آبشار آبگرم کلات

 
 مسیر رسیدن به آبشار به گونه ای است که امکان استفاده از خودرو وجود ندارد و با توجه به این که 60دقیقه پیاده روی دارد و مسیر سرسبز و دشتی می باشد ، چندان لزومی به استفاده از وسیله ی نقلیه نیست و خود مسیر هم می تواند بخش جذابی از گردش شما را شامل شود .
 
در این مسیر یک کاروانسرای قدیمی که مربوط به دوران صفویه است قرار دارد که در گذشته به دلیل قرار داشتن این کاروانسرا در مسیر جاده ابریشم ، مسافران زیادی در این مکان استراحت می کردند ولی در حال حاضر متاسفانه به محلی برای نگهداری گوسفندان تبدیل شده و در اثر عدم رسیدگی تخریب شده است . مسیر فرعی روستای آبگرم از کیلومتر 60 جاده مشهد به کلات شروع می شود و تا خود روستا، جاده آسفالته پر پیج وخم به طول 20 کیلومتر وجود دارد .
 
سرچشمه ی آبشار آبگرم در بالای این آبشار قرار دارد و اگر شما از پیاده روی مسیر آبشار خسته نشدید و حدود 30 دقیقه ی دیگر هم به طی کردن راه ادامه دهید به سرچشمه خواهید رسید که گرمای دلنشینی دارد و اگر تجربه قرار دادن پاهای خود در آب های سرد آبشار قره سو در کلات را داشته باشید در این جا با این آب گرم تجربه ای کاملا متفاوت خواهید داشت .  
 
 
مسیر رسیدن به آبشار علاوه بر اینکه سرسبزی و زیبایی نابی دارد دارای درختان انجیر کوهی زیادی است که در اواخر فصل تابستان میوه ی زیادی می دهند و همچنین درخت زالزالک وحشی هم وجود دارد .
حوضچه های آب گرم در پایین آبشار ، با گرمای آرامش بخش و دلنشین محل مناسبی برای آبتنی است وطبق نظر شخصی من می تواند برای بیماری های مختلفی که در آن فرد دچار بدن درد می شود ، مفید واقع شود هرچند که مسلما چشمه های معروفی که کاملا تحت عنوان چشمه آب گرم شناخته شده اند و تاثیر درمانی آن ها ثابت شده است ، اثر بسیار بیشتر در این مورد دارند ولی باز هم این محل در کلات به عنوان یک چشمه با آب گرم که در دسترس است می تواند خوب باشد .