۱۰:۲۴:۳۰۱۳۹۷تیر۲۸

به مرکز جامع رزرواسیون آنلاین هتل مشهد و هتل آپارتمان های مشهد با هدف خدمت به زائران حضرت امام رضا در مشهد مقدس خوش آمدید

Back شما اینجا هستید: hotel مراکز تفریحی و گردشگری اماکن تاریخی میرزا جواد آقا تهرانی

اماکن تاریخی

میرزا جواد آقا تهرانی

 میرزا جوادآقا تهرانی (زادهٔ ۱۲۸۳ ـ تهران و درگذشتهٔ ۱۳۶۸ ـ مشهد) از روحانیان شیعه اهل ایران بود که در سال ۱۳۵۸ از حوزه انتخابیه استان خراسان، به نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی انتخاب شد.
وی پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و نهم جدید در تهران، برای فراگیری علوم دینی راهی قم شد و پس از گذراندن مقدمات و بخشی از سطوح حوزوی به نجف رفت و در آنجا از مرتضی طالقانی و محمدتقی آملی بیشترین بهره را برد. پس از آن به ایران مراجعت کرد و در مشهد در دروس عالی میرزامهدی غروی اصفهانی حاضر شد. از آن پس به تالیف، تدریس و تفسیر قرآن اشتغال داشت. بر روی جلد آثارش به ذکر حروف اختصاری اسم، یا عنوان «جواد» یا «جواد تهرانی» اکتفا می‌کرد. بهایی چه می‌گوید؟ (در رد فرقه بهائیت) و عارف و صوفی چه می‌گویند؟ (در بیان مبادی و اصول تصوف و عرفان و رد آن) از جمله آثار انتقادی او است. وی در مسائل اجتماعی، مردمی و امور خیریه نیز اهتمام داشت.

میرزا جوادآقا بر اثر بیماری کبد در سحرگاه سه‌شنبه دوم آبان ماه ۱۳۶۸ درگذشت و بنا بر وصیت خود در بهشت رضا مشهد به خاک سپرده شد.

پیگیری رزرو هتل مشهد
پیگیری تور مشهد

 

jtemplate.ru - free extensions Joomla