هتل ترنج کیش یک بحث بسیار تخصصی دارد که تنها بحث کردن بر سر آن متخصصان این امر را می طلبد. ولی در این مطلب سعی کرده ایم تا معماری و نقش و طراحی این هتل جزیره مرجانی کیش را به رشته تحریر درآوریم. مهم ترین نکته درباره این هتل کیش لقب بهترین هتل خاورمیانه می باشد که در مقاله مقایسه هتل ترنج کیش با دیگر هتل های خاورمیانه توضیحات کافی داده شده است.

رزرو هتل ترنج کیش

معماری هتل ترنج کیش
نمای دیگری از معماری هتل ترنج کیش

معماری هتل ترنج کیش بسیار اصیل بوده و برگرفته از نقش و نگارهای باستانی ایران می باشد. از دیرباز تا کنون طرح بته جقه، یکی از مهم ترین و زیبا ترین طرح های ایرانی بوده است. طرح بته جقه هم بر روی لباس و هم برای کیف و کفش در زمان های مختلف طراحی و استفاده می شده که نشان اصیل بودن (بته جقه به معنای سرو خمیده است که در زمان های باستان نماد تمدن ایران بوده است) را زنده می کند. همین امر سبب شده تا این هتل خاص ایران با این معماری، ماوراء تصور هر کسی باشد.

موقعیت دقیق هتل ترنج کیش کجا می باشد؟

هتل تفریحی دریایی ترنج کیش در شمال غربی جزیره مرجانی کیش واقع شده است. معماری هتل ترنج کیش با اکو سیستم های طبیعی طراحی شده تا برترین هتل دوستدار محیط زیست باشد. این هتل 5 ستاره در 2 فاز طراحی شده که فاز یک این هتل بر روی دریا ساخته شده و فاز 2 آن که طبقات ساحلی می باشد، در دست احداث است.

​​معماری هتل ترنج کیش
معماری طرح بته جقه هتل ترنج جزیره مرجانی کیش

رزرو هتل ترنج کیش با قیمتی باورنکردنی

موقعیت دقیق این هتل محبوب کیش همراه با معماری منحصر به فرد هتل ترنج کیش سبب شده تا بهترین انتخاب برای اقامتی آرامش بخش باشد. زمانی که شما عکس هتل ترنج کیش را با هتل های مالدیو مقایسه کنید، درخواهید یافت که معماری بی نظیر این هتل کیش، حتی از هتل های مالدیو هم قشنگ تر است.

معماری هتل ترنج کیش توسط چه کسی انجام شده است؟

از مهندس و معمار سازه این هتل کیش نامی در دسترس نیست، اما مدیریت این هتل جناب آقای صدقی با تدابیر خوبی که در این هتل اندیشیده اند، توانسته رضایت میهمانان هتل خود را به خوبی جلب نماید. امکانات هتل ترنج کیش به گونه ای مدرن طراحی شده تا دست کمی از دیگر هتل های خاورمیانه نداشته باشد.

عرشه ی چوبی از دیگر سازه ای هتل به شمار می رود که با ظرافتی خاص طراحی شده است. زمانی که میهمانان با ترانسفر هتل ترنج کیش با دوج دورانگو به هتل می رسند؛ ماشین های گلف، وظیفه حمل و نقل مسافران به ویلاها و سوئیت ها را دارند. ماشین های گلف به دلیل وزن سبک و ظرفیت 4 نفره بهترین ترانسفر داخل هتلی محسوب می شوند.

معماری هتل ترنج کیش
نمایی از عرشه چوبی هتل ترنج کیش

آیا در معماری هتل ترنج کیش رستوران و کافی شاپ وجود دارد؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم 3 رستوران و 2 کافی شاپ در این هتل کیش طراحی و ساخته شده که هر کدام خدماتی متمایز را ارائه می دهند. رستوران تاج ترنج کیش، رستوران خورشید کیش بر روی عرشه چوبی و رستوران ساحلی نام این رستوران ها است که در مطلب رستوران های هتل ترنج کیش به شرح آن ها پرداخته شده است.

نوع ساخت معماری و وجود دو جزیره مصنوعی در این هتل کیش سبب شده اکو سیستمی طبیعی برای زندگی پرندگان ایجاد شود. زمانی که شما در این هتل اقامت دارید، بدانید که میهمان محیط زیست هستید و باید از آسب زدن به طبیعت پرهیزنمایید. این هتل موفق به دریافت تندیس های متفاوت مخصوصاً تندیس دوستدار محیط زیست از سازمان حفاظت محیط زیست کشوری به دلیل همین معماری شده است.

هتل های ساحلی در جزیره را بشناسید

معماری هتل ترنج کیش
چشم اندازی از معماری و طراحی خاص هتل ترنج کیش

آیا هتل ترنج کیش در برابر طوفان ایمن است؟

به دلیل معماری و نقشه کشی دقیق، این هتل کیش در منطقه ی شمال غربی جزیره واقع شده که علت این ساخت، یکدست بودن سطح دریا از ساحل تا 1000 متر می باشد. تفاوت شدید تا 100 متر سبب می شود تا یک موج شکن اُرگانیگ ایجاد شود. اگر در سوئیت های هتل 5 ستاره ترنج کیش اقامت دارید و با تلاطم دریا و امواج های شدید رو به رو شدید نگران نباشید. زیرا موج شکن طبیعی سبب مصونیت هر نوع اسیب از طوفان می شود.