مرکز خرید دبی مال از دیگر مراکز خرید شهر دبی می باشد که معروفیت خاصی در بین گردشگران دارد. این مجتمع تجاری بخش های گوناگونی داشته و از معماری بسیار زیبایی برخوردار است، مرکز خرید دبی مال نقش بسزایی در جذب توریست ها به شهر زیبای دبی دارد.

مرکز خرید دبی مال ویژگی های منحصر به فردی داشته و جزء بزرگ ترین مراکز خرید در دنیا به شمار می رود. در این مجتمع تجاری می توان انواع برند های مشهور دنیا را یافت. بیش از 1200 غرفه تجاری در مرکز خرید دبی مال وجود داشته که متنوع ترین وسایل مورد نیاز خود را می توان پیدا کرد.

معرفی مراکز خرید دبی

تاریخچه مرکز خرید بزرگ دبی مال

مرکز خرید دبی مال عنوان بهترین مرکز خرید دنیا را در سال 2010 نصیب خود کرده که قسمتی از برج خلیفه در دبی می باشد. برج خلیفه بلندترین برج جهان بوده و مهم ترین ساختمان امارات متحده عربی به شمار می رود. متراژ مرکز خرید دبی مال 1124000 متر مربع بوده که در سال 2008 میلادی به بهره برداری رسید.

هنگامی که این مجموعه احداث شد فقط 1000 غرفه داشت که به مرور زمان این تعداد افزایش یافت. از امکاناتی که درون پاساژ دبی مال است می توان به، بزرگترین آبنمای دبی، بزرگترین آکواریوم دنیا از نظر پنل های اکریلیک، بزرگترین شیرینی فروشی دنیا که مساحتی غالب بر 930 متر مربع دارد، بزرگترین صفحه نمایش دیود نورگسیل زیستیک در جهان،

برترین نورپردازی بین مراکز خرید، دبی دینو، باغ وحش، رصد خانه، سینما ریل، زمین اسکیت، محل بازی کامپیوتری برای کودکان، رستوران، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، فست فود، آسانسور، پله برقی، امکانات برای ناتوانان، نماز خانه، دستگاه خود پرداز، اینترنت رایگان، پارکینگ، ایستگاه شارژ موبایل، حمل و نقل خرید و ارسال آن و خدمات کودک اشاره کرد.

پاساژ دبی مال بیشترین مراجعه کننده را در بر داشته، برای مثال سال 2009 در یک هفته 750000 نفر به این مکان مراجعه نمودند. مرکز خرید دبی مال جایزه بهترین تجربه خرید دنیا را از مجله گرازیا دریافت کرده است. این پاساژ در سال 2010، 47 میلیون، در سال 2011 ، 56 میلیون، در سال 2012 بیش از 65 میلیون بازدید کننده داشته که این رکوردشکنی در سطح جهان بی سابقه می باشد.

مرکز خرید جذاب دبی مال مکان تفریحی و گردشگری نیز برای گردشگران به شمار می رود. این مکان موقعیت مکانی خوبی داشته و دسترسی راحتی به مرکز شهر دارد. همچنین پاساژ دبی مال دارای ترانسفر بوده و از هر نقطه شهر دبی گردشگران به راحتی می توانند به این مرکز خرید برسند.

آکواریوم مرکز خرید دبی مال

آکواریوم مرکز خرید دبی مال از جذاب ترین دیدنی های این پاساژ بوده که روزانه افراد زیادی برای دیدن از آن به مجتمع تجاری دبی مال می آیند، با این که امارات از کشور هایی می باشد که با کمبود آب مواجه است اما آکواریومی که در دبی مال وجود دارد زبانزد جهانیان می باشد.

مرکز خرید سیتی سنتر دیره دبی را بشناسید

در آکواریوم پاساژ دبی مال گونه های مختلفی از آبزیان وجود دارد، همچنین آبزیان گوشتخوار خطرناکی همانند کوسه ها و تمساح ها نیز در این آکواریوم زیست دارند. ساعات کار آکواریوم دبی مال 10:00 صبح الی 24:00 می باشد. افراد باید توجه داشته باشند که طبق همین ساعات به این مکان رجوع کنند، همچنین هر فرد باید 100 درهم بابت بازدید پرداخت نماید و کودکان زیر 3 سال رایگان هستند.

سینما ریل مرکز تجاری دبی مال

در مرکز خرید دبی مال سینمایی احداث شده که به سینما ریل شهرت دارد. این سینما باعث شده تا افرادی که قصد خرید ندارند باز هم به این مکان مراجعه کنند. در سینما ریل همیشه 22 فیلم سینمایی متفاوت به صورت همزمان در حال اکران می باشد. این سینما وب سایت مخصوصی داشته و کلیه فیلم های خود و ساعات اکران آن ها را در سایت قرار داده تا گردشگران و شهروندان دبی اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند.

در سینما ریل پاساژ دبی مال فیلم های دو بعدی 45 درهم، فیلم های سه بعدی 60 درهم، فیلم های مکس 4 بعدی 90 درهم و تماشای فیلم در سوئیت های پلاتینیوم 160 درهم می باشد. این سینما ساعات کاری خاص خود را داشته و گردشگران باید طبق ساعات 10:00 الی 24:00 از فیلم های سینما ریل لذت ببرند.

دبی دینو مرکز خرید دبی مال 

یکی از جاذبه های پر بازدید مجتمع تجاری دبی مال، اسکلت بزرگ یک دایناسور عظیم الجثه می باشد که در ورودی اصلی مرکز خرید گذاشته شده است.  برخی فکر می کنند این اسکلت مصنوعی می باشد، اما این باور اشتباهی بوده و اسکلت دایناسور کاملا واقعی و مربوط به 155 میلیون سال پیش است.

این اسکلت در سال 2008 میلادی کشف شده و بابت آن سرمایه داران دبی مال، هزینه هنگفتی را پرداخت کردند چرا که آثار باستانی مهمی محسوب می شود. معمولا گردشگران با اسکلت دایناسور عکس ها و فیلم های زیادی می گیرند، زیرا از جذابیت منحصر به فردی برخوردار می باشد.

آبنمای مرکز تجاری دبی مال

آبنمای این مرکز خرید با صدای موسیقی لایت فعالیت خود را آغاز کرده و آب های درون آن با مقداری ثابت به بالا و پایین رفته که توسط چند پمپ هدایت می شود. نمایش نورپردازی نورافکن ها به جذابیت آبنما افزوده و مجسمه های فایبر گلاسی شبیه به انسان در حال سقوط بر روی آبنما خود نمایی می کند.

مرکز خرید وافی دبی را مطالعه نمایید

همین امر باعث شده تا این آبنما به آبشار انسان نیز شهرت یابد. ارتفاع این آبنما 150 متر بوده و از دیدنی های مرکز خرید دبی مال به شمار می رود. گردشگران و دیگر بازدیدکنندگان در هنگام دیدن آبنما لحظاتی را به تماشای آن سپری می کنند و عکس ها و فیلم های بسیاری از آن نیز می گیرند. 

اسکی روی یخ در مرکز خرید دبی مال

دبی شهری گرم بوده و این که زمین اسکی در آن باشد کمی از باور خارج می باشد، در مرکز خرید دبی مال زمین اسکی احداث شده که پوشیدن لباس گرم در آن از واجبات است. گردشگران می توانند در این مکان اوقات خوشی را از سر بگذرانند، افرادی که مهارت در اسکی ندارند می توانند با کمک مربی های اسکی به این تفریح یا ورزش بپردازند.

گردشگران توجه داشته باشند تایم اسکی روی یخ در مرکز خرید دبی مال از ساعت 10:00 صبح الی 24:00 بوده و هزینه ای که باید هر نفر برای اسکی کردن بپردازد بین 60 تا 100 درهم می باشد. برای کودکان زیر سه سال هزینه ای گرفته نخواهد شد و هنگام اسکی باید کاملا مراقب آن ها بود.

شبیه سازی پرواز در مجتمع تجاری دبی مال

در مرکز خرید دبی مال امکان شبیه سازی پرواز وجود داشته و بهترین شرکت هواپیمایی جهان، امارات ایرلاین، پرواز های آن را به عهده دارد. پرواز های بیزنس کلاس نیز در آن انجام شده که تجربه ای منحصر به فرد می باشد. این مجموعه جزء بهترین تفریحات دبی و خاورمیانه محسوب می شود. تایم هر پرواز برای هر فرد 30 دقیقه است.

گردشگران باید طبق روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 الی 22:00 و پنجشنبه تا شنبه از ساعت 10:00 الی 12:00 ظهر به این مکان آمده و از چنین تفریحی لذت ببرند. مجموعه شبیه سازی پرواز در خارج از این روزها و این ساعات از ارائه خدمت رسانی معذور خواهد بود. هزینه آن شنبه تا پنجشنبه صبح ها 325 درهم و ساعات شلوغ 375 درهم می باشد.

کیدزانیا در پاساژ دبی مال

قسمتی در بازار دبی مال برای کودکان در نظر گرفته شده است. متنوع ترین بازی های کامپیوتری و غیر کامپیوتری را در این مکان می توان یافت. کلیه بازی های کیدزانیا استعداد و مهارت کودکان را به چالش کشیده تا سطح هوش آن ها به طور کامل مشخص شود. هزینه ای که افراد باید پرداخت نمایند 150 درهم به بالا می باشد. 

نکات قابل توجه بازدیدکنندگان مجتمع تجاری دبی مال

گردشگران باید توجه داشته باشند هنگام ورود به مرکز خرید دبی مال از به همراه داشتن حیوانات خانوادگی دوری کنند، سیگار کشیدن داخل مجموعه ممنوع بوده و هنگام رؤیت برخورد خواهد شد، برخی فعالیت ها همانند اسکیت سواری درون پاساژ اکیداً ممنوع است، در پاساژ دبی مال بغل کردن نیز ممنوع می باشد.

فروشگاه های مجتمع تجاری دبی مال از ساعت 10:00 صبح الی 23:00 باز می باشند و از پذیرفتن بازدیدکنندگان در خارج از این ساعات معذور خواهند بود. موقعیت مکانی دقیق مرکز خرید دبی مال، Financial Centre Road Downtown Dubai – إماره دبیّ – United Arab Emirates می باشد.

بیشتر بخوانید :
منابع :