های کیش تفاوت دارد؟
سوئیت های هتل ترنج کیش و چشم انداز های متفاوت
معماری هتل ترنج کیش
امکانات هتل ترنج کیش
مقایسه هتل ترنج کیش
میهمانان هتل ترنج کیش
ویوی هتل ترنج کیش
اتاق های هتل داریوش کیش
امکانات هتل داریوش کیش
مالک هتل داریوش کیش
تفاوت هتل داریوش کیش
رستوران های هتل داریوش کیش
عکس های هتل داریوش کیش
ویوی هتل داریوش کیش
اتاق های هتل مجلل آرامیس پلاس جزیره کیش
رستوران هتل جذاب آرامیس پلاس در جزیره کیش
امکانات هتل خیره کننده آرامیس پلاس در کیش
اتاق های هتل 5 ستاره ایران کیش
رستوران هتل بین المللی ایران کیش
امکانات هتل ایران جزیره کیش
اتاق های هتل مجلل مارینا پارک در کیش
رستوران هتل زیبای مارینا پارک در کیش
امکانات هتل مارینا جزیره کیش
رستوران هتل مجلل بین المللی کیش در کیش
امکانات هتل مجلل کیش در جزیره مرجانی کیش
هتل 5 ستاره کیش و اتاق هایی راحت
منابع :