دانستنیهای هتل

 • سفر به قم و دیدنی های آن

  سفر به قم و دیدنی های آن

  شهر قم هم یکی دیگر از انتخاب‌های بسیاری از گردشگران برای سفر می‌باشد. گردشگران علاوه بر تجربه ی سفر زیارتی می‌توانند با سر زدن به جاذبه‌های تفریحی در این شهر مذهبی بهترین لحظات را برای خود به وجود بیاورند. گردشگران برای انتخاب هتل در قم می‌توانند به یکی از سایت های معتبر همچون پرشین هتل مراجعه کنند و اطلاعات لازم را متناسب با آنچه می‌خواهند کسب کنند. از این رو به معرفی برخی از جاذبه‌های تفریحی برای آشنایی بیشتر گردشگران می پردازیم.

  اطلاعات بیشتر

 • سفر به قشم و دیدنی های قشم

  سفر به قشم و دیدنی های قشم

  همانطور که از عنوان متن پیداست می خواهیم در رابطه با مساحت جزیره قشم، هتل‌های قشم،زیبایی ها، جاذبه های طبیعی و.... در جزیره قشم با شما سخن بگوییم. با پرشین هتل همراه باشید تا تمامی نقاط جزیره قشم را برای شما عزیزان باز گو کنیم. خلیج فارس، دریایی شگرف و فراخ  که جزیره های مختلفی را تقدیم این آب و خاک کرده است. جزیره هایی مانند قشم، کیش، سیری، ابوموسی، لاوان و... که هرکدام زیبایی خودشان را دارند. گردشگران بسیاری در هتل‌های قشم اقامت دارند که زبان به تحسین از این جزیره  زیبا می گشایند. اما قشم جزیره ای بزرگ می‌باشد که حتی کشور بحرین در برابر آن کوچک دیده می‌شود.

  اطلاعات بیشتر

 • سفر به کیش و دیدنی های کیش

  سفر به کیش و دیدنی های کیش

  کیش جزیره ای آرام و کوچک و استوایی در جنوبی ترین نقطه کشور ایران بیشتر به عنوان مقصدی گردشگری و تفریحی انتخاب شده و رزرو هتل در کیش نیز بیشتر به همین منظور انجام می شود. کیش موفق ترین جزیره ایران در جذب توریست از جای جای جهان می باشد این جزیره از جمله مناطق موفق در تولید محتوا مجازی گردشگری به زبان انگلیسی بوده و همین امر به علاوه تبلیغات گرم زبان به زبان گردشگران داخلی موجب رشد گردشگران در سال 1397 نسبت به سال 1394 شده است.

  اطلاعات بیشتر

 • سفر به یزد و دیدنی های یزد

  سفر به یزد و دیدنی های یزد

  یزد شهر موزه ای بزرگ در مرکزی ترین نقطه کشور ایران و نزدیک به بزرگترین کویر دنیا یعنی کویر لوت می باشد و  بیشتر به عنوان مقصدی گردشگری و تفریحی در بیابان انتخاب شده و رزرو هتل در یزد نیز بیشتر به همین منظور انجام می شود. یزد موفق ترین شهر کویری ایران در جذب توریست از جای جای جهان می باشد همچنین جهانی شدن و ثبت این شهر در آثار تاریخی یونسکو در سال اخیر باعث جذب چندین برابری توریست به ایت شهر شده است. این شهر با توجه به اینکه جهانی شده در حال حاضر اقدام تولید محتوا مجازی گردشگری به زبان انگلیسی کرده است به علاوه اینکه این وظیفه از سوی یونسکو نیز انجام می شود که تاثیر زیادی در شناخته شدن آن در جهان دارد.

  اطلاعات بیشتر

 • سفر به شیراز و دیدنی های شیراز

  سفر به شیراز و دیدنی های شیراز

  شیراز باغ موزه ای بزرگ در مرکز ایران و کمی متمایل به جنوب بیشتر به عنوان مقصدی گردشگری و تفریحی انتخاب شده و رزرو هتل در شیراز نیز بیشتر به همین منظور انجام می شود. شیراز به دلیل فاصله اندک با اصفهان توریست خیز موفق ترین شهر ایران بعد از اصفهان در جذب توریست از جای جای جهان می باشد. این شهر از دیرباز و پیش از تهران تولید کننده بیشترین محتوا ادبی و شعرهای حافظ و سعدی و مولوی به زبان انگلیسی و سایر زبان ها بوده و همین امر به علاوه تبلیغات گرم زبان به زبان گردشگران خارجی موجب رشد زیادی برای جذب توریست در سالهای دور تا کنون داشته باشد.

  اطلاعات بیشتر

 • سفر به اصفهان و دیدنی های اصفهان

  سفر به اصفهان و دیدنی های اصفهان

  اصفهان شهر موزه ای بزرگ در مرکزی ترین نقطه کشور ایران بیشتر به عنوان مقصدی گردشگری و تفریحی انتخاب شده و رزرو هتل در اصفهان نیز بیشتر به همین منظور انجام می شود. اصفهان موفق ترین شهر ایران در جذب توریست از جای جای جهان می باشد این شهر بعد از تهران تولید کننده بیشترین محتوا مجازی گردشگری به زبان انگلیسی بوده و همین امر به علاوه تبلیغات گرم زبان به زبان گردشگران خارجی موجب رشد 850 درصدی در سال 1397 نسبت به سال 1394 در جذب توریست شده است.

  اطلاعات بیشتر

 • سفر به تهران و دیدنی های تهران

  سفر به تهران و دیدنی های تهران

  تهران شهر بزرگی که به دلیل مرکزیت سیاسی در کشور ایران بیشتر به عنوان مقصدی کاری و تحصیلی انتخاب و رزرو هتل در تهران نیز بیشتر به همین منظور انجام می شود. متاسفانه با توجه به جاذبه های گردشگری زیادی که این شهر شلوغ دارد اما به دلیل ترافیک بیش از حد و هزینه بالا رفت و آمد درون شهری کمتر شخصی این شهر و هتل های تهران را به عنوان اقامتگاهی تفریحی و گردشگری انتخاب می کند.

  اطلاعات بیشتر

 • بهترین هتل مشهد

  بهترین هتل مشهد

  بهترین هتل مشهد شاید هتل مجلل درویشی باشد اما هیچ اصراری برای معرفی آن به عنوان بهترین هتل شهر مشهد نداریم ما منصفانه و به دور از جانب داری به معرفی بهترین های این شهر می پردازیم. بهترین هتل شهر مشهد در ارائه کیفیت و تنوع غذا، نظافت و کیفیت ارائه خدمات اصلی و جانبی و رعایت فضاها هتل مجلل درویشی و هتل قصر طلایی می باشد که در حال رقابت با یکدیگر می باشند.

  اطلاعات بیشتر

  حرم مطهر امام رضا (ع) و مراکز مذهبی

  • بست شیخ طبرسی

   بست شیخ طبرسی

   حرم به معنی مکانی امن است که حرمت دارد به گونه ای که اگر مجرمی به آن جا پناه می برد ، او را دستگیر نمی کردند و منتظر می ماندن تا از تحصن و بست نشینی خارج شود . اصطلاح بست نشینی در گذشته به کار می رفت و به معنی پناه جستن و متحصن شدن در مکانی مذهبی بود .بست در لغت به معنی بستن ، گره و جای تحصن است ؛ یعنی محلی که مردم به هنگام اتهام و ترس به آن جا پناه می بردند مثل اماکن مذهبی و مقدس و نیز خانه علما و بزرگان .

   اطلاعات بیشتر

  • بست شیخ طوسی حرم امام رضا

   بست شیخ طوسی حرم امام رضا

   بست ها ورودی های اصلی حرم امام رضا به سمت خیابانهای اصلی می باشند. شاید بارها کلمه عطر دم بستی در لطیفه های عامیانه به گوشتان خورده باشد. عطر دم بستی نیز همان بوی عطر و مشکی است که برای معطر کردن فضای حرم به کار می رفته و در عطر فروشی های خیابانهای منتهی به حرم و در ابتدای درب های ورودی از گذشته تا به امروز به فروش می رسید.

   اطلاعات بیشتر

  • ماجرای پنجره فولاد امام رضا

   ماجرای پنجره فولاد امام رضا

   پنجره ای که به نماد کرامت و بازکردن گره های بسته زندگی تبدیل شده است. این جا«پنجره فولاد» حرم امام رضا(ع) است. محبوب ترین پنجره دنیا.اولین پنجره فولاد در قرن نهم هجری قمری در دوره صفویه و در زمان شاهرخ میرزا تیموری، همسر گوهرشاد خانم در سال ۲۷۰۱ قمری ساخته شد.

   اطلاعات بیشتر

  • آرامگاه پیرپالاندوز مشهد

   آرامگاه پیرپالاندوز مشهد

   مقبره پیر پالاندوز مربوط به دوره صفوی ـ دوره معاصر است و در مشهد، خیابان نواب صفوی، ضلع شرقی حرم امام رضا (ع) واقع شده و این اثر در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۵۶ با شمارهٔ ثبت ۱۳۷۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این مقبره متعلق به محمد عارف عباسی، از عرفای بزرگ قرن دهم هجری است. بنای مزبور چهار ضلعی بوده و دارای گنبد پیازی شکل و ایوان آجری زیبا است.

   اطلاعات بیشتر

  • امامزاده یحیی (میامی)مشهد

   امامزاده یحیی (میامی)مشهد

   این روستا در جاده سرخس و به فاصله ۵۰کیلومتری مشهد می‌باشد . این روستا در دامنه کوهی واقع شده‌است. بقعه امامزاده یحیی در یک کیلومتری این روستا و در دامنه کوه قرار گرفته است.امامزاده یحیی یکی از فرزندان زید، و نواده امام زین العابدین (ع)است . مادرش ریطه دختر ابی هاشم عبداله بن محمد حنیفه می‌باشد. وی در سال ۱۰۷ ه. ق متولد شد. یحیی برای ادامه مبارزات خود علیه بنی امیه چون امنیت جانی نداشت از نینوا «کربلا » به مدائن هجرت کرد.

   اطلاعات بیشتر

  • موزه آستان قدس رضوی

   موزه آستان قدس رضوی

   ولین موزه در آستان قدس رضوی در سال 1324 در ساختمانی به مساحت 1024 متر مربع در صحن امام خمینی (ره) بنا شد.این موزه به مدت 40 سال تنها موزه آستان قدس رضوی بود اما با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و آغاز تحول بنیادین در تمامی عرصه‌ها، موزه آستان قدس رضوی نیز مسیر توسعه را پیمود و در طی سال‌های پس از انقلاب شكوهمند اسلامی ایران چندین بار دچار تغییر و دگرگونی شد.

   اطلاعات بیشتر

  • مسجد جامع گوهرشاد مشهد

   مسجد جامع گوهرشاد مشهد

   مسجد گوهرشاد یکى از مشهورترین مساجد ایران است. این بنا که در مجموعه معمارى حرم مطهر امام رضا(ع) واقع است از ضلع شمالى به دارالسیاده و دار الحفاظ از سمت جنوب به صحن قدس و از غرب به صحن امام و از جهت شرق به سمت شیخ بهایى محدود است. مسجد گوهرشاد به همت گوهرشاد آغا، دختر امیر غیاث الدین ترخان در دوران حکمرانى همسرش شاهرخ بن تیمور گورکانى و فرمانروایى بایسنقر در خراسان در سنه 818 ه. ق توسط معمار ...

   اطلاعات بیشتر

  • معرفی حرم مطهر امام رضا (ع)

   معرفی حرم مطهر امام رضا (ع)

   وضعیت حرم مطهر در سال‌‌های آغازین - برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی سال‌‌های سختی و غربت روضه منوره که پیکر مقدس حضرت رضا (علیه السلام) در آن مدفون است، زیر گنبدی زرین و با شکوه قرار دارد و هسته مرکزی بناهای آستان قدس رضوی به شمار می‌آید.در سال‌‌های آغازین به خاک سپاری پیکر پاک امام، حرم مطهر به صورت بنایی ساده با مصالح ویژه آن دوران بنا شده بود؛ چنان‌که بقعه مطهر، تنها یک در ورودی ...

   اطلاعات بیشتر

   مراکز خرید

   • مجتمع تجاری کیان سنتر 2 مشهد

    مجتمع تجاری کیان سنتر 2 مشهد

    مجتمع کیان سنتر 2 در زمینی به وسعت 2500 متر مربع و با زیر بنای تقریبی 32000 متر مربع در 17 طبقه مشتمل بر هایپر مارکت و مرکز تخفیفات (Discount Center) با زیر بنای 7720 مترمربع در طبقه همکف و 1-، تعداد 123 واحد تجاری درطبقات 1+ الی 3+ تعداد 400 واحد پارکینگ در طبقات 2- الی 5- فودکورت (مجموعه رستورانهای بین الملل ) با مساحت 915 متر مربع در طبقه 5+ ( طراحی به گونه ای صورت گرفته است ...

    اطلاعات بیشتر

   • مجتمع تجاری الماس شرق مشهد

    مجتمع تجاری الماس شرق مشهد

    مجتمع تجاری الماس شرق با 6 طبقه و زیربنای 67267 مترمربع و 1090 واحد، در یک موقعیت مکانی ویژه یا دسترسی‌‌های بسیار مناسب شهری در حاشیه بزرگراه صد متری کمربندی شهر مشهد قرار گرفته و هدف از ایجاد آن بهبود و گسترش فرهنگ گردشگری بوده است. این مکان به لحاظ فنی و معماری نمونه‌ای کاملاً بی‌نظیر در ایران است.از خصوصیات و ویژگی‌های این مجتمع باید به تلفیق ساختار معماری سنتی و مدرن و هندسه منحصر به فرد، دارای ...

    اطلاعات بیشتر

   • مجتمع تجاری زیست خاور

    مجتمع تجاری زیست خاور

    این مجتمع در ابتدای خیابان کوهسنگی واقع گردیده و امروزه از مراکز مهم خرید در شهر مشهد محسوب می‌شود. زیست خاور در زمینی به مساحت ده هزار مترمربع بنا گردیده که در 17 طبقه و با ارتفاع 68 متر دارای 75 هزار مترمربع زیر بنا می‌باشد این ساختمان یکی از عظیم‌ترین بناهای تجاری و مسکونی ایران است.مجتمع مزبور دارای 700 واحد تجاری در چهار طبقه و پارکینگ با طرفیت 250 خودرو در چهار طبقه و پارکینگ با طرفیت 250 خودرو در...

    اطلاعات بیشتر

   • بازارچه سنتی بابا قدرت

    بازارچه سنتی بابا قدرت

    کاروانسرای بابا قدرت مربوط به دوره قاجار است و در مشهد، بلوار ۱۷ شهریور، خیابان صدر واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۰۳۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.  هتل سیمرغ مشهد و هتل آپارتمان آلما مشهد از هتل های نزدیک به این مکان گردشگری مشهد می باشند...

    اطلاعات بیشتر

   • مجتمع تجاری ویلاژتوریست مشهد

    مجتمع تجاری ویلاژتوریست مشهد

    مجتمع تفریحی و توریستی ویلاژتوریست در یکی از مهمترین موقعیت اقتصادی و گردشگری شهر مقدس مشهد و در انتهای بلوار وکیل آباد، ابتدای جاده ییلاقی طرقبه قرار گرفته است. دسترسی سریع و آسان به اصلی ترین بزرگراهها، این پروژ را از لحاظ موقعیت به عنوان یکی از ممتاز ترین پروژه های تجاری و توریستی کشور مطرح نموده است.نزدیکی به ایستگاه مرکزی قطار شهری، با فاصله 800 متر، کوهستان پارک شادی، پارک جنگلی وکیل آباد ...

    اطلاعات بیشتر

   • مجتمع تجاری پروما مشهد

    مجتمع تجاری پروما مشهد

    احداث مجتمع تجاری پروما در سال 1379 با زیر بنایی در حدود 25000 متر مربع در شهر مقدس مشهد آغاز و در سال 1383 به بهره برداری رسید.از امکانات رفاهی پروژه مجتمع تجاری پروما می توان به فست فود ، شهربازی ، پارکینگ، بولینگ ، بیلیارد و ... اشاره نمود .امكانات مدرن مجتمع تجاری پروما ،این مجتع را از سایر مراكز تجاری مشابه متمایز می كند.بخشی از این ویژگی ها عبارتند از:سیستم های خنك كننده و گرم كننده مركزی (كریر) ساخت ...

    اطلاعات بیشتر

   • بازارچهارسوق کوهسنگی

    بازارچهارسوق کوهسنگی

    بازار چهارسوق کوهسنگی بازاچه صنایع دستی در مشهد می باشد. در این بازار می توان انواع تابلو فرش، ، تابلوهای رنگ روغن، صنایع دستی مانند انواع ظروف، دیزی سنگی، انواع قلیان و مجسمه های دست ساز را خریداری نمود

    اطلاعات بیشتر

   • مجتمع تجاری آلتون مشهد

    مجتمع تجاری آلتون مشهد

    این مجتمع یکی از بلندترین و عظیم ترین ساختمان ها ی کشور است که در یک مجموعه دیدنی تجاری، اداری و فضای قابل توجه پارک خودرو بعنوان بلندترین پارکینگ طبقاتی کشور نظر هر شهروند و زائر و مسافری که برای تفریح و خرید به خیابان دانشگاه مشهد قدم میگذارد را بخود جلب مینماید. ساخت این برج 36 ماه طول کشید و نمای خارجی و داخلی آن جزء لوکس ترین برج ها و مراکز خرید کشور بحساب می آید. برج آلتون مشهد در سال ۱۳۹۰ عنوان ...

    اطلاعات بیشتر

    مراکز تفریحی وگردشگری

    • سد تاریخی فریمان

     سد تاریخی فریمان

     برای رفتن به سازه آبی و تاریخی که در فریمان واقع است باید از جاده مشهد به سمت فریمان بروید و مدت 45 دقیقه رانندگی کنید. پیشنهاد می شود در اردیبهشت یا خرداد به این منطقه سفر کنید تا علاوه بر دیدن منطقه ای تاریخی دشت های وسیع و زرد گلزا و دشت های لاله وحشی نیز سفرتان را خاطره انگیزتر کند.

     اطلاعات بیشتر

    • سد زاوین منطقه جنگلی مشهد

     سد زاوین منطقه جنگلی مشهد

     سد و آبشار زاوین منطقه ای ییلاقی و خنک در جاده مشهد به کلات است که سالانه کوهنوردان و گردشگران زیادی را به سمت خود میکشاند. زاوین روستایی بسیار سبز و جنگلی در دل دره های سنگی است که روخانه ای با آب بسیار سرد طول آن را می پیماید.

     اطلاعات بیشتر

    • سد ارداک مشهد

     سد ارداک مشهد

     از جاده توس مشهد به سمت روستاهای اطراف مقبره فردوسی که بروی، آنقدر روستای سر سبز وجود دارد که یک روز خوب را سپری کنی. اما این همه سبزی از کجا نشات میگیرد؟ همین حوالی رودی دائمی جاریست که به زمین های اطراف تا فرسنگ ها زندگی هدیه میدهد. این رودخانه ارداک نام دارد و تا چند سال پیش هیچ سدی بر سر راهش وجود نداشت.

     اطلاعات بیشتر

    • غول پیکرترین آسیابهای بادی جهان

     غول پیکرترین آسیابهای بادی جهان

     آسبادها در روستای نشتیفان حومه خواف که 250 کیلومتر از قسمت جنوبی شهر مشهد فاصله دارد، قرار گرفته اند. این سازه بزرگترین سازه بادی در جهان میباشد و قدمت آن به دوره تیموریان و صفویان و به نظر برخی مورخان به قبل از اسلام و حدود 1700 سال پیش یعنی دوره هخامنشیان و ساسانیان می رسد که همچنان شش عدد از آنها کاربری مصرفی دارند. تعداد آسیاب های این سازه 36 عدد می باشد.

     اطلاعات بیشتر

    • روستای دیزباد روستای فرقه اسماعیلیه

     روستای دیزباد روستای فرقه اسماعیلیه

     نیشابور مهم ترین مرکز فعالیت اسماعیلیان و قرمطیان در ایران بوده است. اگر به مشهد سفر میکنید و علاقمند هستید راجع به دین و شیوه زندگی شیعیان اسماعیلی اطلاعاتی مستند داشته باشید به دیزباد علیا سری بزنید این روستا علاوه بر اینکه شما را با شیعیان اسماعیلی آشنا میکند، تجربه بازدید از فرهنگی ترین روستای ایران را نیز برایتان فراهم می کند.

     اطلاعات بیشتر

    • اقامتگاه باغ بهشت ارتکند

     اقامتگاه باغ بهشت ارتکند

     ارتکند منطقه ای ییلاقی و خوش آب و هوا در مسیر مشهد به کلات می باشد. این روستا و روستاهای اطراف آن بسیار سرسبز و زیباست و در دل دره های هزار مسجد واقع شده اند. سد پر آب زاوین نیز در همین منطقه قرار دارد و بعد از عبور از روستای زاوین به منطقه ارتکند با تعدد آبشارها می رسید.

     اطلاعات بیشتر

    • دره طوطی و قله زو از ناشناخته های مشهد

     دره طوطی و قله زو از ناشناخته های مشهد

     همیشه رفتن به مکان های خوش آب و هوا و تمیز و با منظره بی نظیر، هیجان خوبی به همراه دارد اما این هیجان وقتی بیشتر می شود که یک جاده پیچ در پیچ با پیچ و خم های وحشتناک پیش رویتان قرار گیرد و هر لحظه از دیدن دو چراغ ماشین روبرویی نزدیک حلقتان غافلگیر شوید.

     اطلاعات بیشتر

    • شهر کهن ریاب گناباد

     شهر کهن ریاب گناباد

     روستایی مملو از آثار تاریخی مرمت شده که بناهای آن به دوره صفویان و سلجوقیان و قاجاریان باز میگردد. بادگیرهای زیبای روستا این مکان را شبیه به شهر یزد نموده و با قدم زدن در این روستا و دیدن تمیزی و بناهای مرمت شده بسیار خشنود خواهید شد. این روستا در سه کیلومتری گناباد می باشد و اگر در راه سفر به مشهد از گناباد گذر می کنید بازدید از این شهر تاریخی را از دست ندهید.

     اطلاعات بیشتر